Hawaii Swimming
2017 HI - MAGSA B3-Plus Swim Meet - 12/2/2017 to 12/3/2017
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
TM File
Event 101  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:36.15  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor Lightfoot          14 Otters               6:10.74    6:14.94        
  2 Ashley McDiarmid          14 Otters               7:12.14    6:49.33        
  3 Hannah Goldsmith          14 Otters               7:01.51    6:54.51        
  4 Kendyl Kruger             13 Otters               8:04.63    7:13.09        
  5 Hannah Fullerton          13 Otters               7:13.54    7:14.47        
  6 Olivia Fitzsimmons        14 Otters               7:02.85    7:15.14        
  7 Maia Conlon               13 Otters               7:34.30    7:35.53        
 
Event 101  Women 17-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.22  17-18 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Fitzsimmons         17 Otters               6:51.42    7:11.24        
 
Event 102  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.59  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Holokai-Jacinto    12 IA                   1:18.51    1:15.42        
  2 Emma Davis                11 IA                   1:24.00    1:24.72        
 
Event 102  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:29.95  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Richard               9 Lahaina              1:35.25    1:22.27 AAA+   
  2 Ezra Offergeld            10 Lahaina              1:29.00    1:28.24 AAA    
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:15.32  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ken Yamashiro             12 HSC                  1:16.10    1:14.48 AAA+   
 
Event 103  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.03  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Lee                   9 IA                     39.35      37.73 AAA+   
  2 Aika Swanson               9 HSC                    39.83      41.71        
 
Event 103  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.68  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helena Colletta           12 MDSC                      NT      33.84        
  2 Melia Lee                 11 IA                     36.16      34.67        
  3 Kylee Takeda              12 IA                     35.00      34.85        
  4 Mya Villanueva            11 HSC                    40.47      40.47        
 
Event 103  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.55  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Caiserman            10 Lahaina                36.00      35.66 AAA    
  2 Dylan Riley                9 Lahaina                43.00      39.17 AAA+   
  3 Jai Galicinao             10 MDSC                   43.63      39.90 AAA+   
 
Event 103  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.98  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niji Wada                 11 HSC                    35.29      34.46 AAA+   
 
Event 104  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:34.97  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lisa Ruluked              10 IA                   1:49.27    1:50.51        
 
Event 104  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.51  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li'a Vanderpoel           13 MDSC                 1:15.87    1:13.51 AAA+   
  2 Brookie Jones             13 HSC                  1:22.77    1:21.79        
  3 Kathryn O'Neill           13 MDSC                 1:30.74    1:25.70        
 
Event 104  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.38  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chaco               14 IA                   1:15.74    1:17.88        
 
Event 105  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:32.06  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keanna Campbell           13 IA                   2:26.32    2:22.73 AAA    
 
Event 106  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.32  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciana Cooper              10 IA                     33.10      32.80        
  2 Gabby Jones               10 HSC                    34.66      34.03        
 
Event 106  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.23  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalla Pellettieri         12 HSC                    28.89      29.11        
  2 Kylee Takeda              12 IA                     29.48      29.46        
  3 Melia Lee                 11 IA                     29.60      29.91        
  4 Ke'alohi Nonaka           12 HSC                    30.61      30.81        
  5 Jordan Holokai-Jacinto    12 IA                     32.00      31.54        
 
Event 106  Women 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.32  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lexi Anderson             15 Lahaina                25.01      25.37 AAA    
  2 Madison Eiting            15 IA                     26.01      26.02 AAA    
  3 Hailey Bogar              15 Lahaina                   NT      26.83        
  4 Ryli Cherry               15 Lahaina                29.05      28.08        
  5 Jacsen Donohue            15 IA                     28.23      28.60        
 
Event 106  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.21  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zolten Poulsen             9 Lahaina                33.00      33.34        
 
Event 106  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.73  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maison Alexander          12 Lahaina                30.01      26.62 AAA+   
 
Event 106  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.26  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mathew Iverson            13 Lahaina                25.55      25.47        
  2 Tyler Chaco               14 IA                     26.79      27.34        
  3 Maxx Cherry               13 Lahaina                31.15      30.75        
 
Event 108  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:25.63  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amaya Tuala               10 Lahaina              1:24.79    1:23.34 AAA    
  2 Emma Lee                   9 IA                   1:26.90    1:25.53 AAA+   
  3 Sloane Jucker              9 Lahaina              1:29.00    1:27.00        
  4 Chloe Cuomo               10 IA                   1:42.72    1:38.14        
 
Event 108  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.14  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helena Colletta           12 MDSC                 1:13.78    1:15.50        
 
Event 108  Women 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.06  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Bozich             15 Lahaina              1:08.66    1:08.32        
  2 Ryli Cherry               15 Lahaina              1:10.99    1:10.13        
 
Event 108  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:29.98  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Richard               9 Lahaina              1:22.32    1:22.54 AAA    
  2 Dylan Riley                9 Lahaina              1:30.00    1:27.76 AAA+   
 
Event 108  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.86  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LT Stancil                12 Lahaina              1:08.00    1:06.81 AAA    
  2 Carter Bozich             12 Lahaina                   NT    1:15.01 AAA    
  3 Niji Wada                 11 HSC                  1:19.16    1:17.21        
 
Event 108  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.53  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaden Yip                 14 Lahaina              1:00.27      59.95 AAA    
  2 Maxx Cherry               13 Lahaina              1:16.19    1:15.10        
 -- Dennis Nezelek            13 MDSC                 1:54.94         NS        
 
Event 108  Men 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.54  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Ooka                 16 HSC                  1:01.88    1:02.06        
 
Event 109  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.51  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li'a Vanderpoel           13 MDSC                 2:46.42    2:46.04        
  2 Kathryn O'Neill           13 MDSC                 3:07.90    3:06.84        
 
Event 110  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.93  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amaya Tuala               10 Lahaina                38.01      36.84 AAA+   
  2 Aika Swanson               9 HSC                    37.30      39.33        
  3 Emma Lee                   9 IA                     37.35      40.30        
 
Event 110  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.36  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuna Lee                  12 Lahaina                29.57      30.35 AAA    
  2 Ke'alohi Nonaka           12 HSC                    32.28      32.29        
  3 Helena Colletta           12 MDSC                   32.51      33.58        
  4 Melia Lee                 11 IA                     33.53      35.14        
  5 Jordan Holokai-Jacinto    12 IA                     35.88      35.53        
  6 Emma Davis                11 IA                     38.06      36.20        
  7 Mya Villanueva            11 HSC                    42.46      41.06        
 
Event 110  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          39.88  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Caiserman            10 Lahaina                   NT      33.52 AAA    
  2 Kai Jeffery               10 Lahaina                40.00      37.22 AAA+   
 
Event 110  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.60  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LT Stancil                12 Lahaina                32.00      29.96 AAA    
 
Event 111  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:13.27  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciana Cooper              10 IA                   1:16.72    1:13.24 AAA+   
  2 Sloane Jucker              9 Lahaina              1:19.00    1:16.76        
 
Event 111  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.52  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuna Lee                  12 Lahaina                58.12      59.84 AAA    
  2 Joli Fong                 11 MDSC                 1:14.70    1:03.57        
  3 Kylee Takeda              12 IA                   1:04.86    1:04.93        
  4 Helena Colletta           12 MDSC                 1:06.66    1:05.96        
  5 Lily Barrett              11 MDSC                 1:16.18    1:15.30        
 
Event 111  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.07  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li'a Vanderpoel           13 MDSC                   59.23      59.18        
 
Event 111  Women 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.44  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lexi Anderson             15 Lahaina                55.01      55.97 AAA    
  2 Irie Gonah                15 Lahaina              1:00.68      59.37        
  3 Jacsen Donohue            15 IA                     59.31    1:02.30        
 
Event 111  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:15.75  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Richard               9 Lahaina              1:17.01    1:12.44 AAA+   
  2 Zolten Poulsen             9 Lahaina              1:18.00    1:13.48 AAA+   
  3 Ezra Offergeld            10 Lahaina              1:17.00    1:17.70        
 
Event 111  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.24  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Alonso             12 MAUI                 1:06.80    1:05.27        
 
Event 111  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.79  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slater Fleck              14 Lahaina                52.12      52.23 AAA    
  2 T.J. Barrett              13 MDSC                   57.07      57.97        
  3 Tyler Chaco               14 IA                   1:11.00    1:00.42        
 
Event 112  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.60  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kathryn O'Neill           13 MDSC                 2:57.39    2:48.06        
 
Event 112  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:41.35  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maison Alexander          12 Lahaina              2:20.74    2:26.51 AAA    
  2 Andrew Alonso             12 MAUI                 2:42.76    2:46.74        
 
Event 112  Men 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.23  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Kwock-Fukuda      15 IA                   2:05.78    2:10.75 AAA    
 
Event 114  Girls 10-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:38.82  10-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Holokai-Jacinto    12 IA                   2:43.02    2:43.06        
 
Event 114  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.79  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keanna Campbell           13 IA                   2:30.00    2:28.66        
 
Event 114  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.16  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 T.J. Barrett              13 MDSC                 2:25.82    2:25.65        
 
Event 115  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.25  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabby Jones               10 HSC                    45.69      44.31        
  2 Chloe Cuomo               10 IA                     51.59      49.24        
  3 Nene Ruluked               7 IA                     59.06      57.66        
  4 Ava Cuomo                  8 IA                        NT    1:14.12        
 -- Lisa Ruluked              10 IA                     51.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 115  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.31  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Barrett              11 MDSC                   45.00      47.68        
  2 Emma Davis                11 IA                        NT      49.69        
  3 Mya Villanueva            11 HSC                    52.53      53.40        
 
Event 115  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.26  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kai Jeffery               10 Lahaina                46.00      44.28 AAA+   
 
Event 116  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.76  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aika Swanson               9 HSC                  1:31.19    1:34.13        
 
Event 116  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.99  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danna Hernandez-Herrera   12 Lahaina              1:07.75    1:05.40 AAA    
  2 Joli Fong                 11 MDSC                 1:13.12    1:13.37        
 
Event 116  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.45  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter Bozich             12 Lahaina              1:17.22    1:11.81 AAA+   
 
Event 116  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.34  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 T.J. Barrett              13 MDSC                 1:04.43    1:04.02 AAA+   
 
Event 117  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:40.67  10&U AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciana Cooper              10 IA                        NT    2:44.17        
 
Event 117  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.34  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Barrett              11 MDSC                 2:47.98    2:48.43        
 
Event 117  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.63  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kathryn O'Neill           13 MDSC                 2:32.07         NS        
 
Event 117  Women 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.63  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison Eiting            15 IA                   2:08.87    2:04.61 AAA+   
  2 Jacsen Donohue            15 IA                   2:07.83    2:20.04        
 
Event 117  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:21.35  11-12 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ken Yamashiro             12 HSC                  2:22.51    2:26.72        
 
Event 117  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.57  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolan Brown               14 Lahaina              2:07.33    2:04.87        
 
Event 117  Men 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.33  15-16 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Kwock-Fukuda      15 IA                   1:52.07    1:59.04        
 
Event 118  Women 17-18 400 Yard IM
===============================================================================
        5:07.51  17-18 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Nagahama            17 HSC                  4:57.57    5:08.13        
 
Event 118  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.37  13-14 AAA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mathew Iverson            13 Lahaina              4:52.26    4:47.15 AAA