Hawaii Swimming
VMAC, Waipahu, Oahu, Sanction #: HI20220917-OAHU-A+
Results::Session01
TM File
Event 1  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:28.75  10&U AAA
              1:37.77  10&U AA
              1:46.78  10&U A
              1:55.80  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Shelby            10 AAA-HI               1:25.41    1:14.30 AAA    
  2 Jo, Kacey                 10 HSC-HI               1:27.83    1:19.02 AAA    
  3 Bennett, Alex             10 PAQ-HI               1:24.62    1:20.37 AAA    
  4 Parson, Elna              10 AUL-HI               1:27.38    1:21.73 AAA    
  5 Rosario, Cass or Cassie   10 AAA-HI               1:31.96    1:23.38 AAA+   
  6 Kumai, Madison            10 AUL-HI               1:34.71    1:23.59 AAA+   
  7 Cox, Alison                9 KSC-HI               1:45.94    1:24.17 AAA+   
  8 Kaichi, Harley            10 PAQ-HI               1:28.83    1:25.45 AAA+   
  9 Matsuoka, Mana            10 KSC-HI               1:30.15    1:28.10 AAA+   
 10 Sato, Paityn              10 AAA-HI               1:34.29    1:35.67 AA     
 -- Ishimaru, Kanami           9 KSC-HI               1:37.05         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Pivonka, Natalia          10 KSC-HI                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Event 1  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:13.56  11-12 AAA
              1:21.05  11-12 AA
              1:28.55  11-12 A
              1:36.05  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Ren                  11 KSC-HI               1:14.57    1:12.31 AAA+   
  2 Zhao, Sydney              11 KSC-HI               1:24.33    1:15.85 AA+    
  3 Dang, Addy                11 PAQ-HI               1:25.16    1:16.21 AA+    
  4 Parson, Astrid            11 AUL-HI               1:16.39    1:16.50 AA     
  5 Knight, Hili              12 AUL-HI               1:17.95    1:16.70 AA     
  6 Orsey, Kathryn            11 HSC-HI               1:24.15    1:19.79 AA+    
  7 Marumoto, Lanikualamakaw  11 PAQ-HI               1:20.80    1:19.85 AA     
  8 Biddle, Caroline          11 KSC-HI               1:27.60    1:21.11 A      
  9 Hong, Averie              12 KSC-HI                    NT    1:21.46 A      
 10 Weiss, Maddison           12 KSC-HI                    NT    1:21.92 A      
 11 Williamson, Hailey        11 PAQ-HI               1:32.97    1:21.98 A+     
 12 Terry, Lily               11 KSC-HI               1:26.93    1:23.54 A      
 13 Roberts, Charlie          11 KSC-HI               1:28.70    1:25.14 A+     
 14 Cimental, Jayleen         12 HICK-HI              1:26.85    1:27.42 A      
 
Event 2  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:36.18  10&U AAA
              1:45.94  10&U AA
              1:55.70  10&U A
              2:05.46  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ofori, Kai                10 KSC-HI               1:22.22    1:19.51 AAA    
  2 Matsuoka, Kai             10 KSC-HI               1:29.67    1:21.73 AAA    
  3 Perales, Ryker            10 KSC-HI               1:31.97    1:21.81 AAA    
  4 Nguyen, Jack              10 KSC-HI               1:25.28    1:22.44 AAA    
  5 Cambra, Prince            10 KSC-HI               1:28.78    1:22.47 AAA    
  6 Tucker, Nolan             10 HICK-HI              1:29.08    1:23.84 AAA    
  7 Barrett, Timothy          10 BOWS-HI              1:23.39    1:25.71 AAA    
  8 Barnes, Connor            10 SPL-HI               1:34.89    1:26.64 AAA    
  9 Shitaoka, Lorren           9 BOWS-HI                   NT    1:29.92 AAA    
 10 Yamashiro, Hunter         10 AUL-HI               1:33.06    1:32.47 AAA    
 11 Marsi, Eric                8 HSC-HI                    NT    1:34.02 AAA    
 12 Perera, Cole              10 AUL-HI                    NT    1:35.24 AAA    
 13 Schaeffer, Jon Jon        10 AUL-HI               1:48.24    1:35.59 AAA+   
 14 Chu, Logan                10 BOWS-HI              1:40.86    1:35.84 AAA+   
 -- Marsden, Ryan              9 MASA-CA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Wilcox, Thames            10 KSC-HI                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
 
Event 2  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:15.67  11-12 AAA
              1:23.27  11-12 AA
              1:30.97  11-12 A
              1:38.66  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waqainabete, Ezra         12 AUL-HI               1:05.67    1:02.25 AAA    
  2 Chung, Leo                11 HSC-HI               1:25.56    1:13.63 AAA+   
  3 Cummings, Winston         11 PCA-HI               1:17.47    1:15.59 AAA+   
  4 Stice, Ocean              12 HSC-HI               1:22.53    1:17.81 AA     
  5 Hirao Perreira, Damon     11 SPL-HI               1:22.35    1:19.59 AA     
  6 Dakroub, Jaffer           12 KSC-HI               1:25.50    1:21.46 AA+    
  7 Baker, Matt               12 HSC-HI               1:30.58    1:22.02 AA+    
  8 Takara, Blayke            11 SPL-HI               1:20.81    1:27.18 A      
  9 Minikov, Noa              11 KSC-HI               1:58.76    1:28.24 A+     
 10 Kawamoto, Justic          12 BOWS-HI                   NT    1:28.96 A      
 11 Roberts, Alex             11 KSC-HI                    NT    1:31.63 B      
 12 Nagasako, Luke            11 KSC-HI                    NT    1:40.76        
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:57.57  11-12 AAA
              3:15.58  11-12 AA
              3:33.59  11-12 A
              3:51.60  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakashima, Lia            12 PCA-HI               3:08.21    2:53.84 AAA+   
 
Event 3  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:56.01  13-14 AAA
              3:13.86  13-14 AA
              3:31.72  13-14 A
              3:49.57  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goble, Caroline           14 AAA-HI               2:48.95    2:40.24 AAA    
  2 Nishikawa, Callie         14 UN-HI                2:41.47    2:44.44 AAA    
 -- Tongg, Alyssa             13 KSC-HI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 3  Women 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.41  15-18 AAA
              2:55.60  15-18 AA
              3:11.79  15-18 A
              3:27.98  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujiwara, Ciera           16 PAQ-HI               2:17.42    2:16.01 AAA    
  2 Kaichi, Haylie            15 PAQ-HI               2:20.59    2:25.27 AAA    
 
Event 3  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:57.03  11-12 AAA
              3:14.98  11-12 AA
              3:32.94  11-12 A
              3:50.89  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Cheveyo        11 KSC-HI               2:54.41    2:38.02 AAA    
 
Event 3  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:41.26  13-14 AAA
              2:57.64  13-14 AA
              3:14.02  13-14 A
              3:30.41  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Quintin         14 PCA-HI               2:15.87    2:09.43 AAA    
  2 Yoza, Raiden              14 AAA-HI               2:25.02    2:19.39 AAA    
  3 Tran, Jayden              14 BOWS-HI              2:32.06    2:20.74 AAA    
  4 Endo, Kaita               14 PAQ-HI               2:30.57    2:22.50 AAA    
 
Event 5  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                38.34  10&U AAA
                42.24  10&U AA
                46.14  10&U A
                50.03  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckett, Kjersti          10 HICK-HI                33.85      33.54 AAA    
  2 Barnes, Shelby            10 AAA-HI                 34.72      34.14 AAA    
  3 Dudoit-Jones, Jolynn       9 MASA-CA                   NT      38.09 AAA    
  4 Kim, Jia                   8 KSC-HI                 36.52      38.84 AA     
  5 Toma, Quinn               10 HSC-HI                 38.19      39.95 AA     
  6 Hopfer, Jennifer           9 HSC-HI                    NT      43.84 A      
  7 Pena, Luna                10 HSC-HI                 49.84      43.93 A+     
  8 Glenn, Maya               10 AUL-HI                    NT      47.47 B      
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.14  11-12 AAA
                34.31  11-12 AA
                37.49  11-12 A
                40.66  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rust, Maile               12 MASA-CA                31.00      28.23 AAA    
  2 Saito, Hope               12 HSC-HI                 28.82      29.50 AAA    
  3 Dang, Addy                11 PAQ-HI                 32.78      33.03 AA     
  4 Rhode, Stormy             12 MASA-CA                36.60      33.36 AA+    
  5 Chua-Chiaco, Tara         12 KSC-HI                 34.96      33.88 AA+    
  6 Crisco, Madison           11 Unattached-VA          36.17      35.52 A      
  7 Chua-Chiaco, Daphne       12 KSC-HI                 36.67      36.15 A      
  8 Cloward, Chloe            11 PAQ-HI                 36.27      36.37 A      
  9 Biddle, Caroline          11 KSC-HI                 41.66      36.86 A+     
 
Event 6  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                40.54  10&U AAA
                44.66  10&U AA
                48.77  10&U A
                52.89  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsi, Joshua             10 HSC-HI                 35.36      33.30 AAA    
  2 Ofsonka, Cullen           10 PCA-HI                 34.20      33.43 AAA    
  3 Keaulana, Makana          10 KSC-HI                 34.28      34.03 AAA    
  4 Barrett, Timothy          10 BOWS-HI                40.37      36.85 AAA    
  5 Toma, Kaimana             10 HSC-HI                 38.45      38.12 AAA    
  6 Tucker, Nolan             10 HICK-HI                38.21      39.23 AAA    
  7 Zayco, Adam               10 MASA-CA                   NT      42.63 AA     
  8 Perera, Cole              10 AUL-HI                 45.79      42.73 AA+    
  9 Kawakami, Alex             8 MAN-HI                 51.40      43.67 AA+    
 10 Tucker, Micah              8 HICK-HI                50.71      48.40 A+     
 11 Whitford, Isaiah           9 HICK-HI                   NT      54.43        
 -- Leung, Aiden              10 SPL-HI                 51.61         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wakisaka, Kenta           10 SPL-HI                 55.58         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 6  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.73  11-12 AAA
                36.07  11-12 AA
                39.40  11-12 A
                42.74  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Winston         11 PCA-HI                 31.23      30.77 AAA    
  2 Kawakami, Max             11 MAN-HI                 33.62      31.56 AAA+   
  3 Rodriguez, Cheveyo        11 KSC-HI                 33.71      32.26 AAA+   
  4 Harrer, Ezra              11 KSC-HI                 34.39      34.26 AA     
  5 Zayco, Inago              12 MASA-CA                   NT      37.51 A      
  6 Baker, Matt               12 HSC-HI                 41.55      37.85 A+     
  7 Pacis, Aidan              12 MAN-HI                 51.20      42.09 B+     
 
Event 7  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:36.38  10&U AAA
              1:46.20  10&U AA
              1:56.01  10&U A
              2:05.83  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Shelby            10 AAA-HI               1:26.24    1:23.50 AAA    
  2 Jo, Kacey                 10 HSC-HI               1:33.53    1:26.84 AAA    
  3 Isawa, Lily               10 PCA-HI               1:30.60    1:28.94 AAA    
  4 Toma, Quinn               10 HSC-HI               1:34.71    1:30.81 AAA    
  5 Pederson, Kona            10 AUL-HI               1:43.71    1:33.08 AAA+   
  6 Fujieki, Kelly            10 SPL-HI               1:37.86    1:35.69 AAA+   
  7 Kumai, Madison            10 AUL-HI               1:43.63    1:36.43 AA     
  8 Rosario, Cass or Cassie   10 AAA-HI               1:51.65    1:36.61 AA+    
  9 Tongg, Brianna            10 KSC-HI               1:38.79    1:40.44 AA     
 10 Ishimaru, Kanami           9 KSC-HI               1:46.21    1:45.80 AA+    
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:23.35  11-12 AAA
              1:31.87  11-12 AA
              1:40.38  11-12 A
              1:48.90  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Kailyn         12 PCA-HI               1:14.77    1:14.80 AAA    
  2 Phan, Christy             12 HSC-HI               1:22.53    1:22.64 AAA    
  3 Terry, Lily               11 KSC-HI               1:25.08    1:24.82 AA     
  4 Leraand, Sofie            12 KSC-HI               1:29.77    1:26.26 AA     
  5 Diehl, Summer             12 HICK-HI              1:28.05    1:27.94 AA     
  6 Stice, Eloquence          11 HSC-HI               1:34.54    1:29.56 AA+    
  7 Gonzalez, Gabi            11 UN-HI                1:34.30    1:32.54 A      
  8 Kamano, Lily              11 PAQ-HI               1:33.90    1:33.89 A      
  9 Uchida, Choko             12 SPL-HI                    NT    1:36.35 A      
 10 Field, Reese              12 HICK-HI              1:53.35    1:40.00 A+     
 11 Nishikawa, Emma           11 SPL-HI               1:41.58    1:41.15 B      
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.13  13-14 AAA
              1:28.32  13-14 AA
              1:36.50  13-14 A
              1:44.70  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Chloe             13 MASA-CA              1:13.52    1:09.05 AAA    
  2 Rust, Kayla               14 MASA-CA              1:14.37    1:09.07 AAA    
  3 Pong, Cassidy             14 AAA-HI               1:20.65    1:18.84 AAA+   
  4 Joca, Molly               14 AUL-HI               1:18.04    1:18.92 AAA    
  5 Sare, Oakley              14 AAA-HI               1:22.11    1:19.65 AAA+   
  6 Alano, Raine              14 PCA-HI               1:22.56    1:20.25 AA     
  7 Berthelotte, Maren        13 HICK-HI              1:21.78    1:21.19 AA     
  8 Hirata, Katelyn           13 BOWS-HI              1:23.80    1:21.54 AA     
  9 Hui, Latasha              14 BOWS-HI              1:24.19    1:21.92 AA     
 10 Yates, Carly              14 HICK-HI              1:21.09    1:22.01 AA     
 11 Greene, Capri             13 KSC-HI               1:20.36    1:22.58 AA     
 12 Sunada, Leina             14 KSC-HI               1:30.07    1:23.11 AA+    
 13 Camacho, Josephine        14 HSC-HI               1:28.44    1:24.21 AA+    
 14 Booker, Ava               14 AUL-HI               1:27.60    1:24.32 AA     
 15 Hom, Morgan               14 PAQ-HI               1:20.76    1:25.14 AA     
 16 Isawa, Naomi              13 PCA-HI               1:26.36    1:26.31 AA     
 17 Watanabe, Haley           13 PCA-HI               1:29.99    1:26.73 AA+    
 18 Judd, Maile               13 KSC-HI               1:25.27    1:28.60 A      
 19 Gossert, Kealamaihiki     13 AUL-HI               1:29.93    1:29.03 A      
 20 Holm, Makena              14 UN-HI                     NT    1:31.74 A      
 21 Barnett, Ellie            13 MAN-HI               1:39.55    1:32.29 A+     
 22 Campbell, Emaleigh        13 MAN-HI               1:39.15    1:32.38 A+     
 
Event 7  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.51  15-18 AAA
              1:23.25  15-18 AA
              1:30.98  15-18 A
              1:38.71  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakamura, Sydnee          16 AAA-HI               1:13.89    1:14.32 AAA    
  2 Judd, Malia               15 KSC-HI               1:13.88    1:14.51 AAA    
  3 Burgos, Aiko              16 AAA-HI               1:16.70    1:15.75 AA     
  4 Yamamoto, Sydney          15 AAA-HI               1:15.92    1:16.21 AA     
  5 Oseto, Hanabi             15 UN-HI                1:15.64    1:16.57 AA     
  6 Holm, Gabby               17 PAQ-HI               1:12.51    1:17.92 AA     
  7 Franklin, Eliza           15 AUL-HI               1:18.06    1:18.89 AA     
  8 Kloster, Keegan           15 HICK-HI              1:20.24    1:19.43 AA     
  9 Price, Jillian            15 UN-HI                1:26.48    1:22.29 AA+    
 10 Kaneko, Marisa            16 PAQ-HI               1:25.53    1:23.48 A      
 11 Schiffl, Kaila            15 PAQ-HI               1:27.80    1:24.85 A      
 12 Dagdagan, Neve            17 SPL-HI               1:20.33    1:24.96 A      
 13 Chang, Megan              16 KSC-HI               1:24.24    1:26.21 A      
 14 Chu, Jerzee               15 KSC-HI               1:24.05    1:28.74 A      
 
Event 8  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:41.74  10&U AAA
              1:52.09  10&U AA
              2:02.45  10&U A
              2:12.80  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chun, Tyler               10 HSC-HI               1:35.76    1:28.17 AAA    
  2 Yamashiro, Hunter         10 AUL-HI               1:43.34    1:40.95 AAA+   
  3 Chu, Logan                10 BOWS-HI                   NT    1:41.89 AA     
  4 Britos, Lucas             10 KSC-HI               1:45.00    1:42.22 AA     
  5 Morimoto, Hunter          10 SPL-HI                    NT    1:44.62 AA     
  6 Aoki, Ethan                8 MAN-HI                    NT    1:46.67 AA     
  7 Nakamura, Avery           10 SPL-HI               1:48.39    1:46.84 AA     
  8 van der Spoel, Alastair    9 KSC-HI               1:52.69    1:49.74 AA+    
  9 Uchida, Keith             10 SPL-HI                    NT    1:52.48 A      
 10 Villanueva, Olin           9 HICK-HI                   NT    1:57.17 A      
 -- Wilcox, Thames            10 KSC-HI               1:51.27         DQ        
      Butterfly kick
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:24.88  11-12 AAA
              1:33.55  11-12 AA
              1:42.22  11-12 A
              1:50.89  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego, Amar'e         12 KSC-HI               1:09.75    1:05.90 AAA    
  2 Yani, Mason               12 KSC-HI               1:29.10    1:21.78 AAA+   
  3 Wu, Tim                   12 SPL-HI               1:27.45    1:24.03 AAA+   
  4 Chung, Leo                11 HSC-HI               1:33.76    1:25.44 AA+    
  5 Adachi, Eito              12 SPL-HI               1:36.36    1:32.51 AA+    
  6 Zhang, Josh               12 MAN-HI               1:34.01    1:32.63 AA+    
  7 Ferber, Joseph            12 HSC-HI               1:38.57    1:33.07 AA+    
  8 Garlin, Luke              11 KSC-HI               1:31.25    1:33.68 A      
  9 Megill, Taj               11 KSC-HI               1:47.54    1:36.40 A+     
 10 Roberts, Alex             11 KSC-HI               1:41.03    1:39.22 A      
 11 Kawamoto, Justic          12 BOWS-HI                   NT    1:39.98 A      
 12 Dakroub, Jaffer           12 KSC-HI               1:48.67    1:40.56 A+     
 13 Nagasako, Luke            11 KSC-HI                    NT    1:48.04 B      
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.55  13-14 AAA
              1:21.08  13-14 AA
              1:28.62  13-14 A
              1:36.15  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Kaito              14 PAQ-HI               1:04.00    1:02.55 AAA    
  2 Eskin, Shota              14 KSC-HI               1:04.69    1:04.86 AAA    
  3 Zhao, Aaron               13 KSC-HI               1:05.50    1:04.92 AAA    
  4 Eskin, Kodai              14 KSC-HI               1:05.56    1:05.40 AAA    
  5 Hui, Nathanael            13 BOWS-HI              1:12.54    1:09.96 AAA    
  6 Dagdagan, Wreyn           14 SPL-HI               1:08.06    1:10.58 AAA    
  7 Nakamura, Branson         13 AAA-HI               1:13.55    1:11.02 AAA    
  8 Takara, Greydan           14 SPL-HI               1:09.36    1:11.09 AAA    
  9 Fujieki, Jason            13 SPL-HI               1:12.27    1:13.79 AA     
 10 Chun, Connor              13 HSC-HI               1:23.07    1:14.35 AA+    
 11 Cox, Makoa                14 KSC-HI               1:20.85    1:15.82 AA     
 12 Guzman, Ken               14 AAA-HI               1:14.24    1:15.92 AA     
 13 Wolfe, Kai                13 HSC-HI               1:21.19    1:16.80 AA+    
 14 Ettlich, Adam             14 HICK-HI              1:23.26    1:17.36 AA+    
 15 Asp, Nicolas              13 HICK-HI              1:23.91    1:19.21 AA+    
 16 Shin, Noah                13 KSC-HI               1:27.52    1:22.51 A      
 17 Koo, Brandon              14 BOWS-HI              1:25.71    1:24.49 A      
 18 Lewis, Zach               13 HICK-HI              1:26.77    1:25.58 A      
 19 Miyasato, Reece           14 SPL-HI               1:28.11    1:30.57 B      
 -- Bird, Kainoa              14 PAQ-HI               1:30.51         DQ        
      Double pull / kicks
 
Event 8  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.65  15-18 AAA
              1:15.69  15-18 AA
              1:22.74  15-18 A
              1:29.78  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kidani, Cade              15 PAQ-HI               1:02.62    1:01.23 AAA    
  2 Waqainabete, Zion         16 AUL-HI               1:01.22    1:01.86 AAA    
  3 Wilson, Nathaniel         15 UN-HI                1:04.97    1:05.34 AAA    
  4 Otaka, Landen             16 SPL-HI               1:06.51    1:06.78 AAA    
  5 Homma, Otoyu              15 UN-HI                1:08.24    1:07.21 AAA    
  6 Sharawy, Nicholas         16 PAQ-HI               1:12.77    1:08.73 AA     
  7 Ferreira, Shota           17 AAA-HI               1:12.68    1:09.95 AA     
  8 Rust, Kai                 15 MASA-CA              1:11.20    1:10.14 AA     
  9 Gough, Greyson            16 AAA-HI               1:15.26    1:10.97 AA     
 10 Rauschenburg, Allen       16 SPL-HI               1:14.92    1:13.28 AA     
 11 Lee, Eli                  15 MASA-CA              1:30.69    1:14.52 AA+    
 12 Kenessey, Payton          15 AAA-HI               1:19.75    1:15.57 AA+    
 13 Vidal, Tallen             16 BOWS-HI              1:17.01    1:16.64 A      
 14 Del Orbe, Christian       15 HSC-HI               1:36.54    1:17.65 A+     
 15 Dompe, Beckett            16 KSC-HI               1:15.55    1:17.81 A      
 16 Antolin, Dallas           15 PCA-HI               1:18.83    1:19.28 A      
 17 Wilson, Chris             15 HICK-HI              1:22.49    1:22.29 A      
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:48.64  11-12 AAA
              3:05.72  11-12 AA
              3:22.80  11-12 A
              3:39.88  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Ren                  11 KSC-HI               2:34.47    2:37.67 AAA    
  2 Davis, Rahlee             11 KSC-HI                    NT    2:38.35 AAA    
 -- Garcia-Sakata, Maia       12 PCA-HI                    NT         DQ        
      Other
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.72  13-14 AAA
              2:48.21  13-14 AA
              3:03.70  13-14 A
              3:19.19  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morikami, Kiani           14 PAQ-HI               2:21.00    2:22.67 AAA    
  2 Sakamoto, Shayna          13 PAQ-HI                    NT    2:25.31 AAA    
  3 Nakamura, Bailey          14 PCA-HI               2:29.90    2:32.55 AAA    
  4 Otaka, Landri             14 SPL-HI               2:39.42    2:35.23 AA     
  5 Stothers, Arina           13 AUL-HI                    NT    2:56.40 A      
 
Event 9  Women 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:26.37  15-18 AAA
              2:41.22  15-18 AA
              2:56.08  15-18 A
              3:10.93  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishikawa, Kei            15 PCA-HI               2:15.70    2:20.35 AAA    
  2 Hudson, Kayley            15 PCA-HI               2:22.97    2:24.00 AAA    
  3 Heiken, Paige             16 AUL-HI               2:21.23    2:24.47 AAA    
  4 Bitterman, Peyton         15 PCA-HI               2:27.26    2:30.94 AA     
  5 Chen, Narissa             16 PAQ-HI               2:54.41    2:45.89 A      
 -- Waikiki, Nahenahe         15 PCA-HI                    NT         DQ        
      Other
 
Event 9  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:53.48  11-12 AAA
              3:11.04  11-12 AA
              3:28.61  11-12 A
              3:46.17  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitford, Elijah          12 HICK-HI              2:25.82    2:22.77 AAA    
  2 Takara, Blayke            11 SPL-HI               2:58.43    2:58.28 AA     
  3 Cummings, Elijah          11 PCA-HI                    NT    3:04.48 AA     
 
Event 9  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:25.94  13-14 AAA
              2:40.75  13-14 AA
              2:55.56  13-14 A
              3:10.37  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leraand, Torbjorn         14 KSC-HI               2:34.57    2:29.75 AA     
  2 Tran, Jayden              14 BOWS-HI              2:33.51    2:30.03 AA     
  3 Murphy, Liam              14 MASA-CA              2:31.48    2:30.07 AA     
  4 Regala, Max               13 PAQ-HI               2:27.91    2:30.37 AA     
 
Event 9  Men 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:16.26  15-18 AAA
              2:30.10  15-18 AA
              2:43.95  15-18 A
              2:57.79  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Keolamaikai        17 AAA-HI               2:14.57    2:11.74 AAA    
  2 Lee, Brady                16 SPL-HI               2:22.20    2:15.79 AAA+   
  3 Bridgford, Jordan         16 HSC-HI               2:31.06    2:17.08 AA+    
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                39.34  10&U AAA
                43.33  10&U AA
                47.32  10&U A
                51.32  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, Jinghuan            10 PAQ-HI                 37.37      34.94 AAA    
  2 Hamlin, Riley              8 KSC-HI                 38.25      36.61 AAA    
  3 Rosario, Cass or Cassie   10 AAA-HI                 41.01      41.24 AA     
  4 Hopfer, Jennifer           9 HSC-HI                 47.18      43.07 AA+    
  5 Miyatake, Kylie           10 BOWS-HI                53.67      49.19 B+     
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                34.11  11-12 AAA
                37.57  11-12 AA
                41.04  11-12 A
                44.50  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pivonka, Anya             12 KSC-HI                 32.46      31.15 AAA    
  2 Saito, Hope               12 HSC-HI                 32.87      32.61 AAA    
  3 Marsden, Leiann           12 MASA-CA                40.40      35.08 AA+    
  4 Dang, Addy                11 PAQ-HI                 36.96      35.22 AA     
  5 Rhode, Stormy             12 MASA-CA                38.18      36.72 AA+    
  6 Phan, Christy             12 HSC-HI                 43.91      36.97 AA+    
  7 Hong, Averie              12 KSC-HI                 37.27      37.04 AA     
  8 Nishikawa, Emma           11 SPL-HI                 38.92      37.19 AA+    
  9 Chua-Chiaco, Tara         12 KSC-HI                 37.80      38.50 A      
 10 Weiss, Maddison           12 KSC-HI                 38.39      38.68 A      
 11 Lee, Celine               12 HSC-HI                    NT      38.97 A      
 12 Flanagan, Isla            11 KSC-HI                 40.12      39.36 A      
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                41.14  10&U AAA
                45.31  10&U AA
                49.48  10&U A
                53.65  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Jack              10 KSC-HI                 38.87      38.04 AAA    
  2 Ofori, Kai                10 KSC-HI                 43.24      41.00 AAA+   
  3 Perales, Ryker            10 KSC-HI                 39.84      41.07 AAA    
  4 Green, Henry               8 HICK-HI                42.42      42.94 AA     
  5 Wakisaka, Kenta           10 SPL-HI                 48.42      43.02 AA+    
  6 Lee, Aiden                10 HSC-HI                 55.86      43.07 AA+    
  7 Schaeffer, Jon Jon        10 AUL-HI                 46.49      45.75 A      
  8 Shitaoka, Lorren           9 BOWS-HI                   NT      46.01 A      
  9 Whitford, Isaiah           9 HICK-HI                48.19      48.21 A      
 10 Lee, Keahi                 8 AUL-HI                 47.97      48.83 A      
 11 Marsden, Ryan              9 MASA-CA                50.25      52.43 B      
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                35.20  11-12 AAA
                38.77  11-12 AA
                42.35  11-12 A
                45.92  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stice, Ocean              12 HSC-HI                 36.02      35.32 AA     
  2 Greene, Harper            12 KSC-HI                 41.56      38.25 AA+    
  3 Wong-Sa, Ethan            11 HSC-HI                 44.68      38.49 AA+    
  4 Minikov, Noa              11 KSC-HI                 39.93      39.92 A      
  5 Ferber, Joseph            12 HSC-HI                 45.18      43.08 B      
  6 Hanson, Amory             12 PAQ-HI                    NT      47.46        
 
Event 13  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              3:07.43  10&U AAA
              3:26.46  10&U AA
              3:45.51  10&U A
              4:04.53  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, Jinghuan            10 PAQ-HI               2:56.61    2:47.78 AAA    
  2 Fujieki, Kelly            10 SPL-HI               3:10.47    3:00.52 AAA+   
  3 Tongg, Brianna            10 KSC-HI                    NT    3:16.94 AA     
 
Event 13  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:38.16  11-12 AAA
              2:54.27  11-12 AA
              3:10.37  11-12 A
              3:26.48  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leraand, Sofie            12 KSC-HI                    NT    2:45.98 AA     
  2 Campbell, Chloe           12 MAN-HI               3:00.26    2:53.88 AA+    
  3 Kimura, Emma              12 SPL-HI               3:05.41    3:03.22 A      
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.92  13-14 AAA
              2:44.10  13-14 AA
              2:59.28  13-14 A
              3:14.46  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Melody             13 AUL-HI               2:29.71    2:31.03 AA     
  2 Pong, Cassidy             14 AAA-HI               2:42.88    2:33.44 AA     
  3 Colburn, Rebecca          14 SPL-HI               2:36.63    2:36.00 AA     
  4 Dong, Jingxin             14 PAQ-HI               2:40.40    2:38.54 AA     
  5 Booker, Ava               14 AUL-HI               2:43.50    2:41.32 AA     
  6 Dallas, Ellie             14 HSC-HI                    NT    2:42.00 AA     
  7 Judd, Maile               13 KSC-HI               2:39.26    2:43.32 AA     
  8 Tongg, Alyssa             13 KSC-HI               2:40.43    2:43.63 AA     
  9 Hirata, Katelyn           13 BOWS-HI              2:46.13    2:46.62 A      
 10 Kjonegaard, Amelia        14 KSC-HI               2:58.00    2:46.82 A      
 11 Isawa, Naomi              13 PCA-HI               3:03.95    2:56.33 A+     
 
Event 13  Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:22.87  15-18 AAA
              2:37.45  15-18 AA
              2:52.03  15-18 A
              3:06.60  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burgos, Aiko              16 AAA-HI               2:30.14    2:24.75 AA     
  2 Fujiwara, Ciera           16 PAQ-HI               2:23.00    2:33.48 AA     
  3 Chang, Megan              16 KSC-HI               2:52.04    2:52.60 B      
 
Event 13  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              3:16.29  10&U AAA
              3:36.21  10&U AA
              3:56.12  10&U A
              4:16.05  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Timothy          10 BOWS-HI                   NT    3:10.82 AAA    
  2 Leung, Aiden              10 SPL-HI               3:19.76    3:13.45 AAA+   
 
Event 13  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:42.66  11-12 AAA
              2:59.21  11-12 AA
              3:15.77  11-12 A
              3:32.32  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Jonathan          12 HICK-HI              2:24.06    2:22.56 AAA    
  2 San Diego, Amar'e         12 KSC-HI               2:26.06    2:26.73 AAA    
  3 Kawakami, Max             11 MAN-HI                    NT    2:43.41 AA     
  4 Harrer, Ezra              11 KSC-HI               2:40.44    2:43.67 AA     
  5 Wu, Tim                   12 SPL-HI               3:01.52    2:45.36 AA+    
  6 Davis, Ryan               12 PAQ-HI               2:59.71    2:49.86 AA+    
  7 Aoki, Kyle                12 MAN-HI                    NT    2:50.78 AA     
 
Event 13  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:20.33  13-14 AAA
              2:34.65  13-14 AA
              2:48.98  13-14 A
              3:03.30  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoza, Raiden              14 AAA-HI               2:22.15    2:12.25 AAA+   
  2 Yu, Kevin                 14 MASA-CA              2:19.29    2:12.38 AAA    
  3 Shin, Noah                13 KSC-HI               2:31.50    2:30.50 AA     
  4 Britos, Noah              13 KSC-HI               2:47.08    2:32.94 AA+    
  5 Ching, Shawn              14 PCA-HI               2:57.75    2:40.60 A+     
  6 Siewers, Matthew          13 HSC-HI               2:42.58    2:42.14 A      
  7 King, Levi                13 HICK-HI              2:48.10    2:49.01 B      
 
Event 13  Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.38  15-18 AAA
              2:23.70  15-18 AA
              2:37.03  15-18 A
              2:50.36  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courteau, Luca            17 AUL-HI               2:00.60    2:02.02 AAA    
  2 Muench, Parker            15 PAQ-HI               2:06.56    2:02.10 AAA    
  3 Kidani, Cade              15 PAQ-HI               2:07.93    2:07.06 AAA    
  4 Tadaki, Randen            15 AAA-HI               2:15.66    2:13.56 AA     
  5 Bridgford, Jordan         16 HSC-HI               2:27.47    2:29.34 A      
  6 Del Orbe, Christian       15 HSC-HI               2:51.80    2:35.73 A+     
 
Event 15  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:14.51  10&U AAA
              1:22.11  10&U AA
              1:29.70  10&U A
              1:37.30  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Alison                9 KSC-HI               1:11.55    1:12.10 AAA    
  2 Parson, Elna              10 AUL-HI               1:16.74    1:13.26 AAA+   
  3 Kaichi, Harley            10 PAQ-HI               1:18.38    1:14.45 AAA+   
  4 Bennett, Alex             10 PAQ-HI               1:30.17    1:15.48 AA+    
  5 Matsuoka, Mana            10 KSC-HI               1:19.24    1:21.02 AA     
  6 Pivonka, Natalia          10 KSC-HI               1:21.94    1:21.36 AA     
  7 Sato, Paityn              10 AAA-HI               1:28.42    1:23.38 A      
  8 Glenn, Maya               10 AUL-HI                    NT    1:24.56 A      
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:02.76  11-12 AAA
              1:09.18  11-12 AA
              1:15.60  11-12 A
              1:22.02  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisco, Madison           11 Unattached-VA             NT    1:05.61 AA     
  2 Marsden, Leiann           12 MASA-CA                   NT    1:05.93 AA     
  3 Phan, Christy             12 HSC-HI               1:20.15    1:06.06 AA+    
  4 Hong, Averie              12 KSC-HI                    NT    1:06.72 AA     
  5 Westcott, Taylor          12 HICK-HI              1:10.47    1:08.30 AA+    
  6 Zhao, Sydney              11 KSC-HI               1:12.96    1:09.28 A      
  7 Chua-Chiaco, Daphne       12 KSC-HI               1:10.88    1:09.36 A      
  7 Garcia-Sakata, Maia       12 PCA-HI               1:09.45    1:09.36 A      
  9 Field, Reese              12 HICK-HI              1:09.15    1:09.76 A      
 10 Orsey, Kathryn            11 HSC-HI               1:13.45    1:11.26 A      
 11 Williamson, Hailey        11 PAQ-HI               1:13.50    1:11.78 A      
 12 Cloward, Chloe            11 PAQ-HI               1:15.29    1:12.30 A      
 13 Gonzalez, Gabi            11 UN-HI                1:13.08    1:12.90 A      
 14 Weiss, Maddison           12 KSC-HI               1:16.48    1:13.16 A+     
 15 Joca, Amelia              11 AUL-HI               1:13.70    1:13.44 A      
 16 Roberts, Charlie          11 KSC-HI               1:14.64    1:14.84 A      
 17 Marumoto, Lanikualamakaw  11 PAQ-HI               1:15.50    1:15.59 A      
 -- Knight, Hili              12 AUL-HI               1:09.32         DQ        
      False start
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.51  13-14 AAA
              1:04.49  13-14 AA
              1:10.48  13-14 A
              1:16.48  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morikami, Kiani           14 PAQ-HI                 55.28      54.79 AAA    
  2 Rust, Kayla               14 MASA-CA              1:01.20      55.79 AAA+   
  3 Sakamoto, Shayna          13 PAQ-HI               1:00.11      59.51 AA     
  4 Alano, Raine              14 PCA-HI                 59.65    1:01.09 AA     
  5 Jones, Melody             13 AUL-HI               1:01.21    1:01.90 AA     
  6 Kahele, Hannah            14 PCA-HI               1:01.07    1:01.94 AA     
  7 Sare, Oakley              14 AAA-HI               1:04.37    1:02.01 AA     
  8 Chavis, Adriana           13 MASA-CA              1:02.75    1:02.74 AA     
  9 Otaka, Landri             14 SPL-HI               1:04.29    1:03.30 AA     
 10 Sunada, Leina             14 KSC-HI               1:05.78    1:03.41 AA+    
 11 Yates, Carly              14 HICK-HI              1:02.73    1:03.71 AA     
 12 Greene, Capri             13 KSC-HI               1:03.43    1:03.98 AA     
 13 Wong, Tiffany             14 MAN-HI               1:08.49    1:05.43 A      
 14 Goble, Caroline           14 AAA-HI               1:05.20    1:05.53 A      
 15 Camacho, Josephine        14 HSC-HI               1:05.12    1:05.77 A      
 16 Holm, Makena              14 UN-HI                1:05.81    1:05.93 A      
 17 Nishikawa, Callie         14 UN-HI                1:05.39    1:05.99 A      
 18 Kobayashi, Cara           13 PCA-HI               1:06.13    1:06.25 A      
 19 Nakamura, Bailey          14 PCA-HI               1:05.66    1:06.45 A      
 20 Berthelotte, Maren        13 HICK-HI                   NT    1:06.52 A      
 21 Hom, Morgan               14 PAQ-HI               1:08.53    1:08.33 A      
 22 Peck, Ilana               13 MASA-CA              1:08.50    1:08.64 A      
 23 Stothers, Arina           13 AUL-HI               1:06.20    1:08.67 A      
 24 Barnett, Ellie            13 MAN-HI               1:16.62    1:09.07 A+     
 25 Luff, Maggie              14 UN-GA                1:10.35    1:10.38 A      
 26 Watanabe, Haley           13 PCA-HI               1:14.61    1:12.06 B      
 27 Gossert, Kealamaihiki     13 AUL-HI               1:27.17    1:12.51 B+     
 28 Campbell, Emaleigh        13 MAN-HI               1:13.27    1:15.06 B      
 
Event 15  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.15  15-18 AAA
              1:03.01  15-18 AA
              1:08.87  15-18 A
              1:14.73  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurd, Sophia              16 PAQ-HI                 54.20      54.67 AAA    
  2 Clark, Alyssa             15 PAQ-HI                 55.19      55.71 AAA    
  3 Kenessey, Tia             17 AAA-HI                 56.42      55.99 AAA    
  4 Laforteza, Kailani        15 HSC-HI                 58.86      56.82 AAA+   
  5 Nishikawa, Kei            15 PCA-HI                 58.08      58.15 AA     
  6 Hudson, Kayley            15 PCA-HI                 55.92      58.17 AA     
  7 Judd, Malia               15 KSC-HI                 58.67      59.23 AA     
  8 Nakamoto, Emma            15 SPL-HI                 58.85      59.27 AA     
  9 Bitterman, Peyton         15 PCA-HI                 59.61    1:00.17 AA     
 10 Oseto, Hanabi             15 UN-HI                1:00.50    1:00.39 AA     
 11 Price, Jillian            15 UN-HI                1:02.23    1:01.03 AA     
 12 Chen, Narissa             16 PAQ-HI               1:00.61    1:01.61 AA     
 13 Centra, Nikki             16 KSC-HI               1:00.15    1:02.74 AA     
 14 Dagdagan, Neve            17 SPL-HI                 59.02    1:03.14 A      
 15 Kaneko, Marisa            16 PAQ-HI               1:02.70    1:03.27 A      
 16 Kloster, Keegan           15 HICK-HI              1:06.40    1:03.98 A      
 17 Schiffl, Kaila            15 PAQ-HI               1:05.78    1:04.34 A      
 18 Franklin, Eliza           15 AUL-HI               1:05.34    1:06.65 A      
 19 Ikeda, Emily              16 PAQ-HI               1:01.33    1:07.55 A      
 20 Lilly, Hana               15 HICK-HI              1:07.76    1:08.46 A      
 21 Holm, Gabby               17 PAQ-HI               1:01.96    1:08.93 B      
 22 Waikiki, Nahenahe         15 PCA-HI               1:11.13    1:09.44 B      
 
Event 16  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:16.85  10&U AAA
              1:24.68  10&U AA
              1:32.50  10&U A
              1:40.33  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aiden                10 HSC-HI               1:15.97    1:15.10 AAA    
  2 Tucker, Nolan             10 HICK-HI              1:16.03    1:15.35 AAA    
  3 Wong, Andrew              10 HSC-HI               1:14.70    1:15.37 AAA    
  4 Barnes, Connor            10 SPL-HI               1:27.35    1:16.11 AAA+   
  5 Green, Henry               8 HICK-HI              1:22.05    1:18.18 AA     
  6 Labuguen, Kana            10 BOWS-HI              1:26.46    1:20.68 AA+    
  7 Kawakami, Alex             8 MAN-HI               1:46.19    1:24.58 AA+    
  8 Lee, Keahi                 8 AUL-HI               1:30.11    1:24.78 A      
  9 Wakisaka, Kenta           10 SPL-HI               1:26.88    1:26.58 A      
 10 Britos, Lucas             10 KSC-HI               1:30.22    1:27.26 A      
 11 Nakamura, Avery           10 SPL-HI               1:27.99    1:27.55 A      
 12 Matsuoka, Kai             10 KSC-HI               1:18.27    1:31.46 A      
 13 Tucker, Micah              8 HICK-HI                   NT    1:32.16 A      
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.75  11-12 AAA
              1:10.71  11-12 AA
              1:16.79  11-12 A
              1:23.30  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waqainabete, Ezra         12 AUL-HI                 55.54      55.30 AAA    
  2 Tucker, Jonathan          12 HICK-HI                58.51      57.95 AAA    
  3 Whitford, Elijah          12 HICK-HI              1:03.73    1:01.42 AAA    
  4 Schiffl, Ty               12 PAQ-HI               1:05.05    1:04.87 AA     
  5 Cummings, Elijah          11 PCA-HI               1:05.92    1:06.62 AA     
  6 Matsumoto, Ryan           11 SPL-HI               1:16.88    1:10.28 AA+    
  7 Hirao Perreira, Damon     11 SPL-HI               1:09.40    1:10.40 AA     
  8 Zayco, Inago              12 MASA-CA              1:13.89    1:10.69 AA+    
  9 Baker, Matt               12 HSC-HI               1:15.28    1:11.24 A      
 10 Pacis, Aidan              12 MAN-HI               1:12.82    1:12.06 A      
 11 Parker, Tyson             11 AUL-HI               1:12.07    1:13.13 A      
 12 Liou-Johnson, Dash        12 KSC-HI               1:11.92    1:13.28 A      
 13 Garlin, Luke              11 KSC-HI               1:30.43    1:13.68 A+     
 14 Kawamoto, Justic          12 BOWS-HI              1:15.22    1:13.85 A      
 15 Hanson, Amory             12 PAQ-HI               1:15.50    1:14.44 A      
 16 Zhang, Josh               12 MAN-HI               1:16.34    1:17.25 B      
 17 Wong-Sa, Ethan            11 HSC-HI               1:23.53    1:17.38 B+     
 18 Ferber, Joseph            12 HSC-HI               1:25.32    1:22.98 B+     
 19 Greene, Harper            12 KSC-HI               1:28.12    1:32.85        
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.79  13-14 AAA
              1:01.52  13-14 AA
              1:07.24  13-14 A
              1:12.96  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Kaito              14 PAQ-HI                 50.34      49.53 AAA    
  2 Zhao, Aaron               13 KSC-HI                 52.94      52.49 AAA    
  3 Stice, Genesis            14 HSC-HI                 53.67      53.30 AAA    
  4 Cox, Makoa                14 KSC-HI                 54.41      53.57 AAA    
  5 Ferreira, Yoshi           13 AAA-HI                 55.35      53.75 AAA    
  6 Dagdagan, Wreyn           14 SPL-HI                 52.53      54.21 AAA    
  7 Endo, Kaita               14 PAQ-HI                 55.75      55.46 AAA    
  8 Sunaoka, Raihau           13 PAQ-HI                 59.74      56.28 AA     
  9 Shipman, Kala`i           14 PAQ-HI                 56.60      56.48 AA     
 10 Ettlich, Adam             14 HICK-HI              1:01.84      57.35 AA+    
 11 DeBrum, Zach              14 BOWS-HI              1:00.89      57.59 AA     
 12 Heideman, Jayden          14 HSC-HI               1:02.38      58.02 AA+    
 13 Chun, Connor              13 HSC-HI               1:01.02      58.56 AA     
 14 Wolfe, Kai                13 HSC-HI               1:01.11      59.19 AA     
 15 Heiken, Will              13 AUL-HI               1:01.59    1:00.15 AA+    
 16 Zayco, Dominique          13 MASA-CA                58.50    1:00.25 AA     
 17 Vinthaxay, Eli            14 HICK-HI              1:00.43    1:00.31 AA     
 18 Ching, Shawn              14 PCA-HI               1:03.34    1:01.74 A      
 19 Leraand, Torbjorn         14 KSC-HI               1:01.60    1:02.21 A      
 20 Asp, Nicolas              13 HICK-HI              1:07.04    1:02.55 A      
 21 Mclellan Jr, Joshua       13 UN-HI                1:06.17    1:02.57 A      
 22 Regala, Max               13 PAQ-HI                 59.43    1:03.80 A      
 23 King, Levi                13 HICK-HI              1:06.96    1:05.71 A      
 24 Lewis, Zach               13 HICK-HI              1:07.36    1:05.91 A+     
 
Event 16  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.52  15-18 AAA
                56.82  15-18 AA
              1:02.12  15-18 A
              1:07.41  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waqainabete, Zion         16 AUL-HI                 49.64      48.81 AAA    
  2 Iwamura, Kai              18 SPL-HI                 50.29      50.12 AAA    
  3 Ferreira, Shota           17 AAA-HI                 51.54      50.48 AAA+   
  4 Homma, Otoyu              15 UN-HI                  51.12      51.30 AAA    
  5 Young, Keolamaikai        17 AAA-HI                 53.62      53.54 AA     
  6 Peck, Ariel               15 MASA-CA              1:00.92      53.56 AA+    
  7 Nishikawa, Ty             17 PCA-HI                 55.06      53.67 AA     
  8 Tan, Evans                15 SPL-HI                 53.13      53.68 AA     
  9 McGinnis, Connor          16 HSC-HI                 55.82      53.79 AA     
 10 Sharawy, Nicholas         16 PAQ-HI                 54.74      54.00 AA     
 11 Aquila, Rian              15 AAA-HI                 58.89      55.23 AA+    
 12 Heskett, Sho              17 BOWS-HI                55.31      56.73 AA     
 13 Vidal, Tallen             16 BOWS-HI                59.85      57.70 A      
 14 Kenessey, Payton          15 AAA-HI                 58.02      58.39 A      
 15 Bridgford, Jordan         16 HSC-HI                 59.49      58.40 A      
 16 Ettlich, Noah             17 HICK-HI              1:01.88      58.78 A      
 17 Berthelotte, Will         15 HICK-HI                58.67      59.87 A      
 18 Ward, Adam                17 MAN-HI                 59.47      59.88 A      
 19 Foley, Eoin               15 MAN-HI               1:00.98    1:02.61 B      
 20 Antolin, Dallas           15 PCA-HI               1:06.46    1:04.40 B      
 21 Wilson, Chris             15 HICK-HI              1:05.55    1:04.75 B      
 
Event 17  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                46.62  10&U AAA
                51.37  10&U AA
                56.13  10&U A
              1:00.88  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsi, Joshua             10 HSC-HI                 43.84      38.70 AAA    
  2 Chun, Tyler               10 HSC-HI                 44.00      41.07 AAA    
  3 Cambra, Prince            10 KSC-HI                 45.25      45.67 AAA    
  4 Leung, Aiden              10 SPL-HI                 48.43      47.69 AA     
  5 Green, Henry               8 HICK-HI                49.13      47.99 AA     
  6 Schaeffer, Jon Jon        10 AUL-HI                 52.91      48.20 AA+    
  7 Morimoto, Hunter          10 SPL-HI                 50.64      49.09 AA     
  8 Aoki, Ethan                8 MAN-HI                 49.84      49.28 AA     
  9 van der Spoel, Alastair    9 KSC-HI                 50.58      49.59 AA     
 10 Perera, Cole              10 AUL-HI                 52.61      51.67 A      
 11 Uchida, Keith             10 SPL-HI                 51.29      52.53 A      
 12 Nakamura, Avery           10 SPL-HI                 51.25      52.87 A      
 13 Villanueva, Olin           9 HICK-HI                54.42      53.30 A      
 14 Marsi, Eric                8 HSC-HI                 53.74      56.33 B      
 -- Labuguen, Kana            10 BOWS-HI                54.48         DQ        
      Scissors kick
 
Event 17  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                38.77  11-12 AAA
                42.73  11-12 AA
                46.70  11-12 A
                50.67  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aoki, Kyle                12 MAN-HI                 36.60      35.55 AAA    
  2 Yani, Mason               12 KSC-HI                 41.63      37.53 AAA+   
  3 Davis, Ryan               12 PAQ-HI                 40.60      39.36 AA     
  4 Adachi, Eito              12 SPL-HI                    NT      42.48 AA     
  5 Dakroub, Jaffer           12 KSC-HI                 47.28      44.56 A+     
  6 Nagasako, Luke            11 KSC-HI                 45.87      44.65 A      
  7 Takara, Blayke            11 SPL-HI                 43.54      45.46 A      
 
Event 18  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.80  10&U AAA
                48.27  10&U AA
                52.74  10&U A
                57.21  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isawa, Lily               10 PCA-HI                 41.09      39.77 AAA    
  2 Pederson, Kona            10 AUL-HI                 45.96      42.13 AAA+   
  3 Hamlin, Riley              8 KSC-HI                 42.91      43.07 AAA    
  4 Toma, Quinn               10 HSC-HI                 44.60      43.19 AAA+   
  5 Pivonka, Natalia          10 KSC-HI                 44.95      45.14 AA     
  6 Dudoit-Jones, Jolynn       9 MASA-CA                52.51      47.82 AA+    
  7 Hopfer, Jennifer           9 HSC-HI                 49.80      48.42 A      
  8 Ishimaru, Kanami           9 KSC-HI                 52.62      48.73 A      
  9 Pena, Luna                10 HSC-HI                 56.55      54.92 B      
 10 Miyatake, Kylie           10 BOWS-HI                58.43      58.66        
 -- Makainai, Kaiea           10 BOWS-HI                50.12         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 18  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                38.13  11-12 AAA
                42.03  11-12 AA
                45.93  11-12 A
                49.83  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rust, Maile               12 MASA-CA                36.71      34.05 AAA    
  2 Diehl, Summer             12 HICK-HI                40.30      38.69 AA     
  3 Sheild, Tavi              12 BOWS-HI                43.31      40.37 AA+    
  4 Westcott, Taylor          12 HICK-HI                42.59      42.19 A      
  5 Orsey, Kathryn            11 HSC-HI                 43.76      42.25 A      
  6 Stice, Eloquence          11 HSC-HI                 42.66      42.26 A      
  7 Cimental, Jayleen         12 HICK-HI                44.04      43.15 A      
  8 Lee, Celine               12 HSC-HI                 45.22      43.19 A      
  9 Kamano, Lily              11 PAQ-HI                 47.57      43.82 A+     
 10 Uchida, Choko             12 SPL-HI                 43.51      44.27 A      
 11 Flanagan, Isla            11 KSC-HI                 48.28      45.15 A+     
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              3:13.58  11-12 AAA
              3:33.29  11-12 AA
              3:53.01  11-12 A
              4:12.73  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Kailyn         12 PCA-HI               2:45.93    2:42.45 AAA    
  2 Kimura, Emma              12 SPL-HI                    NT    3:00.70 AAA    
  3 Terry, Lily               11 KSC-HI               3:07.03    3:03.34 AAA    
  4 Gonzalez, Gabi            11 UN-HI                3:21.29    3:18.56 AA     
 -- Davis, Rahlee             11 KSC-HI                    NT         DQ        
      Double pull / kicks
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.09  13-14 AAA
              3:09.66  13-14 AA
              3:27.23  13-14 A
              3:44.80  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Chloe             13 MASA-CA              2:33.28    2:30.59 AAA    
  2 Joca, Molly               14 AUL-HI               2:48.23    2:48.10 AAA    
  3 Hui, Latasha              14 BOWS-HI              3:08.00    3:03.82 AA     
  4 Camacho, Josephine        14 HSC-HI               3:21.21    3:11.77 A      
 
Event 19  Women 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:45.25  15-18 AAA
              3:02.14  15-18 AA
              3:19.02  15-18 A
              3:35.91  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamamoto, Sydney          15 AAA-HI               2:39.12    2:43.04 AAA    
 
Event 19  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              3:07.46  11-12 AAA
              3:26.57  11-12 AA
              3:45.67  11-12 A
              4:04.78  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego, Amar'e         12 KSC-HI               2:35.01    2:26.47 AAA    
  2 Wu, Tim                   12 SPL-HI               3:04.26    2:56.92 AAA    
  3 Megill, Taj               11 KSC-HI               3:26.69    3:26.03 AA+    
 
Event 19  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:41.93  13-14 AAA
              2:58.48  13-14 AA
              3:15.03  13-14 A
              3:31.60  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Nathanael            13 BOWS-HI              2:53.99    2:40.47 AAA+   
  2 Guzman, Ken               14 AAA-HI               3:01.89    2:42.35 AA+    
  3 Siewers, Matthew          13 HSC-HI                    NT    3:02.72 A      
  4 Miyasato, Reece           14 SPL-HI                    NT    3:12.56 A      
 
Event 19  Men 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.70  15-18 AAA
              2:49.43  15-18 AA
              3:05.16  15-18 A
              3:20.89  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Nathaniel         15 UN-HI                2:19.38    2:20.58 AAA    
  2 Rust, Kai                 15 MASA-CA              2:37.30    2:29.28 AAA+   
  3 Gough, Greyson            16 AAA-HI               2:48.55    2:35.71 AA     
 
Event 21  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:36.92  10&U AAA
              1:46.74  10&U AA
              1:56.55  10&U A
              2:06.37  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckett, Kjersti          10 HICK-HI              1:17.48    1:16.69 AAA    
  2 Dong, Jinghuan            10 PAQ-HI               1:20.31    1:19.01 AAA    
  3 Parson, Elna              10 AUL-HI               1:28.98    1:25.49 AAA    
  4 Kim, Jia                   8 KSC-HI               1:25.47    1:27.07 AAA    
  5 Cox, Alison                9 KSC-HI               1:30.48    1:30.34 AAA    
  6 Fujieki, Kelly            10 SPL-HI                    NT    1:39.07 AA     
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:14.13  11-12 AAA
              1:21.66  11-12 AA
              1:29.20  11-12 A
              1:36.74  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Hope               12 HSC-HI               1:12.02    1:09.80 AAA    
  2 Campbell, Chloe           12 MAN-HI               1:18.51    1:16.78 AA     
  3 Nakashima, Lia            12 PCA-HI               1:16.48    1:17.04 AA     
  4 Cox, Ren                  11 KSC-HI                    NT    1:17.08 AA     
  5 Nishikawa, Emma           11 SPL-HI               1:23.92    1:26.09 A      
  6 Lee, Celine               12 HSC-HI                    NT    1:31.29 B      
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.51  13-14 AAA
              1:14.38  13-14 AA
              1:21.26  13-14 A
              1:28.14  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, Jingxin             14 PAQ-HI               1:08.03    1:08.10 AA     
  2 Sare, Oakley              14 AAA-HI               1:18.76    1:13.68 AA+    
  3 Booker, Ava               14 AUL-HI               1:16.14    1:16.22 A      
  4 Pong, Cassidy             14 AAA-HI               1:12.90    1:16.26 A      
  5 Kjonegaard, Amelia        14 KSC-HI               1:31.65    1:17.41 A+     
  6 Wong, Tiffany             14 MAN-HI               1:21.18    1:18.75 A      
  7 Dallas, Ellie             14 HSC-HI               1:25.07    1:18.99 A+     
  8 Judd, Maile               13 KSC-HI               1:19.23    1:23.41 B      
 
Event 21  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.51  15-18 AAA
              1:11.09  15-18 AA
              1:17.67  15-18 A
              1:24.25  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujiwara, Ciera           16 PAQ-HI               1:00.56    1:00.53 AAA    
  2 Nishikawa, Kei            15 PCA-HI               1:03.27    1:04.66 AA     
  3 Nakamura, Sydnee          16 AAA-HI               1:04.16    1:04.80 AA     
  4 Hurd, Sophia              16 PAQ-HI               1:06.12    1:05.14 AA     
  5 Laforteza, Kailani        15 HSC-HI               1:09.47    1:06.31 AA     
  6 Heiken, Paige             16 AUL-HI               1:04.99    1:07.45 AA     
  7 Oseto, Hanabi             15 UN-HI                1:05.16    1:07.99 AA     
  8 Centra, Nikki             16 KSC-HI               1:07.18    1:12.41 A      
  9 Chu, Jerzee               15 KSC-HI               1:22.84    1:16.14 A+     
 
Event 22  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:54.48  10&U AAA
              2:06.05  10&U AA
              2:17.63  10&U A
              2:29.20  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keaulana, Makana          10 KSC-HI               1:15.72    1:13.12 AAA    
  2 Nguyen, Jack              10 KSC-HI               1:26.43    1:24.61 AAA    
  3 Ofsonka, Cullen           10 PCA-HI               1:29.39    1:24.66 AAA    
  4 Wong, Andrew              10 HSC-HI               1:37.06    1:25.15 AAA    
  5 Matsuoka, Kai             10 KSC-HI               1:30.03    1:28.52 AAA    
  6 Barnes, Connor            10 SPL-HI                    NT    1:28.75 AAA    
  7 Toma, Kaimana             10 HSC-HI               1:24.27    1:30.89 AAA    
  8 Lee, Aiden                10 HSC-HI               1:37.88    1:31.80 AAA    
  9 Zayco, Adam               10 MASA-CA              1:38.93    1:34.38 AAA    
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:17.26  11-12 AAA
              1:25.11  11-12 AA
              1:32.97  11-12 A
              1:40.82  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Jonathan          12 HICK-HI              1:04.32    1:02.85 AAA    
  2 Waqainabete, Ezra         12 AUL-HI                    NT    1:04.76 AAA    
  3 Rodriguez, Cheveyo        11 KSC-HI               1:18.84    1:14.11 AAA+   
  4 Hirao Perreira, Damon     11 SPL-HI               1:16.27    1:18.16 AA     
  5 Matsumoto, Ryan           11 SPL-HI                    NT    1:29.42 A      
  6 Aoki, Kyle                12 MAN-HI                    NT    1:34.59 B      
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.24  13-14 AAA
              1:10.79  13-14 AA
              1:17.34  13-14 A
              1:23.89  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Quintin         14 PCA-HI                 55.65      56.01 AAA    
  2 Yu, Kevin                 14 MASA-CA                57.00      56.25 AAA    
  3 Zhao, Aaron               13 KSC-HI               1:00.98      59.42 AAA    
  4 James, Kaito              14 PAQ-HI                 58.42    1:01.07 AAA    
  5 Nakamura, Branson         13 AAA-HI               1:03.44    1:02.43 AAA    
  6 Eskin, Shota              14 KSC-HI               1:05.33    1:03.57 AAA+   
  7 Stice, Genesis            14 HSC-HI               1:02.83    1:04.80 AA     
  8 Shipman, Kala`i           14 PAQ-HI               1:03.88    1:04.93 AA     
  9 DeBrum, Zach              14 BOWS-HI              1:07.85    1:05.07 AA     
 10 Eskin, Kodai              14 KSC-HI               1:04.19    1:05.37 AA     
 11 Fujieki, Jason            13 SPL-HI               1:05.25    1:05.72 AA     
 12 Vinthaxay, Eli            14 HICK-HI              1:08.24    1:07.19 AA     
 13 Leraand, Torbjorn         14 KSC-HI               1:12.26    1:08.47 AA+    
 14 Zayco, Dominique          13 MASA-CA              1:12.02    1:10.42 AA+    
 15 Heiken, Will              13 AUL-HI               1:11.80    1:10.44 AA+    
 16 Wolfe, Kai                13 HSC-HI               1:12.69    1:11.94 A      
 17 Britos, Noah              13 KSC-HI               1:21.94    1:15.62 A+     
 
Event 22  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                56.85  15-18 AAA
              1:02.66  15-18 AA
              1:08.47  15-18 A
              1:14.28  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muench, Parker            15 PAQ-HI                 58.55      54.76 AAA+   
  2 Kidani, Cade              15 PAQ-HI                 54.77      54.82 AAA    
  3 Courteau, Luca            17 AUL-HI                 55.35      55.14 AAA    
  4 Otaka, Landen             16 SPL-HI                 57.02      57.05 AA     
  5 Leija, Michael            17 HSC-HI               1:01.23    1:00.05 AA     
  6 Tadaki, Randen            15 AAA-HI               1:01.20    1:00.24 AA     
  7 Peck, Ariel               15 MASA-CA              1:06.94    1:01.16 AA+    
  8 Lee, Eli                  15 MASA-CA              1:00.12    1:02.02 AA     
  9 Tan, Evans                15 SPL-HI               1:00.88    1:02.44 AA     
 10 Nishikawa, Ty             17 PCA-HI               1:00.95    1:02.73 A      
 11 Aquila, Rian              15 AAA-HI               1:05.55    1:03.42 A      
 12 Heskett, Sho              17 BOWS-HI              1:01.70    1:03.84 A      
 13 Vidal, Tallen             16 BOWS-HI              1:08.47    1:06.00 A      
 14 Dompe, Beckett            16 KSC-HI               1:09.30    1:12.35 B      
 
Event 22  Boys 19 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                56.85  19&O AAA
              1:02.66  19&O AA
              1:08.47  19&O A
              1:14.28  19&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Aaron              19 HSC-HI                 50.25      51.67 AAA    
 
Event 23  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.66  10&U AAA
                36.00  10&U AA
                39.33  10&U A
                42.67  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jo, Kacey                 10 HSC-HI                 33.84      31.27 AAA+   
  2 Kim, Jia                   8 KSC-HI                 33.18      33.11 AA     
  3 Kumai, Madison            10 AUL-HI                 35.84      33.41 AA     
  4 Dudoit-Jones, Jaelynn     10 MASA-CA                39.18      33.78 AA+    
  5 Hamlin, Riley              8 KSC-HI                 34.27      34.34 AA     
  6 Isawa, Lily               10 PCA-HI                 33.75      34.36 AA     
  7 Pena, Luna                10 HSC-HI                 37.54      35.32 AA+    
  8 Dudoit-Jones, Jolynn       9 MASA-CA                39.00      35.63 AA+    
  9 Makainai, Kaiea           10 BOWS-HI                38.57      37.58 A      
 10 Miyatake, Kylie           10 BOWS-HI                38.25      38.18 A      
 11 Glenn, Maya               10 AUL-HI                 38.46      38.87 A      
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.32  11-12 AAA
                31.23  11-12 AA
                34.13  11-12 A
                37.05  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rust, Maile               12 MASA-CA                28.13      26.54 AAA    
  2 Kaneshiro, Kailyn         12 PCA-HI                 28.27      28.28 AAA    
  3 Davis, Rahlee             11 KSC-HI                 29.03      29.21 AA     
  4 Crisco, Madison           11 Unattached-VA             NT      29.86 AA     
  5 Rhode, Stormy             12 MASA-CA                32.29      30.04 AA+    
  6 Chua-Chiaco, Tara         12 KSC-HI                 32.87      30.30 AA+    
  7 Campbell, Chloe           12 MAN-HI                 31.96      30.33 AA+    
  8 Biddle, Caroline          11 KSC-HI                 33.82      31.55 A      
  9 Leraand, Sofie            12 KSC-HI                 31.66      31.61 A      
 10 Westcott, Taylor          12 HICK-HI                   NT      31.78 A      
 11 Kamano, Lily              11 PAQ-HI                 33.17      32.75 A      
 12 Coop, Cleo                12 HSC-HI                 31.81      32.93 A      
 13 Diehl, Summer             12 HICK-HI                32.68      33.09 A      
 14 Roberts, Charlie          11 KSC-HI                 32.88      33.45 A      
 14 Flanagan, Isla            11 KSC-HI                 33.73      33.45 A      
 16 Uchida, Choko             12 SPL-HI                    NT      35.01 B      
 17 Cimental, Jayleen         12 HICK-HI                40.59      35.04 B+     
 18 Stice, Eloquence          11 HSC-HI                 38.86      37.15        
 -- Joca, Amelia              11 AUL-HI                 33.52         DQ        
      False start
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.58  13-14 AAA
                29.31  13-14 AA
                32.04  13-14 A
                34.78  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morikami, Kiani           14 PAQ-HI                 25.27      25.54 AAA    
  2 Rust, Kayla               14 MASA-CA                27.72      26.13 AAA+   
  3 Garcia, Chloe             13 MASA-CA                26.96      26.17 AAA+   
  4 Sakamoto, Shayna          13 PAQ-HI                 27.61      27.46 AA     
  5 Alano, Raine              14 PCA-HI                 27.90      27.47 AA     
  6 Colburn, Rebecca          14 SPL-HI                 29.17      28.65 AA     
  7 Tongg, Alyssa             13 KSC-HI                 29.02      28.82 AA     
  8 Goble, Caroline           14 AAA-HI                 31.20      28.86 AA+    
  9 Chavis, Adriana           13 MASA-CA                28.99      29.12 AA     
 10 Kahele, Hannah            14 PCA-HI                 28.23      29.30 AA     
 11 Sunada, Leina             14 KSC-HI                 33.12      29.46 A+     
 12 Wong, Tiffany             14 MAN-HI                 31.66      30.13 A      
 13 Barnett, Ellie            13 MAN-HI                 30.37      30.21 A      
 14 Holm, Makena              14 UN-HI                  30.27      30.27 A      
 15 Kobayashi, Cara           13 PCA-HI                 30.15      30.34 A      
 16 Nishikawa, Callie         14 UN-HI                  30.67      30.77 A      
 17 Hirata, Katelyn           13 BOWS-HI                31.15      31.32 A      
 18 Hui, Latasha              14 BOWS-HI                34.38      31.51 A+     
 19 Stothers, Arina           13 AUL-HI                 31.33      31.72 A      
 20 Luff, Maggie              14 UN-GA                  31.81      32.08 B      
 21 Gossert, Kealamaihiki     13 AUL-HI                 32.09      32.22 B      
 22 Peck, Ilana               13 MASA-CA                31.16      32.31 B      
 23 Campbell, Emaleigh        13 MAN-HI                 31.73      32.54 B      
 
Event 23  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.90  15-18 AAA
                28.56  15-18 AA
                31.23  15-18 A
                33.89  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Alyssa             15 PAQ-HI                 25.09      25.28 AAA    
  2 Kenessey, Tia             17 AAA-HI                 26.03      26.33 AA     
  3 Kaichi, Haylie            15 PAQ-HI                 25.62      26.97 AA     
  4 Nakamura, Sydnee          16 AAA-HI                 27.14      27.35 AA     
  5 Burgos, Aiko              16 AAA-HI                 27.18      28.13 AA     
  6 Kaneko, Marisa            16 PAQ-HI                 28.44      28.22 AA     
  7 Yamamoto, Sydney          15 AAA-HI                 28.20      28.53 AA     
  8 Dagdagan, Neve            17 SPL-HI                 26.61      28.75 A      
  9 Kloster, Keegan           15 HICK-HI                30.00      29.39 A      
 10 Ikeda, Emily              16 PAQ-HI                 28.33      29.91 A      
 11 Franklin, Eliza           15 AUL-HI                 28.54      30.25 A      
 12 Waikiki, Nahenahe         15 PCA-HI                 31.19      31.02 A      
 
Event 24  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.37  10&U AAA
                36.78  10&U AA
                40.19  10&U A
                43.60  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ofori, Kai                10 KSC-HI                 31.35      31.28 AAA    
  2 Toma, Kaimana             10 HSC-HI                 32.51      32.73 AAA    
  3 Chun, Tyler               10 HSC-HI                 36.44      34.05 AA     
  4 Zayco, Adam               10 MASA-CA                39.41      34.58 AA+    
  5 Shitaoka, Lorren           9 BOWS-HI                39.85      35.20 AA+    
  6 Kawakami, Alex             8 MAN-HI                 39.05      36.57 AA+    
  7 Labuguen, Kana            10 BOWS-HI                   NT      37.06 A      
  8 Villanueva, Olin           9 HICK-HI                36.38      37.77 A      
  9 Lee, Keahi                 8 AUL-HI                 40.08      38.13 A      
 10 Chu, Logan                10 BOWS-HI                39.84      38.90 A      
 11 Britos, Lucas             10 KSC-HI                 41.98      39.29 A+     
 12 Wilcox, Thames            10 KSC-HI                 51.80      40.33 B+     
 13 Morimoto, Hunter          10 SPL-HI                 44.09      40.83 B+     
 14 Whitford, Isaiah           9 HICK-HI                40.89      41.07 B      
 15 van der Spoel, Alastair    9 KSC-HI                 42.29      41.77 B      
 16 Tucker, Micah              8 HICK-HI                38.82      42.55 B      
 17 Uchida, Keith             10 SPL-HI                    NT      43.73        
 18 Marsden, Ryan              9 MASA-CA                39.89      43.96        
 19 Aoki, Ethan                8 MAN-HI                 46.17      46.89        
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.79  11-12 AAA
                31.74  11-12 AA
                34.70  11-12 A
                37.65  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrer, Ezra              11 KSC-HI                 29.65      28.83 AA     
  2 Cummings, Winston         11 PCA-HI                 28.95      29.34 AA     
  3 Schiffl, Ty               12 PAQ-HI                 29.45      29.66 AA     
  4 Kawakami, Max             11 MAN-HI                 34.05      30.10 AA+    
  5 Zayco, Inago              12 MASA-CA                31.52      31.05 AA     
  6 Hanson, Amory             12 PAQ-HI                 32.87      31.96 A      
  7 Wong-Sa, Ethan            11 HSC-HI                 32.13      32.62 A      
  8 Pacis, Aidan              12 MAN-HI                 32.23      32.70 A      
  9 Parker, Tyson             11 AUL-HI                 33.02      33.83 A      
 10 Megill, Taj               11 KSC-HI                 34.98      34.53 A+     
 11 Zhang, Josh               12 MAN-HI                 39.03      34.76 B+     
 12 Greene, Harper            12 KSC-HI                 38.18      35.58 B+     
 13 Roberts, Alex             11 KSC-HI                 36.65      35.65 B      
 -- Stice, Ocean              12 HSC-HI                 30.32         DQ        
      False start
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.26  13-14 AAA
                27.86  13-14 AA
                30.46  13-14 A
                33.06  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dagdagan, Wreyn           14 SPL-HI                 23.88      24.15 AAA    
  2 Stice, Genesis            14 HSC-HI                 24.53      24.34 AAA    
  3 Yu, Kevin                 14 MASA-CA                24.32      24.35 AAA    
  4 Ferreira, Yoshi           13 AAA-HI                 25.99      24.87 AAA+   
  5 DeBrum, Zach              14 BOWS-HI                27.72      25.72 AA     
  6 Sunaoka, Raihau           13 PAQ-HI                 27.25      25.83 AA     
  7 Takara, Greydan           14 SPL-HI                 25.99      26.08 AA     
  8 Ettlich, Adam             14 HICK-HI                27.65      26.36 AA     
  9 Lauret, J.J.              13 MAN-HI                 26.32      26.51 AA     
 10 Bird, Kainoa              14 PAQ-HI                 27.55      26.54 AA     
 11 Heideman, Jayden          14 HSC-HI                 28.64      26.64 AA+    
 12 Hui, Nathanael            13 BOWS-HI                27.13      26.70 AA     
 13 Chun, Connor              13 HSC-HI                 29.81      27.23 AA+    
 14 Regala, Max               13 PAQ-HI                 26.49      27.89 A      
 15 Shin, Noah                13 KSC-HI                 28.61      27.92 A      
 16 Mclellan Jr, Joshua       13 UN-HI                  27.94      28.14 A      
 17 Zayco, Dominique          13 MASA-CA                26.67      28.29 A      
 18 Ching, Shawn              14 PCA-HI                 29.18      28.30 A      
 19 Asp, Nicolas              13 HICK-HI                29.39      28.39 A      
 20 Murphy, Liam              14 MASA-CA                28.18      28.43 A      
 21 Koo, Brandon              14 BOWS-HI                28.67      28.44 A      
 22 Heiken, Will              13 AUL-HI                 28.29      28.45 A      
 23 Lewis, Zach               13 HICK-HI                33.39      31.07 B+     
 24 King, Levi                13 HICK-HI                30.47      31.09 B      
 
Event 24  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.15  15-18 AAA
                25.54  15-18 AA
                27.93  15-18 A
                30.32  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waqainabete, Zion         16 AUL-HI                 22.34      22.32 AAA    
  2 Muench, Parker            15 PAQ-HI                 23.16      23.01 AAA+   
  3 Rust, Kai                 15 MASA-CA                25.69      24.51 AA+    
  4 Peck, Ariel               15 MASA-CA                26.69      24.62 AA+    
  5 McGinnis, Connor          16 HSC-HI                 25.29      24.70 AA     
  6 Lee, Eli                  15 MASA-CA                26.65      24.78 AA+    
  7 Nishikawa, Ty             17 PCA-HI                 24.50      24.88 AA     
  8 Heskett, Sho              17 BOWS-HI                25.57      25.16 AA+    
  9 Sharawy, Nicholas         16 PAQ-HI                 24.96      25.29 AA     
 10 Aquila, Rian              15 AAA-HI                 25.38      25.85 A      
 11 Del Orbe, Christian       15 HSC-HI                 25.83      26.28 A      
 11 Ward, Adam                17 MAN-HI                 26.10      26.28 A      
 13 Kenessey, Payton          15 AAA-HI                 26.67      26.33 A      
 14 Ettlich, Noah             17 HICK-HI                27.73      26.97 A      
 15 Berthelotte, Will         15 HICK-HI                27.45      27.32 A      
 16 Foley, Eoin               15 MAN-HI                 28.04      27.50 A+     
 17 Ferreira, Shota           17 AAA-HI                 24.12      28.20 B      
 18 Antolin, Dallas           15 PCA-HI                 27.23      28.51 B      
 19 Wilson, Chris             15 HICK-HI                29.15      29.46 B      
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:27.20  10&U AAA
              1:36.03  10&U AA
              1:44.85  10&U A
              1:53.69  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Alex             10 PAQ-HI               1:28.88    1:24.96 AAA+   
  2 Pederson, Kona            10 AUL-HI               1:29.89    1:27.21 AA     
  3 Sato, Paityn              10 AAA-HI               1:31.39    1:29.68 AA     
  4 Matsuoka, Mana            10 KSC-HI               1:30.11    1:31.84 AA     
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.00  11-12 AAA
              1:21.51  11-12 AA
              1:29.02  11-12 A
              1:36.52  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pivonka, Anya             12 KSC-HI               1:11.94    1:08.11 AAA    
  2 Nakashima, Lia            12 PCA-HI               1:16.60    1:13.79 AAA+   
  3 Marsden, Leiann           12 MASA-CA              1:23.93    1:16.35 AA+    
  4 Knight, Hili              12 AUL-HI               1:21.07    1:17.59 AA     
  5 Zhao, Sydney              11 KSC-HI               1:25.14    1:20.29 AA+    
  6 Williamson, Hailey        11 PAQ-HI               1:25.79    1:20.33 AA+    
  7 Cloward, Chloe            11 PAQ-HI               1:23.54    1:21.43 AA+    
  8 Garcia-Sakata, Maia       12 PCA-HI                    NT    1:24.09 A      
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.01  13-14 AAA
              1:17.12  13-14 AA
              1:24.23  13-14 A
              1:31.34  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakamura, Bailey          14 PCA-HI               1:12.02    1:12.09 AA     
  2 Otaka, Landri             14 SPL-HI               1:13.51    1:12.64 AA     
  3 Jones, Melody             13 AUL-HI               1:13.83    1:13.24 AA     
  4 Yates, Carly              14 HICK-HI              1:15.59    1:14.23 AA     
  5 Greene, Capri             13 KSC-HI               1:11.18    1:15.15 AA     
  6 Watanabe, Haley           13 PCA-HI               1:27.36    1:27.63 B      
 -- Hom, Morgan               14 PAQ-HI               1:14.77         DQ        
 
Event 25  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.86  15-18 AAA
              1:13.65  15-18 AA
              1:20.44  15-18 A
              1:27.24  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bitterman, Peyton         15 PCA-HI               1:07.62    1:07.95 AA     
  2 Nakamoto, Emma            15 SPL-HI               1:06.48    1:10.68 AA     
  3 Centra, Nikki             16 KSC-HI               1:07.49    1:12.34 AA     
  4 Schiffl, Kaila            15 PAQ-HI               1:18.02    1:14.56 A      
  5 Chu, Jerzee               15 KSC-HI               1:19.03    1:17.42 A      
  6 Lilly, Hana               15 HICK-HI              1:17.13    1:18.91 A      
  7 Chang, Megan              16 KSC-HI               1:25.29    1:27.70        
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:31.68  10&U AAA
              1:40.95  10&U AA
              1:50.23  10&U A
              1:59.50  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keaulana, Makana          10 KSC-HI               1:23.19    1:21.77 AAA    
  2 Cambra, Prince            10 KSC-HI               1:26.68    1:23.83 AAA    
  3 Yamashiro, Hunter         10 AUL-HI               1:35.88    1:35.02 AA     
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:16.40  11-12 AAA
              1:24.14  11-12 AA
              1:31.89  11-12 A
              1:39.64  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitford, Elijah          12 HICK-HI              1:11.41    1:07.08 AAA    
  2 Schiffl, Ty               12 PAQ-HI               1:15.86    1:16.73 AA     
  3 Liou-Johnson, Dash        12 KSC-HI               1:23.42    1:19.60 AA     
  4 Garlin, Luke              11 KSC-HI                    NT    1:25.64 A      
  5 Minikov, Noa              11 KSC-HI                    NT    1:27.90 A      
  6 Adachi, Eito              12 SPL-HI                    NT    1:30.26 A      
  7 Matsumoto, Ryan           11 SPL-HI                    NT    1:31.39 A      
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.05  13-14 AAA
              1:13.86  13-14 AA
              1:20.67  13-14 A
              1:27.48  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoza, Raiden              14 AAA-HI               1:01.22      59.45 AAA    
  2 Endo, Kaita               14 PAQ-HI               1:04.73    1:04.52 AAA    
  3 Nakamura, Branson         13 AAA-HI               1:05.48    1:04.57 AAA    
  4 Shipman, Kala`i           14 PAQ-HI               1:09.30    1:08.05 AA     
  5 Murphy, Liam              14 MASA-CA              1:12.19    1:09.55 AA     
  6 Guzman, Ken               14 AAA-HI               1:16.46    1:13.96 A      
 
Event 26  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.15  15-18 AAA
              1:07.38  15-18 AA
              1:13.60  15-18 A
              1:19.82  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iwamura, Kai              18 SPL-HI                 58.07      58.06 AAA    
  2 Wilson, Nathaniel         15 UN-HI                  58.40    1:00.53 AAA    
  3 Lee, Brady                16 SPL-HI               1:02.92    1:03.65 AA     
  4 Rauschenburg, Allen       16 SPL-HI               1:06.42    1:03.82 AA     
  5 Dompe, Beckett            16 KSC-HI               1:08.63    1:09.87 A      
 
Event 27  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:44.44  10&U AAA
              3:01.17  10&U AA
              3:17.91  10&U A
              3:34.64  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckett, Kjersti          10 HICK-HI              2:29.92    2:30.89 AAA    
  2 Kaichi, Harley            10 PAQ-HI               2:48.66    2:42.84 AAA+   
  3 Tongg, Brianna            10 KSC-HI               3:30.16    3:01.07 AA+    
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:17.44  11-12 AAA
              2:31.47  11-12 AA
              2:45.51  11-12 A
              2:59.54  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pivonka, Anya             12 KSC-HI               2:12.97    2:10.71 AAA    
  2 Chua-Chiaco, Daphne       12 KSC-HI               2:27.26    2:27.82 AA     
  3 Field, Reese              12 HICK-HI              2:31.62    2:37.43 A      
  4 Kimura, Emma              12 SPL-HI                    NT    2:54.15 B      
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:08.91  13-14 AAA
              2:22.09  13-14 AA
              2:35.27  13-14 A
              2:48.45  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dallas, Ellie             14 HSC-HI               2:22.57    2:16.26 AA+    
  2 Chavis, Adriana           13 MASA-CA              2:15.84    2:18.47 AA     
  3 Berthelotte, Maren        13 HICK-HI                   NT    2:23.30 A      
  4 Kjonegaard, Amelia        14 KSC-HI               2:29.93    2:25.72 A      
  5 Dong, Jingxin             14 PAQ-HI               2:18.78    2:27.18 A      
  6 Kobayashi, Cara           13 PCA-HI               2:23.65    2:28.16 A      
  7 Peck, Ilana               13 MASA-CA              2:29.67    2:31.98 A      
  8 Isawa, Naomi              13 PCA-HI               2:48.59    2:42.14 B+     
 
Event 27  Women 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.67  15-18 AAA
              2:18.52  15-18 AA
              2:31.38  15-18 A
              2:44.23  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurd, Sophia              16 PAQ-HI               2:00.36    2:01.68 AAA    
  2 Hudson, Kayley            15 PCA-HI               2:00.64    2:03.19 AAA    
  3 Kenessey, Tia             17 AAA-HI               2:03.51    2:03.60 AAA    
  4 Kaichi, Haylie            15 PAQ-HI               2:00.54    2:06.84 AA     
  5 Laforteza, Kailani        15 HSC-HI               2:09.50    2:06.95 AA     
  6 Judd, Malia               15 KSC-HI               2:10.41    2:09.44 AA     
  7 Price, Jillian            15 UN-HI                2:16.86    2:11.02 AA     
  8 Clark, Alyssa             15 PAQ-HI               2:05.17    2:12.43 AA     
  9 Chen, Narissa             16 PAQ-HI               2:20.21    2:24.05 A      
 
Event 27  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:49.96  10&U AAA
              3:07.75  10&U AA
              3:24.53  10&U A
              3:41.82  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsi, Joshua             10 HSC-HI               2:27.54    2:19.63 AAA    
  2 Ofsonka, Cullen           10 PCA-HI               2:46.55    2:39.90 AAA    
  3 Perales, Ryker            10 KSC-HI               2:46.65    2:42.09 AAA    
  4 Marsi, Eric                8 HSC-HI               2:53.54    2:59.17 AA     
 
Event 27  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:21.08  11-12 AAA
              2:35.48  11-12 AA
              2:49.87  11-12 A
              3:04.27  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Leo                11 HSC-HI                    NT    2:21.02 AAA    
  2 Cummings, Elijah          11 PCA-HI               2:19.54    2:22.56 AA     
  3 Yani, Mason               12 KSC-HI               2:37.68    2:26.26 AA+    
  4 Davis, Ryan               12 PAQ-HI               3:02.61    2:35.82 A+     
  5 Liou-Johnson, Dash        12 KSC-HI               2:32.95    2:36.36 A      
  6 Parker, Tyson             11 AUL-HI               2:40.88    2:41.28 A      
 
Event 27  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.57  13-14 AAA
              2:16.21  13-14 AA
              2:28.86  13-14 A
              2:41.50  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Makoa                14 KSC-HI               2:04.10    1:57.61 AAA+   
  2 Cummings, Quintin         14 PCA-HI               1:51.84    1:58.04 AAA    
  3 Ferreira, Yoshi           13 AAA-HI               2:02.32    2:01.94 AAA    
  4 Eskin, Shota              14 KSC-HI               2:06.57    2:03.77 AA     
  5 Sunaoka, Raihau           13 PAQ-HI               2:09.49    2:04.79 AA     
  6 Eskin, Kodai              14 KSC-HI               2:01.72    2:06.09 AA     
  7 Heideman, Jayden          14 HSC-HI               2:21.41    2:10.10 AA+    
  8 Vinthaxay, Eli            14 HICK-HI              2:17.46    2:17.34 A      
  9 Britos, Noah              13 KSC-HI               2:28.63    2:20.70 A      
 10 Siewers, Matthew          13 HSC-HI                    NT    2:31.51 B      
 11 Miyasato, Reece           14 SPL-HI               2:41.71    2:34.59 B+     
 
Event 27  Men 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.05  15-18 AAA
              2:06.85  15-18 AA
              2:18.64  15-18 A
              2:30.44  15-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courteau, Luca            17 AUL-HI               1:45.74    1:48.79 AAA    
  2 Homma, Otoyu              15 UN-HI                1:51.92    1:52.99 AAA    
  3 Young, Keolamaikai        17 AAA-HI               1:56.01    1:55.64 AA     
  4 McGinnis, Connor          16 HSC-HI               2:07.16    2:01.30 AA+    
  5 Tadaki, Randen            15 AAA-HI               2:00.25    2:01.50 AA     
  6 Leija, Michael            17 HSC-HI               2:11.70    2:05.72 AA+    
  7 Ward, Adam                17 MAN-HI               2:19.05    2:24.27 B      
  8 Foley, Eoin               15 MAN-HI               2:28.51    2:30.35 B