Hawaii Swimming
018 HI Big Island Swimming - 5/12/2018
Kailua-Kona, Hawaii, Sanction #: HI20180512-HAWAII
Results::Session01::Session02
TM File
Event 1  Girls 10-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Lola J              12 ASC-HI               5:44.94    5:46.76  
  2 Crowley, Mahina D         12 ASC-HI                    NT    5:53.63  
  3 Axelson, Michelle E       12 ASC-HI                    NT    5:53.74  
 
Event 1  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rynkewicz, Grace K        13 Unattached-HI        5:08.85    5:00.32  
  2 Gervais, Xochi L          13 HAQ-HI               5:23.81    5:31.68  
 
Event 1  Women 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poppas, Mina F            16 WAC-HI               4:32.69    4:56.33  
 -- Cook, Carina M            16 HAQ-HI               5:26.81        DFS  
 
Event 1  Women 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noetzel, Karly C          18 ASC-HI               4:58.36    4:57.79  
 
Event 1  Boys 10-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domingo, Dakota K         11 HISC-HI              5:34.64    5:28.30  
  2 Childers, Levi J          12 KONA-HI              5:40.21    5:28.89  
  3 Soler, Kouske P           12 ASC-HI                    NT    6:02.77  
  4 Arrillaga, Finn S         11 ASC-HI                    NT    6:13.15  
 
Event 1  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayashida, Kai J          13 HAQ-HI               4:43.91    4:43.38  
  2 Ankrum, Aiden D           13 KONA-HI              4:58.53    4:52.17  
  3 Sarubbi-Monell, Gared K   13 KONA-HI                   NT    4:59.99  
  4 Morton, Nolan J           13 KONA-HI              5:14.02    5:03.57  
  5 Ah Loy, Alema K           14 ASC-HI                    NT    5:44.47  
  6 Cornforth, Cameron J      13 KONA-HI              6:07.03    5:46.22  
 -- Birdsall, Kanoa K         14 ASC-HI               4:35.78        DFS  
 
Event 1  Men 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imonen, Brock F           16 ASC-HI               4:16.67    4:29.88  
  2 Wells, Cameron C          15 HAQ-HI               4:22.60    4:30.42  
  3 Whitmore, Bodhi N         15 HAQ-HI               4:38.60    4:42.55  
 
Event 2  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delostrico-Hunt, Kayla H   8 PHIN-HI                44.17      41.98  
  2 Freitas, Zetta H           8 ASC-HI                 49.90      53.30  
  3 Tuifua, Tehani or Hani O   8 ASC-HI                 56.61      53.97  
  4 Manoukis, Sofia S          7 HISC-HI              1:00.88    1:01.59  
  5 Liberato, Elise            8 KONA-HI                   NT    1:02.64  
  6 Cook, Sarena L             8 ASC-HI               1:07.56    1:03.63  
  7 Quayle, Tulsi K            5 ASC-HI                    NT    1:19.72  
 
Event 2  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose, Ana L                9 PHIN-HI                34.37      35.38  
  2 Scholz, Sophia K          10 ASC-HI                 41.98      40.13  
  3 Kern, Maddie E            10 WAC-HI                 42.09      41.12  
  4 Wehrsig, Kaylin S         10 PHIN-HI                42.79      41.51  
  5 Willman, Chloe M           9 ASC-HI                 46.70      43.85  
  6 Morimoto, Na'i K           9 PHIN-HI                46.52      47.44  
  7 Quayle, Kela J             9 ASC-HI                 47.63      47.90  
  8 Henderson, Avery J         9 ASC-HI                 55.01      48.14  
  9 Bugado, Austyn O           9 HISC-HI                49.26      48.76  
 10 Wawner, Fischer S         10 ASC-HI                 57.68      55.90  
 
Event 2  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keen, Jada A              12 KONA-HI                30.37      30.51  
  2 Kim, Courtney H           12 HAQ-HI                 32.35      31.89  
  3 Rose, Zoe C               12 HAQ-HI                 34.20      33.66  
  4 Chicoine, Ione M          11 ASC-HI                 35.22      34.83  
  5 Imonen, Maile S           11 ASC-HI                 35.43      35.92  
  6 Hirata, Hailey H          12 HISC-HI                38.07      36.87  
  7 Bartolome, Brianne C      12 HAQ-HI                 36.50      37.48  
  8 Polloi, Mia X             11 ASC-HI                 42.50      38.88  
  9 Pinkert, Mya M            11 ASC-HI                 41.54      39.72  
 10 Flores, Eli M             11 WAC-HI                 48.63      44.62  
 11 Henderson, Laynie K       11 ASC-HI                 47.19      46.77  
 12 Morales, Jaci F           11 HAQ-HI                 48.81      48.25  
 
Event 2  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domingo, Sky K            14 Unattached-HI          30.23      30.75  
  2 Hughes, Claire L          13 HAQ-HI                 30.93      30.89  
  3 Chen, Jessica             13 HISC-HI                31.16      31.56  
  4 Camarillo, Serena L       13 HAQ-HI                 33.13      33.77  
  5 Cook, Charis X            14 HAQ-HI                 35.58      35.79  
  6 Nakamoto, Erika E         14 WAC-HI                    NT      35.80  
  7 Tayamen, Megan T          13 HISC-HI                37.14      38.29  
  8 Alspach, Manami T         14 WAC-HI                 38.86      38.84  
  9 Onaka, Jade K             13 WAC-HI                 40.93      39.50  
 10 Pouoa, Olivia T           13 ASC-HI                 41.63      40.30  
 11 O'Leary, Chi-Chi P        13 ASC-HI                    NT      40.94  
 12 Jefferson, Bayla S        13 ASC-HI                    NT      42.88  
 
Event 2  Women 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Ku'ulei E      16 Unattached-HI          28.68      28.94  
  2 Doherty, Ryanne E         16 ASC-HI                 29.78      30.55  
  3 Rose, Angel A             16 PHIN-HI                32.14      31.12  
  4 Tomono, Haruna            15 HAQ-HI                 30.69      31.71  
  5 Grossman, Alana S         15 KONA-HI                32.59      32.05  
  6 Morales, Siera H          15 HAQ-HI                 31.71      32.07  
  7 Yamane, Kaela N           15 WAC-HI                 32.75      32.14  
  8 Conrey, Genevieve O       15 PHIN-HI                34.17      35.23  
 
Event 2  Women 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Kira K            18 ASC-HI                 27.48      29.03  
  2 Bruno, May M              17 WAC-HI                 30.73      30.41  
 
Event 2  Women 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gervais, Nina E           20 HAQ-HI                 33.37      34.11  
 
Event 2  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okuna, Brenden L           7 PHIN-HI                54.06      48.57  
  2 Villamil-Solano, Adam R    8 KONA-HI                56.77      53.18  
  3 Zierk, Ryan A              8 ASC-HI                    NT      54.21  
  4 Candelario, Tevin K        8 PHIN-HI                55.26      55.05  
  5 Penaloza, Kainalu          6 KONA-HI                   NT      58.15  
  6 Punihaole, Colt K          7 PHIN-HI              1:12.17      59.57  
 
Event 2  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Masau M              10 HAQ-HI                 34.57      34.12  
  2 Ng, Ethan L                9 PHIN-HI                37.23      35.55  
  3 Schad, Beaudin L          10 ASC-HI                 37.16      38.35  
  4 Ng, Jonah K               10 PHIN-HI                37.70      40.20  
  5 Kang, Ethan S             10 PHIN-HI                41.13      40.64  
  6 Gervais, Bayo J           10 HAQ-HI                 42.46      42.69  
  7 Shurley, Nick M           10 PHIN-HI                42.64      44.08  
  8 Rocha, 'iolani J           9 HISC-HI                43.59      44.90  
  9 Flores, Mikey P            9 WAC-HI                 50.95      45.67  
 10 Nikkhoo, Kian J           10 ASC-HI                 46.28      48.23  
 11 Zierk, Andrew M           10 ASC-HI                    NT      49.73  
 12 Houser, Austin T          10 ASC-HI                 50.61      50.74  
 13 Wells, Spencer A           9 HAQ-HI                 49.10      51.72  
 14 Pouoa, Coleson M          10 ASC-HI                 50.11      51.80  
 15 Lynch, Alex K              9 ASC-HI                 50.78      52.10  
 16 Vincent, Dylan M          10 ASC-HI                 54.29      53.27  
 17 Okagi, Conlan R            9 KONA-HI                58.56      55.04  
 18 Bolton, Kaleo T            9 PHIN-HI              1:11.20      57.18  
 19 Smith-Magbanua, Francisc  10 PHIN-HI                57.55    1:01.18  
 20 Dorough, Kaio J            9 PHIN-HI              1:02.19    1:10.43  
 21 Willcox, Cypress S        10 PHIN-HI                   NT    1:11.72  
 
Event 2  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haserot, Keaulana T       12 KONA-HI                33.55      30.02  
  2 Weyrick, Sean K           12 ASC-HI                 33.15      33.37  
  3 Becerra, E i              12 KONA-HI                34.83      34.08  
  4 Oblero-Laboy, Clayton F   11 PHIN-HI                33.76      34.20  
  5 Marshall-Nakasone, X J    12 PHIN-HI                36.09      34.50  
  6 Wyatt, Ben O              11 HISC-HI                39.62      38.10  
  7 Nakamoto, Travis K        11 WAC-HI                    NT      38.54  
  8 Hoffmann, Henry J         12 ASC-HI                 38.94      38.69  
  9 Handman, Jacob M          11 ASC-HI                 42.05      39.98  
 -- Thornton, Sean W          11 KONA-HI                   NT        DFS  
 
Event 2  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Kaden S           14 ASC-HI                 25.90      25.96  
  2 Allred, Aidan A           13 WAC-HI                 28.42      27.38  
  3 Morton, Finn O            14 KONA-HI                29.56      29.68  
  4 Weyrick, Kyle A           14 ASC-HI                 29.79      30.29  
  5 Sveiven, Jeremiah S       13 KONA-HI                31.07      31.42  
  6 Kobayashi, Sean S         14 WAC-HI                 35.51      31.80  
  7 Aparicio-Bill, Connor K   13 PHIN-HI                32.03      32.04  
  8 Fernandez, Quinten N      14 HAQ-HI                 34.40      32.38  
  9 Misaki, Cody K            13 KONA-HI                35.13      34.00  
 10 Monty, Wes E              13 WAC-HI                 34.58      34.02  
 11 Dansdill, Tommy E         14 WAC-HI                    NT      34.79  
 -- Birdsall, Kanoa K         14 ASC-HI                 28.23        DFS  
 
Event 2  Men 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnitzler, Jacob M       16 ASC-HI                 26.37      25.83  
  2 Chow, Justin K            15 HAQ-HI                 26.72      27.18  
  3 Loo, Na'inoa J            15 HAQ-HI                 26.97      27.25  
  4 Stewart, Kaimana A        16 ASC-HI                 26.57      27.74  
  5 Li, Kevin                 15 HISC-HI                31.45      30.49  
  6 Gregory, Nate R           15 KONA-HI                33.17      31.98  
  7 Hoffmann, Will J          15 ASC-HI                 36.52      38.26  
 
Event 2  Men 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Johnny              17 ASC-HI                 27.84      29.25  
  2 Goodale, Grayson S        18 WAC-HI                 28.69      29.99  
 
Event 2  Men 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eerola, Aapo E            19 ASC-HI                 26.46      26.65  
  2 Hammerstrom, John G       69 Unattached-HI             NT      32.57  
 
Event 3  Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oka, Kinsey K              8 KONA-HI                   NT    3:48.14  
 
Event 3  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minez-Cruz, Giselle D     10 PHIN-HI              2:49.74    2:42.95  
  2 Dela Cruz, Andee B        10 HAQ-HI                    NT    3:09.13  
  3 Keawe, Hawea K            10 PHIN-HI                   NT    3:25.39  
  4 Childers, Elisa L         10 KONA-HI                   NT    3:49.35  
 
Event 3  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shurley, Bella V          12 PHIN-HI              2:31.44    2:34.11  
  2 Wawner, Ali S             12 ASC-HI               2:55.62    2:53.26  
  3 Munjar, Isabelle Y        11 KONA-HI                   NT    2:56.76  
  4 Medeiros, Kaleihua L      12 PHIN-HI                   NT    3:05.63  
 
Event 3  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domingo, Raven K          14 Unattached-HI        2:18.15    2:20.13  
  2 Tengan, Korrie M          14 WAC-HI               2:26.43    2:21.73  
  3 Haserot, Kawena R         14 KONA-HI              2:28.40    2:30.15  
  4 Wyatt, Phoebe G           13 HISC-HI                   NT    2:33.52  
  5 Bartolome, Kyrie J        14 HAQ-HI               2:50.28    2:35.12  
  6 Tominaga, Akemi O         14 HAQ-HI               2:40.96    2:39.18  
  7 Suwanasan, Unyamanee      13 HISC-HI                   NT    2:42.50  
  8 Cook, Charis X            14 HAQ-HI               2:47.54    2:49.74  
  9 Tominaga, Teryn K         14 HAQ-HI               2:56.58    2:53.95  
 
Event 3  Women 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Mary A          16 HAQ-HI               2:23.36    2:29.68  
  2 Damazo, Maia K            15 KSC-HI               2:23.90    2:29.76  
 
Event 3  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ankrum, Archer C          10 KONA-HI              3:00.82    2:56.22  
  2 Birdsall, Kainalu K       10 ASC-HI               3:05.31    3:01.55  
  3 Randerson, Kyle S         10 KONA-HI                   NT    3:26.57  
 
Event 3  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose, X X                 11 PHIN-HI              2:31.27    2:26.70  
  2 Domingo, Dakota K         11 HISC-HI              2:31.76    2:31.87  
  3 SatulloYamashita, Sebast  11 ASC-HI               2:45.90    2:40.37  
  4 Chicoine, Hulton L        11 ASC-HI               2:44.65    2:40.72  
  5 Haines, Kekai J           11 ASC-HI               2:54.06    2:46.77  
  6 Wells, Gabe B             11 HAQ-HI               2:53.74    2:51.70  
  7 Manoukis, Demos E         12 HISC-HI              3:08.15    3:02.09  
 
Event 3  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Honda, Jakob A            13 ASC-HI               2:33.83    2:25.94  
  2 Ah Loy, Alema K           14 ASC-HI               2:36.82    2:34.38  
  3 DeCleene, Joshua K        13 HISC-HI              2:47.68    2:34.99  
  4 Monty, Wes E              13 WAC-HI                    NT    2:45.72  
 
Event 3  Men 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imonen, Brock F           16 ASC-HI               2:03.06    2:08.57  
  2 Sveiven, Mark D           15 KONA-HI              2:31.64    2:41.67  
 
Event 3  Men 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herre, Alec L             18 ASC-HI               2:02.71    2:14.48  
 
Event 4  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freitas, Zetta H           8 ASC-HI                    NT    2:24.98  
  2 Tuifua, Tehani or Hani O   8 ASC-HI                    NT    2:25.88  
 
Event 4  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ravaglia, Tiff N          10 ASC-HI               1:37.81    1:40.14  
  2 Kassis, Charlotte M       10 ASC-HI               1:56.93    1:51.94  
  3 Aparicio-Bill, Ciara K     9 PHIN-HI              2:05.37    1:57.22  
  4 Morimoto, Na'i K           9 PHIN-HI                   NT    2:03.17  
 
Event 4  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiley, Kiana N            12 KONA-HI              1:17.19    1:17.30  
  2 Rocha, Ka'iulani L        12 HISC-HI              1:21.64    1:22.23  
  3 Axelson, Michelle E       12 ASC-HI               1:20.18    1:22.32  
  4 Crowley, Mahina D         12 ASC-HI               1:26.73    1:27.55  
  5 Monty, Avery J            11 WAC-HI                    NT    1:31.83  
  6 Hirata, Hailey H          12 HISC-HI              1:40.03    1:36.65  
  7 Villamil-Solano, Brianna  12 KONA-HI              1:43.13    1:38.87  
  8 Christie, Mia R           11 HISC-HI              1:48.06    1:50.85  
 
Event 4  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abran, ShaeLynn           13 KONA-HI              1:18.88    1:20.72  
  2 Garcia, Diana L           14 PHIN-HI              1:20.38    1:22.71  
  3 Blevins, Sadie E          13 ASC-HI               1:22.91    1:22.89  
  4 Domingo, Sky K            14 Unattached-HI        1:25.68    1:22.97  
  5 Chen, Jessica             13 HISC-HI              1:27.34    1:24.23  
  6 Matsui, Keona Marie J     13 HAQ-HI               1:20.09    1:24.48  
  7 Camarillo, Serena L       13 HAQ-HI               1:30.61    1:33.56  
  8 Kubo, Ashlee H            14 HISC-HI              1:37.36    1:34.61  
  9 Jefferson, Bayla S        13 ASC-HI                    NT    1:53.91  
 -- Onaka, Jade K             13 WAC-HI                    NT         DQ  
 
Event 4  Women 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Anna I          16 ASC-HI               1:09.04    1:13.99  
  2 Patterson, Ku'ulei E      16 Unattached-HI        1:14.48    1:17.16  
  3 Rabinowitz, Parker E      15 ASC-HI               1:25.28    1:24.63  
  4 Grossman, Alana S         15 KONA-HI              1:22.55    1:26.51  
  5 Conrey, Genevieve O       15 PHIN-HI              1:28.66    1:33.88  
 -- Cook, Carina M            16 HAQ-HI               1:21.20        DFS  
 
Event 4  Women 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Kira K            18 ASC-HI               1:04.95    1:12.09  
 
Event 4  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imonen, Zane M             9 ASC-HI               1:39.09    1:36.16  
  2 Oka, Stanley K            10 KONA-HI              1:44.45    1:39.06  
  3 Chen, David               10 HISC-HI              2:00.58    1:54.92  
  4 Shurley, Nick M           10 PHIN-HI                   NT    1:59.03  
  5 Houser, Austin T          10 ASC-HI                    NT    2:29.06  
 
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oblero-Laboy, Clayton F   11 PHIN-HI              1:27.41    1:31.22  
  2 Stratton, Tosh K          11 KONA-HI              1:38.50    1:34.83  
 -- Hoffmann, Henry J         12 ASC-HI                    NT         DQ  
 
Event 4  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morton, Nolan J           13 KONA-HI              1:08.23    1:10.96  
  2 Sarubbi-Monell, Gared K   13 KONA-HI              1:23.05    1:17.85  
  3 Sveiven, Jeremiah S       13 KONA-HI              1:19.20    1:20.20  
  4 Ng, Elijah K              13 PHIN-HI              1:24.62    1:25.24  
  5 Fernandez, Quinten N      14 HAQ-HI               1:30.41    1:26.64  
  6 Cornforth, Cameron J      13 KONA-HI              1:23.23    1:29.82  
  7 Misaki, Cody K            13 KONA-HI              1:42.10    1:37.07  
 
Event 4  Men 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitmore, Bodhi N         15 HAQ-HI               1:07.44    1:09.75  
  2 Smith-Magbanua, Daniel W  15 PHIN-HI              1:48.47    1:42.24  
 -- Stewart, Kaimana A        16 ASC-HI               1:08.16         DQ  
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freitas, Zetta H           8 ASC-HI                    NT    1:11.18  
 
Event 5  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wise, 'olili'Uwelaakawah  10 HISC-HI                36.25      34.93  
  2 Crowley, Kyla R           10 ASC-HI                 41.22      42.20  
  3 Craig, Zoe M              10 ASC-HI                 44.75      45.73  
  4 Barretto, Sequoia G        9 ASC-HI                 55.96      49.28  
  5 Dela Cruz, Andee B        10 HAQ-HI                 51.23      52.46  
  6 Wawner, Rosey R            9 ASC-HI               1:03.30    1:00.79  
  7 Wawner, Fischer S         10 ASC-HI               1:10.23    1:09.57  
 
Event 5  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decleene, Emma A          11 HISC-HI                45.77      44.22  
  2 Medeiros, Kaleihua L      12 PHIN-HI                45.57      44.51  
  3 Bartolome, Brianne C      12 HAQ-HI                 45.08      47.34  
  4 Imonen, Maile S           11 ASC-HI                 45.00      47.71  
  5 Moore, Alani S            11 HISC-HI                45.79      48.28  
  6 Flores, Eli M             11 WAC-HI                    NT      58.37  
 
Event 5  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okuna, Brenden L           7 PHIN-HI                   NT    1:19.74  
 
Event 5  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oka, Stanley K            10 KONA-HI                42.62      44.13  
  2 Lindsey, Honokea H        10 HISC-HI                45.51      44.43  
  3 Lee, Masau M              10 HAQ-HI                 42.84      44.59  
  4 Ng, Jonah K               10 PHIN-HI                46.65      50.39  
  5 Nikkhoo, Kian J           10 ASC-HI               1:12.43    1:08.33  
  6 Lynch, Alex K              9 ASC-HI                    NT    1:15.11  
 
Event 5  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haserot, Keaulana T       12 KONA-HI                36.66      32.66  
  2 Choi, YoHan               12 KONA-HI                38.01      36.32  
  3 Arrillaga, Finn S         11 ASC-HI                 42.72      42.16  
  4 Wells, Gabe B             11 HAQ-HI                 43.82      44.18  
  5 Wyatt, Ben O              11 HISC-HI                47.45      45.68  
  6 Handman, Jacob M          11 ASC-HI                 49.36      52.60  
 
Event 6  Girls 10-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Courtney H           12 HAQ-HI               3:01.77    3:02.31  
  2 Bugado, Taylor A          12 HISC-HI                   NT    3:09.98  
 
Event 6  Women 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munjar, Emily F           15 KONA-HI              2:38.87    2:43.38  
 
Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griley, Kai N             14 ASC-HI               2:28.31    2:40.33  
  2 Parker, Kaden S           14 ASC-HI               2:40.00    2:46.00  
  3 Ankrum, Aiden D           13 KONA-HI              2:55.05    3:01.10  
 
Event 6  Men 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foo, Weylin R             16 Unattached-HI        2:23.63    2:24.16  
 
Event 6  Men 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Johnny              17 ASC-HI               2:31.52    2:55.35  
 
Event 7  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose, Ana L                9 PHIN-HI              1:41.12    1:42.63  
  2 Crowley, Kyla R           10 ASC-HI               1:47.17    1:43.43  
  3 Keawe, Hawea K            10 PHIN-HI                   NT    1:46.59  
  4 Craig, Zoe M              10 ASC-HI               1:47.41    1:50.08  
  5 Wehrsig, Kaylin S         10 PHIN-HI              1:59.02    1:53.67  
  6 Childers, Elisa L         10 KONA-HI              1:58.32    2:02.03  
  7 Kassis, Charlotte M       10 ASC-HI               2:08.94    2:10.46  
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keen, Jada A              12 KONA-HI              1:25.44    1:33.72  
  2 Keawe, Kalia R            12 PHIN-HI              1:37.16    1:34.52  
  3 Crowley, Mahina D         12 ASC-HI               1:36.92    1:36.95  
  4 Chicoine, Ione M          11 ASC-HI               1:37.40    1:39.24  
  5 Moore, Alani S            11 HISC-HI              1:42.90    1:41.38  
  6 Munjar, Isabelle Y        11 KONA-HI              1:42.39    1:42.33  
  7 Villamil-Solano, Brianna  12 KONA-HI              1:50.42    1:44.56  
  8 Axelson, Michelle E       12 ASC-HI               1:42.32    1:46.22  
  9 Monty, Avery J            11 WAC-HI                    NT    1:48.74  
 10 Rose, Zoe C               12 HAQ-HI               1:47.52    1:50.21  
 11 Polloi, Mia X             11 ASC-HI                    NT    2:05.39  
 12 Morales, Jaci F           11 HAQ-HI                    NT    2:08.87  
 
Event 7  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haserot, Kawena R         14 KONA-HI              1:20.04    1:23.14  
  2 Bartolome, Kyrie J        14 HAQ-HI               1:34.69    1:33.19  
  3 Gervais, Xochi L          13 HAQ-HI               1:34.67    1:36.32  
  4 Nakamoto, Erika E         14 WAC-HI                    NT    1:47.12  
  5 Pouoa, Olivia T           13 ASC-HI               1:45.53    1:47.91  
  6 Alspach, Manami T         14 WAC-HI               1:46.90    1:52.46  
  7 O'Leary, Chi-Chi P        13 ASC-HI                    NT    1:53.33  
  8 Jefferson, Bayla S        13 ASC-HI                    NT    1:55.51  
 
Event 7  Women 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Ryanne E         16 ASC-HI               1:22.97    1:26.59  
  2 Morales, Siera H          15 HAQ-HI               1:29.33    1:28.62  
  3 Tomono, Haruna            15 HAQ-HI               1:25.22    1:32.53  
  4 Rabinowitz, Parker E      15 ASC-HI               1:32.64    1:37.34  
  5 Yamane, Kaela N           15 WAC-HI               1:30.92    1:37.35  
  6 Kim, Sydney A             15 HAQ-HI               1:36.98    1:38.66  
  7 Conrey, Genevieve O       15 PHIN-HI              1:38.81    1:50.53  
 
Event 7  Women 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuha, Shea L             17 Unattached-HI        1:17.15    1:18.18  
  2 Noetzel, Karly C          18 ASC-HI               1:16.26    1:24.91  
  3 Bruno, May M              17 WAC-HI               1:29.55    1:33.18  
 
Event 7  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Masau M              10 HAQ-HI               1:40.13    1:39.00  
  2 Rocha, 'iolani J           9 HISC-HI              2:02.34    2:02.39  
  3 Ng, Ethan L                9 PHIN-HI                   NT    2:03.32  
  4 Gervais, Bayo J           10 HAQ-HI               2:04.90    2:06.02  
 
Event 7  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soler, Kouske P           12 ASC-HI               1:33.10    1:30.94  
  2 Choi, YoHan               12 KONA-HI              1:43.78    1:39.59  
  3 Marshall-Nakasone, X J    12 PHIN-HI              1:43.02    1:46.16  
  4 Wyatt, Ben O              11 HISC-HI              1:47.05    1:49.20  
  5 Thoman, Tate J            12 KONA-HI              1:56.10    1:54.59  
  6 Hoffmann, Henry J         12 ASC-HI                    NT    1:57.57  
  7 Manoukis, Demos E         12 HISC-HI              1:56.65    1:57.81  
  8 Penaloza, Kainui          12 KONA-HI              2:09.23    2:02.37  
 
Event 7  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weyrick, Kyle A           14 ASC-HI               1:17.81    1:17.52  
  2 Aparicio-Bill, Connor K   13 PHIN-HI              1:19.43    1:19.56  
  3 Fernandez, Quinten N      14 HAQ-HI               1:44.46    1:37.35  
 
Event 7  Men 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foo, Weylin R             16 Unattached-HI        1:11.32    1:13.01  
  2 Loo, Na'inoa J            15 HAQ-HI               1:13.08    1:18.91  
  3 Li, Kevin                 15 HISC-HI              1:26.15    1:25.02  
  4 Sveiven, Mark D           15 KONA-HI              1:34.56    1:33.72  
  5 Smith-Magbanua, Daniel W  15 PHIN-HI              1:53.61    1:48.44  
 
Event 7  Men 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Johnny              17 ASC-HI               1:15.79    1:29.64  
  2 Goodale, Grayson S        18 WAC-HI               1:25.83    1:30.57  
 
Event 7  Men 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eerola, Aapo E            19 ASC-HI               1:15.96    1:20.58  
 
Event 8  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delostrico-Hunt, Kayla H   8 PHIN-HI                52.90      55.89  
  2 Liberato, Elise            8 KONA-HI                   NT    1:06.11  
  3 Tuifua, Tehani or Hani O   8 ASC-HI               1:02.56    1:08.96  
  4 Cook, Sarena L             8 ASC-HI               1:14.39    1:11.75  
  5 Manoukis, Sofia S          7 HISC-HI              1:10.02    1:14.89  
  6 Gervais, Keiko J           7 HAQ-HI               1:05.17    1:20.11  
 
Event 8  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minez-Cruz, Giselle D     10 PHIN-HI                44.15      44.48  
  2 Dela Cruz, Andee B        10 HAQ-HI                 47.82      50.06  
  3 Kern, Maddie E            10 WAC-HI                 53.03      50.40  
  4 Barrett, Rosa M            9 Unattached-HI          51.34      52.56  
  5 Wawner, Rosey R            9 ASC-HI                 57.19      54.69  
  6 Willman, Chloe M           9 ASC-HI                 58.79      55.33  
  7 Aparicio-Bill, Ciara K     9 PHIN-HI                58.00      56.26  
  8 Quayle, Kela J             9 ASC-HI                 56.44      57.23  
  9 Scholz, Sophia K          10 ASC-HI                 54.40      57.29  
 10 Bugado, Austyn O           9 HISC-HI              1:02.31      58.74  
 
Event 8  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Lola J              12 ASC-HI                 41.80      42.05  
  2 Wawner, Ali S             12 ASC-HI                 43.22      43.59  
  3 Medeiros, Kaleihua L      12 PHIN-HI                42.87      46.02  
  4 Christie, Mia R           11 HISC-HI                48.98      48.15  
  5 Pinkert, Mya M            11 ASC-HI                    NT      48.68  
  6 Flores, Eli M             11 WAC-HI                    NT      52.71  
 
Event 8  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Candelario, Tevin K        8 PHIN-HI              1:02.79    1:04.29  
  2 Okuna, Brenden L           7 PHIN-HI              1:10.16    1:10.14  
  3 Zierk, Ryan A              8 ASC-HI                    NT    1:17.74  
  4 Penaloza, Kainalu          6 KONA-HI                   NT    1:20.44  
  5 Villamil-Solano, Adam R    8 KONA-HI              1:19.27    1:26.39  
  6 Punihaole, Colt K          7 PHIN-HI              1:18.29    1:28.89  
 
Event 8  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ankrum, Archer C          10 KONA-HI                43.36      42.73  
  2 Imonen, Zane M             9 ASC-HI                 45.65      45.64  
  3 Lindsey, Honokea H        10 HISC-HI                46.65      48.69  
  4 Flores, Mikey P            9 WAC-HI                 51.11      51.17  
  5 Pouoa, Coleson M          10 ASC-HI                 58.55      54.75  
  6 Okagi, Conlan R            9 KONA-HI              1:00.52    1:00.91  
  7 Nikkhoo, Kian J           10 ASC-HI                 58.02    1:02.15  
  8 Bolton, Kaleo T            9 PHIN-HI              1:10.73    1:07.99  
  9 Houser, Austin T          10 ASC-HI               1:04.07    1:11.75  
 10 Wells, Spencer A           9 HAQ-HI               1:03.95    1:15.67  
 11 Lynch, Alex K              9 ASC-HI               1:02.74    1:18.86  
 12 Willcox, Cypress S        10 PHIN-HI                   NT    1:19.30  
 13 Vincent, Dylan M          10 ASC-HI                    NT    1:23.39  
 -- Smith-Magbanua, Francisc  10 PHIN-HI                58.75         DQ  
 
Event 8  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicoine, Hulton L        11 ASC-HI                 37.95      38.18  
  2 Domingo, Dakota K         11 HISC-HI                40.30      39.38  
  3 Yamashita, Katsuhiro K    12 KONA-HI                41.06      40.20  
  4 SatulloYamashita, Sebast  11 ASC-HI                 43.50      41.04  
  5 Weyrick, Sean K           12 ASC-HI                 40.74      41.56  
  6 Becerra, E i              12 KONA-HI                43.83      42.60  
  7 Haines, Kekai J           11 ASC-HI                 45.04      43.92  
  8 Nakamoto, Travis K        11 WAC-HI                    NT      46.11  
  9 Jack, Rowan K             11 HISC-HI                55.74      51.18  
 10 Manoukis, Demos E         12 HISC-HI                48.78      51.78  
 11 Handman, Jacob M          11 ASC-HI                 55.06      56.31  
 -- Thornton, Sean W          11 KONA-HI                   NT        DFS  
 
Event 9  Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oka, Blair L               8 KONA-HI              4:13.49    4:15.83  
  2 Oka, Kinsey K              8 KONA-HI                   NT    4:20.64  
 
Event 9  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wise, 'olili'Uwelaakawah  10 HISC-HI                   NT    2:58.91  
  2 Ravaglia, Tiff N          10 ASC-HI               3:40.45    3:40.52  
 
Event 9  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeong, So Myong           12 KONA-HI              2:55.34    2:53.88  
  2 Rocha, Ka'iulani L        12 HISC-HI              3:05.78    2:54.78  
  3 Decleene, Emma A          11 HISC-HI              3:38.88    3:22.59  
  4 Imonen, Maile S           11 ASC-HI               3:26.69    3:24.31  
  5 Keawe, Kalia R            12 PHIN-HI                   NT    3:30.76  
  6 Bartolome, Brianne C      12 HAQ-HI                    NT    3:35.28  
 
Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domingo, Raven K          14 Unattached-HI        2:38.54    2:35.26  
  2 Hughes, Claire L          13 HAQ-HI               2:52.57    2:49.31  
  3 Rynkewicz, Grace K        13 Unattached-HI        2:51.38    2:50.35  
  4 Wyatt, Phoebe G           13 HISC-HI              2:58.42    2:52.15  
  5 Chen, Jessica             13 HISC-HI              3:09.43    2:57.93  
  6 Blevins, Sadie E          13 ASC-HI               3:06.53    3:04.99  
  7 Garcia, Diana L           14 PHIN-HI              2:55.31    3:06.79  
  8 Matsui, Keona Marie J     13 HAQ-HI               2:57.80    3:09.00  
  9 Tominaga, Akemi O         14 HAQ-HI               3:06.09    3:10.23  
 10 Suwanasan, Unyamanee      13 HISC-HI              3:22.87    3:10.33  
 11 Kubo, Ashlee H            14 HISC-HI              3:27.68    3:22.95  
 12 Tominaga, Teryn K         14 HAQ-HI               3:20.93    3:23.85  
 13 Tayamen, Megan T          13 HISC-HI                   NT    3:38.76  
 
Event 9  Women 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Anna I          16 ASC-HI               2:30.96    2:42.42  
  2 Poppas, Mina F            16 WAC-HI               2:29.94    2:42.57  
  3 Damazo, Maia K            15 KSC-HI               2:44.04    2:48.40  
  4 Rose, Angel A             16 PHIN-HI              2:53.70    2:55.16  
  5 Campbell, Mary A          16 HAQ-HI               2:48.06    2:56.38  
  6 Kim, Sydney A             15 HAQ-HI                    NT    3:05.41  
 
Event 9  Women 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuha, Shea L             17 Unattached-HI        2:33.89    2:36.99  
 
Event 9  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Ethan S             10 PHIN-HI              4:06.62    3:49.97  
  2 Lund, Pukar M             10 KONA-HI                   NT    4:01.68  
 
Event 9  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose, X X                 11 PHIN-HI              2:52.77    2:48.31  
  2 Childers, Levi J          12 KONA-HI              3:07.14    3:02.33  
  3 Yamashita, Katsuhiro K    12 KONA-HI              3:09.27    3:04.25  
  4 Weyrick, Sean K           12 ASC-HI               3:05.38    3:05.13  
  5 Oblero-Laboy, Clayton F   11 PHIN-HI              3:09.59    3:13.93  
  6 Stratton, Tosh K          11 KONA-HI                   NT    3:27.51  
  7 Thoman, Tate J            12 KONA-HI              3:36.23    3:40.39  
  8 Penaloza, Kainui          12 KONA-HI              4:09.64    3:51.62  
 
Event 9  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becker, Duke S            13 KONA-HI              2:21.31    2:29.27  
  2 Hayashida, Kai J          13 HAQ-HI               2:34.22    2:33.80  
  3 Morton, Finn O            14 KONA-HI              2:42.53    2:38.85  
  4 Weyrick, Kyle A           14 ASC-HI               2:43.75    2:40.93  
  5 Sarubbi-Monell, Gared K   13 KONA-HI              2:51.11    2:45.40  
  6 Honda, Jakob A            13 ASC-HI               2:41.76    2:45.58  
  7 DeCleene, Joshua K        13 HISC-HI              3:10.06    2:58.78  
  8 Sveiven, Jeremiah S       13 KONA-HI              3:07.00    3:07.87  
  9 Misaki, Cody K            13 KONA-HI                   NT    3:11.79  
 -- Morton, Nolan J           13 KONA-HI              2:40.70         DQ  
 -- Birdsall, Kanoa K         14 ASC-HI               2:40.48        DFS  
 
Event 9  Men 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foo, Weylin R             16 Unattached-HI        2:23.55    2:25.80  
  2 Imonen, Brock F           16 ASC-HI               2:31.14    2:29.85  
  3 Chow, Justin K            15 HAQ-HI               2:29.95    2:36.18  
  4 Stewart, Kaimana A        16 ASC-HI               2:43.54    2:48.31  
 
Event 9  Men 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herre, Alec L             18 ASC-HI               2:17.91    2:29.26