Hawaii Swimming
Lihue, Kauai, Sanction #: HI20221112-SKA
Results::Session01::Session02
TM File
Event 1  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 16:59.16   4/15/1978 LYNETTE GERNAAT, PAQ-HI                   
                19:44.09  13-14 SR-A
                20:03.97  13-14 2223 AG-AAA
                20:43.29  13-14 SR-B
                22:07.23  13-14 AA
                24:10.49  13-14 A
                26:13.74  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hovland, Hannah M   14 SKA-HI                    NT   21:14.05 AA     
       34.08  1:12.31  1:51.85  2:31.19  3:10.70  3:49.49  4:28.80  5:08.65
     5:48.27  6:27.69  7:07.72  7:47.01  8:26.41  9:05.59  9:44.70 10:23.25
    11:02.43 11:41.60 12:20.18 12:59.30 13:38.35 14:16.56 14:54.42 15:32.92
    16:11.76 16:50.26 17:29.19 18:07.50 18:45.85 19:24.03 20:01.87 20:39.20
    21:14.05
  2 Gordines, Lilia G   14 SKA-HI                    NT   22:22.09 A      
       35.96  1:15.05  1:55.82  2:37.28  3:18.04  3:59.27  4:39.94  5:20.79
     6:01.43  6:42.38  7:23.20  8:04.25  8:45.18  9:26.39 10:08.14 10:49.41
    11:30.38 12:11.66 12:52.60 13:33.93 14:15.12 14:56.76 15:37.54 16:18.40
    16:59.85 17:42.27 18:23.34 19:04.28 19:45.33 20:26.24 21:06.22 21:45.36
    22:22.09
 
Event 1  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 16:12.41  12/15/2000 Noa Sakamoto, PAQ-HI                      
                18:54.38  13-14 SR-A
                19:24.20  13-14 2223 AG-AAA
                19:51.10  13-14 SR-B
                21:23.49  13-14 AA
                23:22.77  13-14 A
                25:22.05  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Brandon J      14 SKA-HI                    NT   18:48.09 SR-A   
       28.33    59.98  1:33.28  2:06.96  2:40.65  3:14.95  3:48.62  4:22.78
     4:57.37  5:31.43  6:05.94  6:40.98  7:16.16  7:50.56  8:25.78  8:59.62
     9:34.34 10:09.51 10:44.26 11:18.68 11:53.46 12:28.02 13:02.59 13:38.64
    14:13.74 14:49.27 15:24.40 15:59.25 16:33.80 17:07.99 17:42.70 18:16.05
    18:48.09
  2 Juvan, Liam J       13 SKA-HI                    NT   19:51.18 AA     
       31.51  1:07.90  1:45.17  2:22.64  2:59.67  3:37.17  4:13.97  4:50.72
     5:27.35  6:04.46  6:40.46  7:16.92  7:53.09  8:29.14  9:05.45  9:40.94
    10:17.42 10:53.37 11:29.60 12:05.73 12:42.11 13:17.73 13:54.06 14:30.16
    15:05.89 15:42.20 16:18.13 16:53.73 17:29.95 18:05.26 18:40.59 19:17.00
    19:51.18
  3 Sanchez, Kohlton B  13 SKA-HI                    NT   19:55.05 AA     
       28.91  1:01.70  1:36.31  2:10.97  2:45.61  3:20.17  3:56.43  4:32.24
     5:07.82  5:44.84  6:21.88  6:58.45  7:35.04  8:12.75  8:49.19  9:26.41
    10:03.28 10:40.26 11:16.72 11:53.62 12:31.77 13:09.28 13:47.28 14:23.62
    15:00.57 15:37.58 16:13.33 16:49.49 17:27.14 18:03.50 18:41.86 19:19.92
    19:55.05
  4 Bradley, Zander V   13 SKA-HI                    NT   25:01.03 B      
       36.62  1:18.46  2:02.19  2:46.84  3:31.25  4:18.07  5:04.09  5:49.29
     6:36.57  7:24.03  8:12.67  8:59.67  9:45.41 10:33.85 11:20.78         
    12:57.01 13:46.19          15:24.11 16:11.29 16:59.57 17:49.23 18:39.09
    19:26.19 20:13.96 21:01.17 21:48.48 22:35.25 23:18.45 24:04.59 24:45.82
    25:01.03
 
Event 1  Men 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             18:54.38  15&O SR-A
             19:51.10  15&O SR-B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rich, Jake T        17 SKA-HI                    NT   20:01.81        
       29.15  1:01.88  1:36.85  2:12.11  2:47.61  3:24.07  4:00.56  4:37.05
     5:13.55  5:49.97  6:26.53  7:03.16  7:39.79  8:17.08  8:54.32  9:31.51
    10:08.69 10:46.73 11:24.54 12:01.32 12:37.92 13:14.81 13:51.70 14:27.67
    15:05.08 15:42.29 16:19.67 16:57.36 17:34.75 18:13.58 18:50.90 19:27.39
    20:01.81
 
Event 3  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                39.34  8&U 2223 AG-AAA
                43.33  8&U AA
                47.32  8&U A
                56.89  8&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tataipu, Addie T     7 SKA-HI                    NT      55.22 B      
  2 Silva, Lilinoe K     7 SKA-HI               1:05.04    1:00.01        
  3 Paterson, Mika M     7 SKA-HI               1:36.57    1:11.03        
 
Event 3  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                39.34  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koerte, Peyton E     9 SKA-HI                 49.55      44.75        
  2 Paliracio, Riley K  10 SKA-HI                 46.38      45.10        
  3 Fazio, Jaya S        9 SKA-HI               1:03.53    1:05.38        
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 26.59   3/25/2017 Elena Tanaka, HSC-HI                         
                34.11  11-12 2223 AG-AAA
                37.57  11-12 AA
                41.04  11-12 A
                44.50  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liddell, Moana R    11 SKA-HI                 36.61      35.83 AA     
  2 Ranis, Isabella K   11 SKA-HI                 40.27      42.01 B      
  3 Joseph, Kailee P    11 SKA-HI                 50.82      55.32        
 
Event 3  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                41.14  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottley, Max W      10 SKA-HI                 35.63      35.70 2223   
 
Event 3  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 26.89  11/29/2015 Noah Peters, KSC-HI                          
                35.20  11-12 2223 AG-AAA
                38.77  11-12 AA
                42.35  11-12 A
                45.92  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Blake A     12 SKA-HI                 35.91      35.26 AA     
  2 Lin, Ryder C        11 SKA-HI                 36.65      36.65 AA     
  3 Paterson, Kai R     11 SKA-HI                 38.75      40.72 A      
  4 Kurisu, Triton K    12 SKA-HI                 52.48      42.13 A      
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Backstroke COMBINE 5&7
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 2:02.73  12/17/2017 Grace Monahan, KSC-HI                      
                2:23.26  13-14 SR-A
                2:30.42  13-14 SR-B
                2:32.72  13-14 2223 AG-AAA
                2:48.21  13-14 AA
                3:03.70  13-14 A
                3:19.19  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sams, Jayna L       14 SKA-HI               2:30.48    2:32.42 2223   
       35.71  1:13.69  1:52.86  2:32.42                                    
 
Event 5  Boys 13-14 200 Yard Backstroke COMBINE 5&7
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 1:49.99   3/15/2001 Mark Eckert, IOL-HI                        
                2:13.97  13-14 SR-A
                2:20.67  13-14 SR-B
                2:25.94  13-14 2223 AG-AAA
                2:40.75  13-14 AA
                2:55.56  13-14 A
                3:10.37  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Zander V   13 SKA-HI                    NT    3:37.69        
       50.33  1:48.88  2:44.44  3:37.69                                    
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard Backstroke COMBINE 5&7
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 2:08.95   12/4/2016 Grace Monahan, KSC-HI                      
                2:23.26  11-12 SR-A
                2:30.42  11-12 SR-B
                2:48.64  11-12 2223 AG-AAA
                3:05.72  11-12 AA
                3:22.80  11-12 A
                3:39.88  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottley, Addy L     12 SKA-HI               2:26.06    2:20.86 SR-A   
       32.93  1:08.01  1:44.36  2:20.86                                    
 
Event 9  Mixed 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tataipu, Addie T     7 SKA-HI                 33.35      29.35        
  2 Silva, Lilinoe K     7 SKA-HI                 35.11      36.46        
 
Event 11  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 1:03.43   2/14/2014 Maddie Balish, UN-HI                       
                1:13.89  13-14 SR-A
                1:17.58  13-14 SR-B
                1:20.13  13-14 2223 AG-AAA
                1:28.32  13-14 AA
                1:36.50  13-14 A
                1:44.70  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gordines, Lilia G   14 SKA-HI               1:20.44    1:24.21 AA     
       40.40  1:24.21                                                      
  2 Rich, Kelsey A      13 SKA-HI                    NT    1:56.67        
       54.86  1:56.67                                                      
 
Event 11  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 59.72   4/15/1977 CHRIS TINER, PAQ-HI                          
              1:08.30  13-14 SR-A
              1:11.72  13-14 SR-B
              1:13.55  13-14 2223 AG-AAA
              1:21.08  13-14 AA
              1:28.62  13-14 A
              1:36.15  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Kohlton B  13 SKA-HI               1:03.99    1:06.58 SR-A   
       32.07  1:06.58                                                      
  2 Juvan, Liam J       13 SKA-HI               1:15.46    1:16.33 AA     
       35.82  1:16.33                                                      
 -- Aguinaldo, Cainan   13 SKA-HI                    NT         DQ        
     1:15.37       DQ                                                      
 
Event 11  Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.30  15-18 SR-A
              1:08.65  15-18 2223 AG-AAA
              1:11.72  15-18 SR-B
              1:15.69  15-18 AA
              1:22.74  15-18 A
              1:29.78  15-18 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Raquel, Ian M       17 SKA-HI               1:07.49    1:06.27 SR-A   
       30.58  1:06.27                                                      
  2 Choi, Joshua Q      17 SKA-HI               1:46.27    1:48.46        
       52.22  1:48.46                                                      
 
Event 13  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:36.38  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paliracio, Riley K  10 SKA-HI               2:09.85    1:52.67        
       52.88  1:52.67                                                      
 
Event 13  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 1:06.33   3/30/2012 Maddie Balish, PAQ-HI                      
                1:13.89  11-12 SR-A
                1:17.58  11-12 SR-B
                1:23.35  11-12 2223 AG-AAA
                1:31.87  11-12 AA
                1:40.38  11-12 A
                1:48.90  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gordines, Reyna R   12 SKA-HI               1:29.34    1:28.91 AA     
       42.35  1:28.91                                                      
  2 Ranis, Isabella K   11 SKA-HI               1:46.56    1:52.76        
       54.51  1:52.76                                                      
 
Event 13  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 1:04.07   2/20/2011 Albert Lee, SUNA-HI                        
                1:08.30  11-12 SR-A
                1:11.72  11-12 SR-B
                1:24.88  11-12 2223 AG-AAA
                1:33.55  11-12 AA
                1:42.22  11-12 A
                1:50.89  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lambert, Liko K     12 KSC-HI               1:15.57    1:15.33 2223   
       36.30  1:15.33                                                      
  2 Lin, Ryder C        11 SKA-HI               1:23.45    1:27.92 AA     
       40.71  1:27.92                                                      
  3 Kurisu, Triton K    12 SKA-HI                    NT    1:42.19 A      
       49.26  1:42.19                                                      
  4 Bradley, Azure E    11 SKA-HI               1:41.85    1:49.10 B      
       48.61  1:49.10                                                      
 
Event 17  Boys 13-14 100 Yard Butterfly COMBINE 17/19
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 50.49    3/9/2011 Kevin Frifeldt, KSC-HI                       
                58.92  13-14 SR-A
              1:01.87  13-14 SR-B
              1:04.24  13-14 2223 AG-AAA
              1:10.79  13-14 AA
              1:17.34  13-14 A
              1:23.89  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Juvan, Liam J       13 SKA-HI               1:06.14    1:07.13 AA     
       32.23  1:07.13                                                      
 
Event 19  Girls 11-12 100 Yard Butterfly COMBINE 17/19
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 57.17  12/19/2016 Grace Monahan, KSC-HI                        
              1:03.28  11-12 SR-A
              1:06.44  11-12 SR-B
              1:14.13  11-12 2223 AG-AAA
              1:21.66  11-12 AA
              1:29.20  11-12 A
              1:36.74  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moises, Shealee M   12 SKA-HI               1:10.50    1:10.01 2223   
       34.22  1:10.01                                                      
 
Event 19  Boys 9-10 100 Yard Butterfly COMBINE 17/19
===============================================================================
              1:54.48  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottley, Max W      10 SKA-HI               1:10.66    1:12.64 2223   
       33.64  1:12.64                                                      
 
Event 19  Boys 11-12 100 Yard Butterfly COMBINE 17/19
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 55.41  10/24/2009 Kevin Frifeldt, KSC-HI                       
                58.92  11-12 SR-A
              1:01.87  11-12 SR-B
              1:17.26  11-12 2223 AG-AAA
              1:25.11  11-12 AA
              1:32.97  11-12 A
              1:40.82  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Cheveyo  11 KSC-HI               1:12.75    1:14.84 2223   
       34.34  1:14.84                                                      
  2 Lambert, Liko K     12 KSC-HI               1:10.27    1:15.94 2223   
       33.45  1:15.94                                                      
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.66  8&U 2223 AG-AAA
                36.00  8&U AA
                39.33  8&U A
                47.34  8&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tataipu, Addie T     7 SKA-HI                 50.75      46.75 B      
  2 Silva, Lilinoe K     7 SKA-HI                 55.55      55.29        
  3 Paterson, Mika M     7 SKA-HI               1:02.29    1:00.35        
  4 Leung, Aubrey R      8 SKA-HI                    NT    1:01.76        
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.66  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paliracio, Riley K  10 SKA-HI                 36.27      37.50        
  2 Ellsworth, Tovah L   9 SKA-HI                    NT      51.13        
  3 Fazio, Jaya S        9 SKA-HI                 55.29      53.50        
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 24.27  12/19/2016 Grace Monahan, KSC-HI                        
                26.15  11-12 SR-A
                27.46  11-12 SR-B
                28.32  11-12 2223 AG-AAA
                31.23  11-12 AA
                34.13  11-12 A
                37.05  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottley, Addy L     12 SKA-HI                 28.13      28.27 2223   
  2 Gordines, Reyna R   12 SKA-HI                 32.01      30.97 AA     
  3 Joseph, Kailee P    11 SKA-HI                 40.10      43.32        
 
Event 21  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.37  8&U 2223 AG-AAA
                36.78  8&U AA
                40.19  8&U A
                48.37  8&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Griffin C       8 SKA-HI                 32.98      32.20 2223   
 
Event 21  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 23.46  10/24/2009 Kevin Frifeldt, KSC-HI                       
                23.86  11-12 SR-A
                25.05  11-12 SR-B
                28.79  11-12 2223 AG-AAA
                31.74  11-12 AA
                34.70  11-12 A
                37.65  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fazio, Max S        12 SKA-HI                 33.65      34.59 A      
  2 Paterson, Kai R     11 SKA-HI                 34.04      34.97 B      
  3 Bradley, Azure E    11 SKA-HI                 33.45      35.74 B      
 
Event 23  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 50.69   3/23/1993 KEIKO PRICE, AAA-HI                          
                56.65  13-14 SR-A
                58.51  13-14 2223 AG-AAA
                59.48  13-14 SR-B
              1:04.49  13-14 AA
              1:10.48  13-14 A
              1:16.48  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sams, Jayna L       14 SKA-HI               1:02.71    1:04.71 A      
       30.81  1:04.71                                                      
  2 Gordines, Lilia G   14 SKA-HI               1:06.26    1:08.16 A      
       33.35  1:08.16                                                      
  3 Rich, Kelsey A      13 SKA-HI               1:34.87    1:27.86        
       40.68  1:27.86                                                      
 
Event 23  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 46.33  12/19/2008 Kacy Johnson, KSC-HI                         
                51.99  13-14 SR-A
                54.59  13-14 SR-B
                55.79  13-14 2223 AG-AAA
              1:01.52  13-14 AA
              1:07.24  13-14 A
              1:12.96  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Kohlton B  13 SKA-HI                 55.07    1:00.42 AA     
       27.68  1:00.42                                                      
  2 Aguinaldo, Cainan   13 SKA-HI                    NT    1:57.19        
       51.73  1:57.19                                                      
 
Event 23  Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.52  15-18 2223 AG-AAA
                51.99  15-18 SR-A
                54.59  15-18 SR-B
                56.82  15-18 AA
              1:02.12  15-18 A
              1:07.41  15-18 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Raquel, Ian M       17 SKA-HI                 50.53      53.05 SR-B   
       24.90    53.05                                                      
  2 Rich, Jake T        17 SKA-HI                 53.22      55.31 AA     
       25.93    55.31                                                      
  3 Choi, Joshua Q      17 SKA-HI               1:19.53    1:21.02        
       37.75  1:21.02                                                      
 
Event 25  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:44.44  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koerte, Peyton E     9 SKA-HI               3:06.65    3:05.12        
       40.53  1:30.36  2:20.62  3:05.12                                    
 
Event 25  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 1:54.41  10/30/2016 Grace Monahan, KSC-HI                      
                2:04.08  11-12 SR-A
                2:10.28  11-12 SR-B
                2:17.44  11-12 2223 AG-AAA
                2:31.47  11-12 AA
                2:45.51  11-12 A
                2:59.54  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottley, Addy L     12 SKA-HI               2:13.70    2:14.61 2223   
       31.32  1:06.09  1:41.13  2:14.61                                    
  2 Ranis, Isabella K   11 SKA-HI               3:09.87    3:04.18        
       40.17  1:29.74  2:22.10  3:04.18                                    
 
Event 25  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:49.96  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottley, Max W      10 SKA-HI               2:20.51    2:27.91 2223   
       32.27  1:10.06  1:49.70  2:27.91                                    
 
Event 27  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:28.75  9-10 2223 AG-AAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paliracio, Riley K  10 SKA-HI               1:53.54    1:43.40        
  2 Fazio, Jaya S        9 SKA-HI               2:17.97    2:15.39        
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 59.78   1/15/2017 Grace Monahan, KSC-HI                        
              1:13.56  11-12 2223 AG-AAA
              1:21.05  11-12 AA
              1:28.55  11-12 A
              1:36.05  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moises, Shealee M   12 SKA-HI               1:12.30    1:13.96 AA     
       34.21  1:13.96                                                      
  2 Liddell, Moana R    11 SKA-HI               1:58.02    1:22.83 A      
  3 Joseph, Kailee P    11 SKA-HI               1:56.73    1:54.20        
 
Event 27  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Griffin C       8 SKA-HI               1:21.54    1:22.71        
       40.30  1:22.71                                                      
 
Event 27  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 58.12   9/26/2009 Kevin Frifeldt, KSC-HI                       
              1:15.67  11-12 2223 AG-AAA
              1:23.27  11-12 AA
              1:30.97  11-12 A
              1:38.66  11-12 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lambert, Liko K     12 KSC-HI               1:12.63    1:10.94 2223   
       33.09  1:10.94                                                      
  2 Rodriguez, Cheveyo  11 KSC-HI               1:16.30    1:19.87 AA     
       35.30  1:19.87                                                      
  3 Kurisu, Triton K    12 SKA-HI               1:44.58    1:29.81 A      
  4 Fazio, Max S        12 SKA-HI               1:33.76    1:33.58 B      
  5 Bradley, Azure E    11 SKA-HI               1:31.79    1:40.92        
 
Event 29  Girls 12 & Under 200 Yard Medley COMBINE 29/30 Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swim Kauai Aquatics-HI  'B'                 3:11.14    3:10.43        
     1) Ranis, Isabella K 11            2) Paliracio, Riley K 10          
     3) Koerte, Peyton E 9              4) Joseph, Kailee P 11            
       43.00  1:43.40  2:28.81  3:10.43                                    
  2 Swim Kauai Aquatics-HI  'C'                 4:28.66    4:05.01        
     1) Silva, Lilinoe K 7              2) Paterson, Mika M 7             
     3) Tataipu, Addie T 7              4) Ellsworth, Tovah L 9           
              2:09.27  4:05.01                                             
 -- Swim Kauai Aquatics-HI  'A'                 2:20.64         DQ        
      Changed order of swimmers
     1) Liddell, Moana R 11             2) Mottley, Addy L 12             
     3) Moises, Shealee M 12            4) Gordines, Reyna R 12           
       38.90  1:11.03  1:56.69       DQ                                    
 
Event 30  Boys 12 & Under 200 Yard Medley 29/30 Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swim Kauai Aquatics-HI  'A'                 2:22.43    2:27.02        
     1) Paterson, Kai R 11              2) Lin, Ryder C 11                
     3) Mottley, Max W 10               4) Becker, Blake A 12             
       39.96  1:21.54  1:55.76  2:27.02                                    
  2 Swim Kauai Aquatics-HI  'B'                 3:02.71    2:45.51        
     1) Lin, Griffin C 8                2) Bradley, Azure E 11            
     3) Kurisu, Triton K 12             4) Fazio, Max S 12                
       38.34  1:32.54  2:10.31  2:45.51                                    
 
Event 31  Girls 13 & Over 200 Yard Medley COMBINE w/32 Relay
===============================================================================
              1:56.63  SR-A
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swim Kauai Aquatics-HI  'A'                 2:52.94    2:28.56        
     1) Hovland, Hannah M 14            2) Gordines, Lilia G 14           
     3) Sams, Jayna L 14                4) Rich, Kelsey A 13              
       43.87  1:17.35  1:50.09  2:28.56                                    
 
Event 32  Boys 13 & Over 200 Yard Medley COMBINE w/31 Relay
===============================================================================
              1:48.09  SR-A
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swim Kauai Aquatics-HI  'A'                 1:53.55    2:19.42        
     1) Rich, Jake T 17                 2) Raquel, Ian M 17               
     3) Sanchez, Kohlton B 13           4) Aguinaldo, Cainan K 13         
       27.47  1:05.49  1:31.85  2:19.42                                    
 
Event 33  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
HIAgeSCY1920: # 4:03.84  12/19/2008 Kacy Johnson, KSC-HI                       
                5:02.12  13-14 2223 AG-AAA
                5:32.91  13-14 AA
                6:03.69  13-14 A
                6:34.48  13-14 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Zander V   13 SKA-HI                    NT    7:11.47        
       40.16  1:36.94  2:43.46  3:43.96  4:45.30  5:43.88  6:28.34  7:11.47