Hawaii Swimming
2017 HI Oahu Age Group Meet - 10/7/2017
Results::Session01::Session02
TM File
Event 1  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.59  AAA
        1:19.99  AA
        1:27.39  A
        1:34.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Roquid, Ashley            11 HICK-HI              1:22.58    1:20.03 A      
  2 Johnston, Carsen          12 HICK-HI              1:21.67    1:20.57 A      
  3 Azama, Skylar             12 KSC-HI               1:23.97    1:21.00 A      
  4 Dane, Sammi               12 PAQ-HI               1:22.63    1:23.08 A      
  5 Johnston, Kory            11 HICK-HI              1:27.16    1:26.77 A      
B - Division  
  1 Lombard, Cameron          12 KSC-HI               1:28.48    1:23.52 A+     
  2 Sylva, Kayla              11 KSC-HI               1:28.64    1:29.16 B      
  3 Segawa, Aly               11 KSC-HI               1:30.82    1:33.23 B      
C - Division  
  1 Monaco, Mackey            12 KSC-HI                    NT    1:28.13 B      
  2 Thompson, Ava             11 AAA-HI               1:41.44    1:32.08 B+     
  3 Farah, Jaime              12 KSC-HI               1:34.97    1:33.69 B+     
  4 Bradbury, Ellie           11 HICK-HI                   NT    1:44.54        
  5 Patanaittikul, Gigi       12 Sharks-HI                 NT    1:54.46        
 -- Thompson, Flora           11 AAA-HI               2:09.98         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 2  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:15.32  AAA
        1:22.99  AA
        1:30.66  A
        1:38.33  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ferguson, Bennett         12 HICK-HI              1:15.58    1:15.82 AA     
  2 Tsuji, Taro               11 MAN-HI               1:22.30    1:17.57 AA     
  3 Awaya, Alex               11 KSC-HI               1:19.09    1:18.80 AA     
  4 Beaton, Briscoe           12 KSC-HI               1:21.40    1:19.08 AA     
B - Division  
  1 Godsey, Nathan            12 PAQ-HI               1:35.53    1:25.35 A+     
  2 Tadaki, Randen            11 AAA-HI               1:35.79    1:28.99 A+     
  3 Maratta, Dima             12 KSC-HI               1:38.06    1:32.93 B      
 -- Davidson, Connor          12 PAQ-HI               1:32.08         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
C - Division  
  1 Kang, Nathan              12 MAN-HI                    NT    1:34.43 B      
  2 Spangler, Hunter          12 Sharks-HI                 NT    1:59.17        
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:47.16  11-12 AAA
        3:04.13  11-12 AA
        3:21.10  11-12 A
        3:38.07  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Misailidis, Joey          12 KSC-HI               2:33.74    2:23.36 AAA    
  2 Wienckowski, Hana         11 KSC-HI               2:33.38    2:28.35 AAA    
  3 Meyers, Lin               12 Sun-shine-HI         2:37.89    2:36.05 AAA    
  4 Yagi, Keryn               12 KSC-HI               2:47.43    2:50.17 AA     
C - Division  
  1 Fujiwara, Ciera           11 KSC-HI                    NT    2:32.19 AAA    
  2 Brandon, Tea              11 KSC-HI                    NT    2:57.43 AA     
  3 Kealoha, Tehani           11 KSC-HI                    NT    3:00.11 AA     
  4 Gurney, Ava               11 KSC-HI                    NT    3:02.18 AA     
  5 Robertson, Camille        12 KSC-HI                    NT    3:04.10 AA     
 
Event 3  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:32.06  13-14 AAA
        2:47.52  13-14 AA
        3:02.98  13-14 A
        3:18.44  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fujiwara, Jenna           14 KSC-HI               2:25.87    2:22.21 AAA    
  2 Uyeda, RaeAnn             14 KSC-HI               2:32.18    2:36.72 AA     
A - Division  
  1 Huang, Katrina            13 KSC-HI               2:51.39    2:49.90 A      
C - Division  
  1 Bell, Annika              14 PAQ-HI                    NT    2:48.86 A      
  2 Galaida, Claudia          14 KSC-HI               3:23.75    3:01.74 A+     
  3 Provenza, Emily           14 KSC-HI                    NT    3:11.11 B      
 
Event 3  Women 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:32.06  15-16 AAA
        2:47.52  15-16 AA
        3:02.98  15-16 A
        3:18.44  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Garo-Drzymala, Kayla      15 KSC-HI               2:33.35    2:35.78 AA     
 
Event 3  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:52.33  11-12 AAA
        3:09.82  11-12 AA
        3:27.30  11-12 A
        3:44.79  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Ibara, Sage               12 KSC-HI                    NT    2:38.85 AAA    
  2 Ruelas, Samuel            11 KSC-HI                    NT    2:42.05 AAA    
  3 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI                    NT    3:14.62 A      
 
Event 3  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:26.09  13-14 AAA
        2:40.95  13-14 AA
        2:55.81  13-14 A
        3:10.67  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ishimi, Dillon            13 MAN-HI               2:45.04    2:38.33 AA+    
  2 Wilson, Jonathan          14 MAN-HI               2:48.25    2:45.52 A      
C - Division  
  1 Matsuura, Matthew         14 PAQ-HI                    NT    2:43.35 A      
 
Event 3  Men 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.41  15-16 AAA
        2:31.41  15-16 AA
        2:45.40  15-16 A
        2:59.41  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaulukou-Chang, Dane      15 KSC-HI                    NT    2:42.19 A      
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.36  AAA
          34.56  AA
          37.76  A
          40.96  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Roquid, Ashley            11 HICK-HI                33.81      34.13 AA     
A - Division  
  1 Prater, Reagan            12 HICK-HI                37.13      37.64 A      
  2 Dane, Sammi               12 PAQ-HI                 36.90      37.90 B      
B - Division  
  1 Chen, Narissa             11 PAQ-HI                 38.81      37.59 A+     
C - Division  
  1 Tanaka, Deryn             11 MAN-HI                 50.45      42.19        
  2 Sylva, Kayla              11 KSC-HI                 42.95      42.62        
  3 Thompson, Ava             11 AAA-HI                 46.30      42.76        
  4 Cyrus, Madison            12 HICK-HI                   NT      45.19        
  5 Farah, Jaime              12 KSC-HI                 45.62      45.43        
  6 Patanaittikul, Gigi       12 Sharks-HI                 NT      58.92        
 
Event 6  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.60  AAA
          35.93  AA
          39.25  A
          42.57  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Woods, Eli                11 HICK-HI                32.65      35.12 AA     
A - Division  
  1 Yang, Noah                12 PAQ-HI                 36.56      38.54 A      
C - Division  
  1 Kang, Nathan              12 MAN-HI                 44.37      40.97 B+     
  2 Duchemin, Seth            12 PAQ-HI                 46.48      47.32        
 -- Spangler, Hunter          12 Sharks-HI                 NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.71  11-12 AAA
        1:30.06  11-12 AA
        1:38.41  11-12 A
        1:46.78  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Awaya, Katie              12 KSC-HI               1:21.36    1:19.97 AAA    
  2 Ozment, Alexa             11 HICK-HI              1:26.99    1:24.57 AA     
  3 Monahan, Mia              11 KSC-HI               1:29.92    1:29.96 AA     
A - Division  
  1 Centra, Nikki             11 KSC-HI               1:35.74    1:27.89 AA+    
B - Division  
  1 Segawa, Aly               11 KSC-HI               1:43.16    1:40.63 B      
  2 Farah, Jaime              12 KSC-HI               1:41.37    1:45.53 B      
C - Division  
  1 Reha, Tenley              12 KSC-HI               1:51.96    1:29.75 AA+    
  2 Lombard, Cameron          12 KSC-HI               1:47.94    1:37.20 A+     
  3 Buckley, Rhi              11 HICK-HI                   NT    1:46.46 B      
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.51  13-14 AAA
        1:23.24  13-14 AA
        1:30.97  13-14 A
        1:38.70  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cheung, Aerin             14 UN-HI                1:17.17    1:17.71 AA     
  2 Kodama, Kaylee            13 KSC-HI               1:20.55    1:20.79 AA     
A - Division  
  1 Hipolito, Codi            13 AAA-HI               1:25.58    1:29.44 A      
  2 Gorbet, Mia               14 Sharks-HI            1:30.05    1:29.84 A      
  3 Motaraghi, Sorren         13 KSC-HI               1:27.41    1:30.87 A      
B - Division  
  1 Tanaka, Taley             14 MAN-HI               1:34.08    1:30.54 A+     
  2 Bradbury, Morgan          13 HICK-HI              1:37.04    1:34.46 B      
  3 Ferguson, Morgan          14 HICK-HI              1:32.94    1:34.84 B      
C - Division  
  1 Marrero, Karlene          13 AAA-HI                    NT    1:32.86 B      
  2 Medina, Arianna           13 HICK-HI              1:43.16    1:40.07        
  3 Belmear, Mia              14 HICK-HI              1:42.21    1:41.51        
  4 Pearl, Jaden              13 Sharks-HI            2:01.12    1:54.09        
 
Event 7  Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.51  15-16 AAA
        1:23.24  15-16 AA
        1:30.97  15-16 A
        1:38.70  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ruelas, Paulina           15 KSC-HI               1:10.24    1:12.01 AAA    
  2 Chismar, Jade             16 PAQ-HI               1:16.43    1:17.14 AA     
  3 Hicks, Christina          15 PAQ-HI               1:23.21    1:24.42 A      
B - Division  
  1 Adams, Peyton             15 HICK-HI              1:31.52    1:31.39 B      
C - Division  
  1 Char, Lori                16 KSC-HI                    NT    1:24.30 A      
  2 Akashi Grimes, Mika       15 PAQ-HI                    NT    1:25.98 A      
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:24.71  11-12 AAA
        1:33.36  11-12 AA
        1:42.01  11-12 A
        1:50.67  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Bhattacharyya, Jaime      12 KSC-HI               1:29.42    1:25.76 AA     
  2 Ferguson, Bennett         12 HICK-HI              1:26.60    1:26.27 AA     
A - Division  
  1 Godsey, Nathan            12 PAQ-HI               1:35.40    1:36.31 A      
C - Division  
  1 Beaton, Briscoe           12 KSC-HI                    NT    1:34.22 A      
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.38  13-14 AAA
        1:20.90  13-14 AA
        1:28.41  13-14 A
        1:35.93  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Dane, Noah                14 PAQ-HI               1:14.06    1:13.92 AA     
  2 Lin, Tyson                14 PAQ-HI               1:11.30    1:15.14 AA     
  3 Tanaka, Tytus             13 AAA-HI               1:15.51    1:18.63 AA     
A - Division  
  1 Adams, Hunter             13 HICK-HI              1:22.68    1:22.58 A      
  2 Paul, Kainoa              13 PAQ-HI               1:22.84    1:22.72 A      
  3 Isenhower, James          13 KSC-HI               1:24.15    1:24.37 A      
  4 Kamehiro, Kevin           14 MAN-HI               1:24.24    1:25.12 A      
B - Division  
  1 Keithley, Jackson         14 HICK-HI              1:29.12    1:25.98 A+     
  2 Lohmiller, Brek           13 HICK-HI              1:33.78    1:29.07 B      
  3 Lee, Logan                13 MAN-HI               1:29.57    1:29.22 B      
C - Division  
  1 Loveman, Matai            13 UN-HI                     NT    1:18.28 AA     
  2 Mapakoi, Gavin            13 AAA-HI                    NT    1:36.56        
  3 Belmear, Carter           14 HICK-HI              1:45.26    1:39.84        
 -- Asencios, Peter           13 AAA-HI                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 8  Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.96  15-16 AAA
        1:16.04  15-16 AA
        1:23.12  15-16 A
        1:30.19  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakaya, Nicholas          16 KSC-HI               1:01.07    1:01.88 AAA    
  2 Nguyen, Jimmy             15 Sun-shine-HI         1:10.06    1:08.49 AAA+   
  3 Shiu, Andre               15 MAN-HI               1:13.51    1:13.51 AA     
  4 Ng, Vincent               15 PAQ-HI               1:13.55    1:17.17 A      
  5 Ishimi, Jase              15 MAN-HI               1:14.79    1:18.95 A      
A - Division  
  1 Silver, Camden            15 HICK-HI              1:16.56    1:16.25 A      
  2 Meyers, Kai               15 Sun-shine-HI         1:17.65    1:16.27 A      
  3 Ogbeni, TyShon            15 UN-HI                1:21.68    1:21.10 A      
C - Division  
  1 Walthouse, Jared          15 AAA-HI                    NT    1:17.10 A      
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:38.82  11-12 AAA
        2:54.92  11-12 AA
        3:11.02  11-12 A
        3:27.11  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Misailidis, Joey          12 KSC-HI               2:34.70    2:28.21 AAA    
  2 Wienckowski, Hana         11 KSC-HI               2:33.76    2:28.78 AAA    
  3 Azama, Skylar             12 KSC-HI               2:44.31    2:42.15 AA     
  4 Yagi, Keryn               12 KSC-HI               2:50.49    2:45.75 AA     
C - Division  
  1 Fujiwara, Ciera           11 KSC-HI                    NT    2:41.52 AA     
  2 Brandon, Tea              11 KSC-HI                    NT    2:42.74 AA     
  3 Kealoha, Tehani           11 KSC-HI                    NT    2:47.57 AA     
  4 Robertson, Camille        12 KSC-HI                    NT    2:50.40 AA     
  5 Johnston, Kory            11 HICK-HI                   NT    2:50.55 AA     
  6 Gurney, Ava               11 KSC-HI                    NT    2:53.97 AA     
  6 Stallsmith, Reese         11 KSC-HI                    NT    2:53.97 AA     
  8 Johnston, Carsen          12 HICK-HI                   NT    2:55.25 A      
  9 Roquid, Ashley            11 HICK-HI                   NT    2:59.45 A      
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.79  13-14 AAA
        2:40.59  13-14 AA
        2:55.38  13-14 A
        3:10.18  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Huang, Katrina            13 KSC-HI               2:28.24    2:31.26 AA     
  2 Patterson, Taila          13 PAQ-HI               2:34.41    2:33.25 AA     
A - Division  
  1 Yamada, Madison           14 AAA-HI               2:46.96    2:32.71 AA+    
  2 Ogata, Holly              14 KSC-HI               2:44.18    2:42.47 A      
  3 Belmear, Mia              14 HICK-HI              2:44.66    2:45.08 A      
  4 Bell, Annika              14 PAQ-HI               2:48.86    2:46.35 A      
  5 Provenza, Emily           14 KSC-HI               2:42.10    2:49.55 A      
C - Division  
  1 Hernandez, Lani           14 Sharks-HI                 NT    3:00.97 B      
 
Event 9  Women 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.79  15-16 AAA
        2:40.59  15-16 AA
        2:55.38  15-16 A
        3:10.18  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Robertson, Kinnedy        15 KSC-HI               2:33.00    2:31.70 AA     
A - Division  
  1 Johnston, Peyton          15 HICK-HI              2:44.61    2:44.98 A      
 
Event 9  Women 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.79  17-18 AAA
        2:40.59  17-18 AA
        2:55.38  17-18 A
        3:10.18  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ledesma, Anu              17 PAQ-HI               2:27.17    2:26.06 AA     
 
Event 9  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:47.14  11-12 AAA
        3:04.07  11-12 AA
        3:21.01  11-12 A
        3:37.94  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferreira, Shota           12 AAA-HI               2:27.76    2:20.22 AAA    
  2 Ruelas, Samuel            11 KSC-HI               2:57.06    2:35.26 AAA+   
A - Division  
  1 Davidson, Connor          12 PAQ-HI               3:05.03    2:59.08 AA+    
C - Division  
  1 Ibara, Sage               12 KSC-HI                    NT    2:26.48 AAA    
  2 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI                    NT    2:37.11 AAA    
  3 Cao, Conrad               11 KSC-HI                    NT    3:03.65 AA     
 
Event 9  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.16  13-14 AAA
        2:39.89  13-14 AA
        2:54.63  13-14 A
        3:09.36  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Miller, Jaxon             14 Sharks-HI            2:35.09    2:33.70 AA     
  2 Ngo, Allan                14 MAN-HI               2:35.71    2:40.16 A      
C - Division  
  1 Stader, Ryan              13 Sharks-HI                 NT    2:35.21 AA     
  2 Coffelt, Caden            13 PAQ-HI                    NT    2:54.05 A      
 
Event 9  Men 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:16.94  15-16 AAA
        2:30.85  15-16 AA
        2:44.76  15-16 A
        2:58.67  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Babcock, Xander           15 AAA-HI               2:28.33    2:29.20 AA     
A - Division  
  1 Hirata, Lane              15 AAA-HI               2:36.71    2:27.89 AA+    
 
Event 9  Men 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:16.94  17-18 AAA
        2:30.85  17-18 AA
        2:44.76  17-18 A
        2:58.67  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cober, Arec               17 AAA-HI               2:11.18    2:11.39 AAA    
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.68  AAA
          37.10  AA
          40.52  A
          43.94  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Prater, Reagan            12 HICK-HI                38.97      39.86 A      
B - Division  
  1 Chen, Narissa             11 PAQ-HI                 43.43      40.80 B      
  2 Buckley, Rhi              11 HICK-HI                43.71      45.73        
C - Division  
  1 Monaco, Mackey            12 KSC-HI                    NT      43.88 B      
  2 Farah, Jaime              12 KSC-HI                 45.37      46.61        
  3 Tanaka, Deryn             11 MAN-HI                 51.89      48.70        
  4 Bradbury, Ellie           11 HICK-HI                47.27      49.76        
  5 Patanaittikul, Gigi       12 Sharks-HI                 NT      51.82        
  6 Thompson, Flora           11 AAA-HI                 53.15      53.81        
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.98  AAA
          38.53  AA
          42.09  A
          45.64  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ferguson, Bennett         12 HICK-HI                36.30      35.42 AA     
A - Division  
  1 Woods, Eli                11 HICK-HI                39.79      39.31 A      
  2 Yang, Noah                12 PAQ-HI                 41.14      42.33 B      
B - Division  
  1 Tadaki, Randen            11 AAA-HI                 43.15      41.15 A+     
  2 Duchemin, Seth            12 PAQ-HI                 45.52      42.16 B      
C - Division  
  1 Maratta, Dima             12 KSC-HI                    NT      42.78 B      
  2 Spangler, Hunter          12 Sharks-HI                 NT    1:02.90        
 
Event 13  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:35.41  11-12 AAA
        2:51.24  11-12 AA
        3:07.07  11-12 A
        3:22.90  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Meyers, Lin               12 Sun-shine-HI         2:32.32    2:31.45 AAA    
  2 Awaya, Katie              12 KSC-HI               2:49.51    2:35.87 AA     
A - Division  
  1 Reha, Tenley              12 KSC-HI               2:52.45    2:52.28 A      
C - Division  
  1 Stallsmith, Reese         11 KSC-HI                    NT    2:54.80 A      
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.60  13-14 AAA
        2:39.35  13-14 AA
        2:54.10  13-14 A
        3:08.85  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Watts, Mackenzie          13 PAQ-HI               2:24.67    2:23.09 AAA+   
  2 Uyeda, RaeAnn             14 KSC-HI               2:24.46    2:28.63 AA     
  3 Cheung, Aerin             14 UN-HI                2:28.16    2:28.80 AA     
  4 Kodama, Kaylee            13 KSC-HI               2:26.67    2:31.63 AA     
A - Division  
  1 Kinney, Elsa              14 PAQ-HI               2:53.19    2:47.31 A      
B - Division  
  1 Motaraghi, Sorren         13 KSC-HI               2:55.93    2:54.12 B      
  2 Gorbet, Mia               14 Sharks-HI            3:02.74    3:04.44 B      
 
Event 13  Women 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.87  15-16 AAA
        2:37.45  15-16 AA
        2:52.03  15-16 A
        3:06.60  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ruelas, Paulina           15 KSC-HI               2:15.32    2:16.94 AAA    
  2 Farah, Leigh              15 KSC-HI               2:36.11    2:29.66 AA     
 
Event 13  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:41.35  11-12 AAA
        2:57.77  11-12 AA
        3:14.20  11-12 A
        3:30.62  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuji, Taro               11 MAN-HI               2:47.44    2:48.63 AA     
A - Division  
  1 Awaya, Alex               11 KSC-HI               2:58.96    2:54.25 AA+    
  2 Cao, Conrad               11 KSC-HI               3:08.08    2:59.58 A      
C - Division  
  1 Beaton, Briscoe           12 KSC-HI                    NT    2:49.43 AA     
 
Event 13  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.33  13-14 AAA
        2:34.65  13-14 AA
        2:48.98  13-14 A
        3:03.30  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Dane, Noah                14 PAQ-HI               2:21.19    2:21.34 AA     
  2 Tanaka, Tytus             13 AAA-HI               2:29.50    2:27.09 AA     
  3 Matsuura, Matthew         14 PAQ-HI               2:30.49    2:27.56 AA     
B - Division  
  1 Lee, Logan                13 MAN-HI               2:51.41    2:45.60 A+     
C - Division  
  1 Loveman, Matai            13 UN-HI                     NT    2:20.11 AAA    
  2 Stader, Ryan              13 Sharks-HI                 NT    2:38.97 A      
  3 Isenhower, James          13 KSC-HI               3:07.78    2:44.72 A+     
 
Event 13  Men 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.23  15-16 AAA
        2:24.64  15-16 AA
        2:38.05  15-16 A
        2:51.46  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kaulukou-Chang, Dane      15 KSC-HI               2:23.96    2:18.62 AA     
A - Division  
  1 Ng, Vincent               15 PAQ-HI               2:30.90    2:30.83 A      
  2 Andrade, Jeff             15 HICK-HI              2:35.89    2:34.65 A      
B - Division  
 -- Meyers, Kai               15 Sun-shine-HI         2:45.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.52  11-12 AAA
        1:08.92  11-12 AA
        1:15.32  11-12 A
        1:21.71  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yagi, Keryn               12 KSC-HI               1:05.05    1:04.57 AA     
A - Division  
  1 Johnston, Carsen          12 HICK-HI              1:12.05    1:08.81 AA+    
B - Division  
  1 Centra, Nikki             11 KSC-HI               1:16.75    1:11.82 A+     
  2 Lombard, Cameron          12 KSC-HI               1:20.82    1:14.53 A+     
C - Division  
  1 Sylva, Kayla              11 KSC-HI               1:22.51    1:17.64 B+     
  2 Tanaka, Deryn             11 MAN-HI               1:28.34    1:21.70 B+     
  3 Cyrus, Madison            12 HICK-HI              1:29.03    1:23.05        
  4 Thompson, Ava             11 AAA-HI               1:25.79    1:25.30        
  5 Buckley, Rhi              11 HICK-HI              1:30.49    1:27.11        
  6 Segawa, Aly               11 KSC-HI               1:31.14    1:27.89        
  7 Thompson, Flora           11 AAA-HI                    NT    1:39.01        
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.07  13-14 AAA
        1:04.02  13-14 AA
        1:09.97  13-14 A
        1:15.93  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Watts, Mackenzie          13 PAQ-HI                 58.08      59.91 AA     
  2 Huang, Katrina            13 KSC-HI               1:00.85    1:01.92 AA     
  3 Patterson, Taila          13 PAQ-HI               1:03.48    1:02.31 AA     
  4 Fujiwara, Jenna           14 KSC-HI               1:02.29    1:02.85 AA     
  5 Hipolito, Codi            13 AAA-HI               1:01.40    1:03.46 AA     
A - Division  
  1 Yamada, Madison           14 AAA-HI               1:04.63    1:02.83 AA+    
  2 Ogata, Holly              14 KSC-HI               1:05.78    1:08.09 A      
  3 Bell, Annika              14 PAQ-HI               1:06.91    1:08.19 A      
B - Division  
  1 Tanaka, Taley             14 MAN-HI               1:13.67    1:15.51 B      
  2 Ferguson, Morgan          14 HICK-HI              1:15.19    1:16.00        
C - Division  
  1 Marrero, Karlene          13 AAA-HI                    NT    1:05.77 A      
  2 Bradbury, Morgan          13 HICK-HI              1:21.50    1:20.36        
  3 Medina, Arianna           13 HICK-HI              1:24.67    1:21.22        
  4 Pearl, Jaden              13 Sharks-HI            1:25.53    1:22.95        
 
Event 15  Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.44  15-16 AAA
        1:03.33  15-16 AA
        1:09.22  15-16 A
        1:15.11  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Chismar, Jade             16 PAQ-HI                 59.28    1:00.84 AA     
  2 Adams, Peyton             15 HICK-HI              1:01.98    1:03.11 AA     
A - Division  
  1 Johnston, Peyton          15 HICK-HI              1:04.49    1:04.02 A      
  2 Char, Lori                16 KSC-HI               1:05.92    1:04.40 A      
B - Division  
  1 Hicks, Christina          15 PAQ-HI               1:09.67    1:07.38 A+     
C - Division  
  1 Akashi Grimes, Mika       15 PAQ-HI                    NT    1:06.86 A      
 
Event 15  Girls 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.44  17-18 AAA
        1:03.33  17-18 AA
        1:09.22  17-18 A
        1:15.11  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ledesma, Anu              17 PAQ-HI                 58.45      59.55 AA     
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.24  11-12 AAA
        1:10.81  11-12 AA
        1:17.38  11-12 A
        1:23.96  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferreira, Shota           12 AAA-HI                 57.97      57.10 AAA    
  2 Ruelas, Samuel            11 KSC-HI               1:05.11    1:06.11 AA     
A - Division  
  1 Woods, Eli                11 HICK-HI              1:15.80    1:13.88 A      
B - Division  
  1 Yang, Noah                12 PAQ-HI               1:20.34    1:14.23 A+     
  2 Kang, Nathan              12 MAN-HI               1:17.41    1:16.09 A+     
C - Division  
  1 Bhattacharyya, Jaime      12 KSC-HI                    NT    1:09.77 AA     
  2 Tadaki, Randen            11 AAA-HI               1:27.02    1:16.75 A+     
  3 Maratta, Dima             12 KSC-HI               1:32.00    1:27.80        
  4 Atebara, Mitchell         12 MAN-HI                    NT    1:37.14        
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.79  13-14 AAA
        1:01.52  13-14 AA
        1:07.24  13-14 A
        1:12.96  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lin, Tyson                14 PAQ-HI                 53.86      53.60 AAA    
  2 Ishimi, Dillon            13 MAN-HI                 56.38      57.96 AA     
  3 Wilson, Jonathan          14 MAN-HI                 57.22      59.13 AA     
  4 Kamehiro, Kevin           14 MAN-HI               1:00.27    1:01.49 AA     
B - Division  
  1 Adams, Hunter             13 HICK-HI              1:07.30    1:03.30 A+     
  2 Coffelt, Caden            13 PAQ-HI               1:07.31    1:07.29 B      
  3 Ngo, Allan                14 MAN-HI               1:09.41    1:08.91 B      
C - Division  
  1 Paul, Kainoa              13 PAQ-HI                    NT    1:07.22 A      
  2 Lohmiller, Brek           13 HICK-HI              1:14.61    1:07.23 A+     
  3 Belmear, Carter           14 HICK-HI              1:22.48    1:17.56        
  4 Mapakoi, Gavin            13 AAA-HI                    NT    1:19.30        
  5 Asencios, Peter           13 AAA-HI               1:35.35    1:24.45        
 
Event 16  Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.88  15-16 AAA
          57.22  15-16 AA
        1:02.55  15-16 A
        1:07.88  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Shiu, Andre               15 MAN-HI                 55.05      55.47 AA     
A - Division  
  1 Andrade, Jeff             15 HICK-HI                58.95      59.12 A      
  2 Ishimi, Jase              15 MAN-HI                 57.97      59.60 A      
B - Division  
  1 Silver, Camden            15 HICK-HI              1:02.82    1:01.69 A+     
C - Division  
  1 Walthouse, Jared          15 AAA-HI                    NT      58.68 A      
 
Event 16  Boys 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.88  17-18 AAA
          57.22  17-18 AA
        1:02.55  17-18 A
        1:07.88  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cober, Arec               17 AAA-HI                 53.54      52.64 AA     
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:57.77  11-12 AAA
        3:15.90  11-12 AA
        3:34.04  11-12 A
        3:52.18  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Misailidis, Joey          12 KSC-HI               2:39.72    2:38.36 AAA    
  2 Awaya, Katie              12 KSC-HI               2:52.48    2:53.50 AAA    
  3 Azama, Skylar             12 KSC-HI               3:10.87    3:13.62 AA     
A - Division  
  1 Robertson, Camille        12 KSC-HI               3:31.12    3:13.91 AA+    
C - Division  
  1 Gurney, Ava               11 KSC-HI                    NT    2:56.22 AAA    
  2 Fujiwara, Ciera           11 KSC-HI                    NT    2:57.24 AAA    
  3 Kealoha, Tehani           11 KSC-HI                    NT    2:59.15 AA     
  4 Wienckowski, Hana         11 KSC-HI                    NT    3:02.41 AA     
  5 Reha, Tenley              12 KSC-HI                    NT    3:07.59 AA     
  6 Brandon, Tea              11 KSC-HI                    NT    3:14.98 AA     
  7 Stallsmith, Reese         11 KSC-HI                    NT    3:20.62 A      
  8 Monahan, Mia              11 KSC-HI                    NT    3:28.23 A      
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.51  13-14 AAA
        3:01.31  13-14 AA
        3:18.12  13-14 A
        3:34.93  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cheung, Aerin             14 UN-HI                2:45.94    2:44.24 AAA+   
  2 Galaida, Claudia          14 KSC-HI               2:47.02    2:48.02 AA     
A - Division  
  1 Kinney, Elsa              14 PAQ-HI               3:12.11    3:08.92 A      
B - Division  
  1 Hernandez, Lani           14 Sharks-HI            3:18.92    3:04.21 A+     
  2 Provenza, Emily           14 KSC-HI               3:30.14    3:21.56 B      
 
Event 17  Women 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.51  15-16 AAA
        3:01.31  15-16 AA
        3:18.12  15-16 A
        3:34.93  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Garo-Drzymala, Kayla      15 KSC-HI               2:31.80    2:43.46 AAA    
  2 Farah, Leigh              15 KSC-HI               2:38.90    2:45.73 AA     
A - Division  
  1 Robertson, Kinnedy        15 KSC-HI               3:08.74    2:54.30 AA+    
 
Event 17  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:07.58  11-12 AAA
        3:26.69  11-12 AA
        3:45.81  11-12 A
        4:04.93  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI               3:12.30    2:59.56 AAA+   
  2 Tsuji, Taro               11 MAN-HI               3:18.24    3:13.14 AA     
A - Division  
  1 Cao, Conrad               11 KSC-HI               3:33.13    3:28.91 A      
C - Division  
  1 Awaya, Alex               11 KSC-HI                    NT    3:19.77 AA     
 
Event 17  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.73  13-14 AAA
        2:57.16  13-14 AA
        3:13.60  13-14 A
        3:30.03  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Dane, Noah                14 PAQ-HI               2:41.99    2:38.06 AAA+   
  2 Miller, Jaxon             14 Sharks-HI            2:48.50    2:49.02 AA     
C - Division  
  1 Lee, Logan                13 MAN-HI                    NT    3:13.14 A      
 
Event 17  Men 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:35.23  15-16 AAA
        2:51.11  15-16 AA
        3:06.99  15-16 A
        3:22.87  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakaya, Nicholas          16 KSC-HI               2:11.02    2:13.55 AAA    
  2 Babcock, Xander           15 AAA-HI               2:44.26    2:34.99 AAA+   
  3 Ng, Vincent               15 PAQ-HI               2:46.24    2:49.38 AA     
A - Division  
  1 Hirata, Lane              15 AAA-HI               3:00.42    2:57.00 A      
C - Division  
  1 Nguyen, Jimmy             15 Sun-shine-HI              NT    2:39.65 AA     
  2 Ogbeni, TyShon            15 UN-HI                     NT    3:01.21 A      
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.31  AAA
          41.13  AA
          44.95  A
          48.78  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ozment, Alexa             11 HICK-HI                38.88      38.42 AA     
  2 Prater, Reagan            12 HICK-HI                39.75      40.86 AA     
A - Division  
  1 Dane, Sammi               12 PAQ-HI                 43.13      44.66 A      
C - Division  
  1 Monaco, Mackey            12 KSC-HI                    NT      47.44 B      
  2 Thompson, Ava             11 AAA-HI                 54.14      48.83        
  3 Cyrus, Madison            12 HICK-HI                53.16      51.67        
  4 Bradbury, Ellie           11 HICK-HI                53.41      51.79        
  5 Thompson, Flora           11 AAA-HI               1:02.41    1:01.25        
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.60  AAA
          42.55  AA
          46.51  A
          50.45  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ferguson, Bennett         12 HICK-HI                39.12      39.74 AA     
A - Division  
  1 Woods, Eli                11 HICK-HI                43.03      43.70 A      
  2 Godsey, Nathan            12 PAQ-HI                 44.59      43.76 A      
C - Division  
  1 Duchemin, Seth            12 PAQ-HI                 50.65      47.52 B+     
  2 Lee, Ted                  11 Sharks-HI              59.02      55.65        
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.99  11-12 AAA
        1:20.42  11-12 AA
        1:27.84  11-12 A
        1:35.27  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Meyers, Lin               12 Sun-shine-HI         1:10.93    1:10.47 AAA    
  2 Ozment, Alexa             11 HICK-HI              1:16.38    1:14.72 AA     
  3 Awaya, Katie              12 KSC-HI               1:11.90    1:16.11 AA     
  4 Monahan, Mia              11 KSC-HI               1:20.39    1:30.44 B      
A - Division  
  1 Centra, Nikki             11 KSC-HI               1:22.55    1:20.74 A      
B - Division  
  1 Chen, Narissa             11 PAQ-HI               1:29.82    1:25.14 A+     
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.77  13-14 AAA
        1:12.48  13-14 AA
        1:19.18  13-14 A
        1:25.89  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cheung, Aerin             14 UN-HI                1:06.87    1:06.47 AA     
  2 Patterson, Taila          13 PAQ-HI               1:08.49    1:12.03 AA     
  3 Hipolito, Codi            13 AAA-HI               1:11.24    1:13.98 A      
C - Division  
  1 Marrero, Karlene          13 AAA-HI                    NT    1:22.52 B      
  2 Motaraghi, Sorren         13 KSC-HI               1:28.70    1:31.89        
 
Event 21  Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.97  15-16 AAA
        1:11.60  15-16 AA
        1:18.22  15-16 A
        1:24.84  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Chismar, Jade             16 PAQ-HI               1:06.59    1:07.35 AA     
 
Event 21  Girls 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.97  17-18 AAA
        1:11.60  17-18 AA
        1:18.22  17-18 A
        1:24.84  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledesma, Anu              17 PAQ-HI               1:09.45    1:12.50 A      
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.45  11-12 AAA
        1:24.22  11-12 AA
        1:31.99  11-12 A
        1:39.75  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferreira, Shota           12 AAA-HI               1:10.05    1:05.67 AAA    
C - Division  
  1 Davidson, Connor          12 PAQ-HI               1:54.55    1:43.54        
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.34  13-14 AAA
        1:10.90  13-14 AA
        1:17.46  13-14 A
        1:24.02  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ishimi, Dillon            13 MAN-HI               1:06.83    1:07.38 AA     
  2 Wilson, Jonathan          14 MAN-HI               1:10.13    1:09.88 AA     
  3 Lin, Tyson                14 PAQ-HI               1:10.33    1:11.80 A      
B - Division  
  1 Stader, Ryan              13 Sharks-HI            1:22.01    1:19.10 B      
C - Division  
  1 Keithley, Jackson         14 HICK-HI              1:28.74    1:21.86 B+     
 
Event 22  Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.91  15-16 AAA
        1:04.93  15-16 AA
        1:10.94  15-16 A
        1:16.96  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ishimi, Jase              15 MAN-HI               1:08.60    1:07.03 A      
 
Event 22  Boys 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.91  17-18 AAA
        1:04.93  17-18 AA
        1:10.94  17-18 A
        1:16.96  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cober, Arec               17 AAA-HI               1:02.85    1:02.40 AA     
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.23  11-12 AAA
          31.13  11-12 AA
          34.03  11-12 A
          36.92  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Misailidis, Joey          12 KSC-HI                 27.94      27.38 AAA    
A - Division  
  1 Prater, Reagan            12 HICK-HI                32.31      32.24 A      
C - Division  
  1 Monaco, Mackey            12 KSC-HI                    NT      33.37 A      
  2 Cyrus, Madison            12 HICK-HI                38.98      37.66        
  3 Buckley, Rhi              11 HICK-HI                38.91      39.03        
  4 Patanaittikul, Gigi       12 Sharks-HI                 NT      44.06        
  5 Bradbury, Ellie           11 HICK-HI                46.94      44.71        
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.61  13-14 AAA
          29.35  13-14 AA
          32.08  13-14 A
          34.81  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Watts, Mackenzie          13 PAQ-HI                 26.91      26.92 AA     
  2 Kodama, Kaylee            13 KSC-HI                 27.76      28.75 AA     
  3 Fujiwara, Jenna           14 KSC-HI                 28.88      28.92 AA     
  4 Uyeda, RaeAnn             14 KSC-HI                 28.36      29.20 AA     
A - Division  
  1 Yamada, Madison           14 AAA-HI                 29.47      29.07 AA+    
  2 Belmear, Mia              14 HICK-HI                30.68      30.22 A      
  3 Kinney, Elsa              14 PAQ-HI                 30.34      30.91 A      
  4 Galaida, Claudia          14 KSC-HI                 30.38      31.25 A      
  5 Ogata, Holly              14 KSC-HI                 31.74      31.81 A      
B - Division  
  1 Tanaka, Taley             14 MAN-HI                 32.21      32.19 B      
  2 Miller, Maya              14 AAA-HI                 33.26      33.36 B      
C - Division  
  1 Hernandez, Lani           14 Sharks-HI              39.03      30.84 A+     
  2 Bradbury, Morgan          13 HICK-HI                36.75      34.49 B+     
  3 Gorbet, Mia               14 Sharks-HI              37.09      36.11        
  4 Medina, Arianna           13 HICK-HI                38.27      38.47        
 
Event 23  Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.32  15-16 AAA
          29.02  15-16 AA
          31.72  15-16 A
          34.43  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ruelas, Paulina           15 KSC-HI                 25.26      26.58 AA     
  2 Garo-Drzymala, Kayla      15 KSC-HI                 26.46      27.91 AA     
  3 Farah, Leigh              15 KSC-HI                 27.99      28.31 AA     
  4 Adams, Peyton             15 HICK-HI                28.59      30.22 A      
A - Division  
  1 Char, Lori                16 KSC-HI                 29.25      28.24 AA+    
  2 Robertson, Kinnedy        15 KSC-HI                 29.94      29.64 A      
  3 Hicks, Christina          15 PAQ-HI                 30.83      30.45 A      
C - Division  
  1 Akashi Grimes, Mika       15 PAQ-HI                    NT      30.67 A      
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.73  11-12 AAA
          31.67  11-12 AA
          34.62  11-12 A
          37.56  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bhattacharyya, Jaime      12 KSC-HI                 31.85      32.18 A      
  2 Yang, Noah                12 PAQ-HI                 33.46      33.58 A      
C - Division  
  1 Tadaki, Randen            11 AAA-HI                 38.89      34.59 A+     
  2 Duchemin, Seth            12 PAQ-HI                 38.91      35.09 B+     
  3 Atebara, Mitchell         12 MAN-HI                    NT      41.77        
  4 Lee, Ted                  11 Sharks-HI              42.05      42.91        
  5 Spangler, Hunter          12 Sharks-HI                 NT      44.12        
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.26  13-14 AAA
          27.86  13-14 AA
          30.46  13-14 A
          33.06  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ishimi, Dillon            13 MAN-HI                 25.51      26.42 AA     
  2 Wilson, Jonathan          14 MAN-HI                 25.53      26.53 AA     
  3 Loveman, Matai            13 UN-HI                  26.47      26.74 AA     
  4 Kamehiro, Kevin           14 MAN-HI                 27.82      28.39 A      
A - Division  
  1 Adams, Hunter             13 HICK-HI                29.18      28.03 A      
  2 Tanaka, Tytus             13 AAA-HI                 27.90      28.43 A      
  3 Lohmiller, Brek           13 HICK-HI                30.46      28.89 A      
  4 Coffelt, Caden            13 PAQ-HI                 30.31      30.37 A      
  5 Ngo, Allan                14 MAN-HI                 29.34      30.42 A      
B - Division  
  1 Lee, Logan                13 MAN-HI                 31.33      29.59 A+     
  2 Keithley, Jackson         14 HICK-HI                32.01      29.91 A+     
  3 Paul, Kainoa              13 PAQ-HI                 31.03      30.50 B      
  4 Belmear, Carter           14 HICK-HI                32.93      31.81 B      
C - Division  
  1 Isenhower, James          13 KSC-HI                 33.57      30.58 B+     
  2 Mapakoi, Gavin            13 AAA-HI                    NT      34.60        
  3 Asencios, Peter           13 AAA-HI                 37.93      40.94        
 
Event 24  Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.76  15-16 AAA
          26.20  15-16 AA
          28.65  15-16 A
          31.10  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakaya, Nicholas          16 KSC-HI                 23.43      23.79 AA     
  2 Kaulukou-Chang, Dane      15 KSC-HI                 24.69      24.38 AA     
  3 Shiu, Andre               15 MAN-HI                 25.55      25.88 AA     
A - Division  
  1 Wong, Casey               16 MAN-HI                 26.96      26.01 AA+    
  2 Meyers, Kai               15 Sun-shine-HI           26.48      26.66 A      
  3 Andrade, Jeff             15 HICK-HI                26.91      26.73 A      
  4 Silver, Camden            15 HICK-HI                27.14      27.23 A      
  5 Hirata, Lane              15 AAA-HI                 27.75      27.39 A      
  6 Ng, Vincent               15 PAQ-HI                 27.41      27.57 A      
  7 Ogbeni, TyShon            15 UN-HI                  28.36      28.63 A      
B - Division  
  1 Babcock, Xander           15 AAA-HI                 29.90      28.54 A+     
C - Division  
  1 Walthouse, Jared          15 AAA-HI                    NT      26.71 A      
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.14  11-12 AAA
        1:20.56  11-12 AA
        1:27.98  11-12 A
        1:35.41  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Azama, Skylar             12 KSC-HI               1:17.44    1:21.42 A      
A - Division  
  1 Dane, Sammi               12 PAQ-HI               1:22.60    1:21.37 A      
  2 Stallsmith, Reese         11 KSC-HI               1:26.46    1:25.19 A      
C - Division  
  1 Roquid, Ashley            11 HICK-HI                   NT    1:21.02 A      
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.47  13-14 AAA
        1:14.32  13-14 AA
        1:21.18  13-14 A
        1:28.03  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hipolito, Codi            13 AAA-HI               1:15.76    1:18.12 A      
  2 Bell, Annika              14 PAQ-HI               1:20.39    1:18.94 A      
  3 Kinney, Elsa              14 PAQ-HI               1:16.81    1:20.51 A      
  4 Galaida, Claudia          14 KSC-HI               1:20.04    1:20.86 A      
C - Division  
  1 Marrero, Karlene          13 AAA-HI                    NT    1:23.58 B      
  2 Gorbet, Mia               14 Sharks-HI            1:29.47    1:30.00        
  3 Medina, Arianna           13 HICK-HI              1:44.68    1:41.68        
  4 Pearl, Jaden              13 Sharks-HI                 NT    1:46.78        
 
Event 25  Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.06  15-16 AAA
        1:13.88  15-16 AA
        1:20.69  15-16 A
        1:27.51  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Chismar, Jade             16 PAQ-HI               1:03.01    1:07.30 AA     
 
Event 25  Girls 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.06  17-18 AAA
        1:13.88  17-18 AA
        1:20.69  17-18 A
        1:27.51  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledesma, Anu              17 PAQ-HI               1:05.38    1:09.44 AA     
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.86  11-12 AAA
        1:23.55  11-12 AA
        1:31.24  11-12 A
        1:38.94  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruelas, Samuel            11 KSC-HI               1:17.18    1:15.58 AAA+   
A - Division  
  1 Davidson, Connor          12 PAQ-HI               1:28.74    1:20.23 AA+    
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.53  13-14 AAA
        1:13.29  13-14 AA
        1:20.05  13-14 A
        1:26.82  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Matsuura, Matthew         14 PAQ-HI               1:11.32    1:10.21 AA     
  2 Ngo, Allan                14 MAN-HI               1:12.69    1:17.66 A      
C - Division  
  1 Keithley, Jackson         14 HICK-HI                   NT    1:23.64 B      
  2 Asencios, Peter           13 AAA-HI                    NT    1:30.62        
  3 Belmear, Carter           14 HICK-HI              1:39.03    1:36.39        
 
Event 26  Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.54  15-16 AAA
        1:07.80  15-16 AA
        1:14.06  15-16 A
        1:20.33  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kaulukou-Chang, Dane      15 KSC-HI               1:04.45    1:05.57 AA     
  2 Wong, Casey               16 MAN-HI               1:03.49    1:06.43 AA     
 
Event 26  Boys 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.54  17-18 AAA
        1:07.80  17-18 AA
        1:14.06  17-18 A
        1:20.33  17-18 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cober, Arec               17 AAA-HI                 59.74    1:00.82 AAA    
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.34  11-12 AAA
        2:30.26  11-12 AA
        2:44.19  11-12 A
        2:58.11  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wienckowski, Hana         11 KSC-HI               2:13.74    2:11.94 AAA    
  2 Meyers, Lin               12 Sun-shine-HI         2:16.83    2:16.94 AA     
  3 Yagi, Keryn               12 KSC-HI               2:22.06    2:21.93 AA     
  4 Robertson, Camille        12 KSC-HI               2:24.02    2:23.22 AA     
  5 Kealoha, Tehani           11 KSC-HI               2:25.26    2:24.20 AA     
A - Division  
  1 Gurney, Ava               11 KSC-HI               2:31.67    2:25.91 AA+    
  2 Centra, Nikki             11 KSC-HI               2:33.88    2:33.00 A      
  3 Reha, Tenley              12 KSC-HI               2:34.16    2:41.61 A      
B - Division  
  1 Chen, Narissa             11 PAQ-HI               2:50.39    2:47.87 B      
C - Division  
  1 Ozment, Alexa             11 HICK-HI                   NT    2:23.76 AA     
  2 Johnston, Kory            11 HICK-HI                   NT    2:42.32 A      
  3 Lombard, Cameron          12 KSC-HI               3:37.52    2:42.76 A+     
  4 Monahan, Mia              11 KSC-HI               3:24.74    2:48.34 B+     
  5 Sylva, Kayla              11 KSC-HI               3:01.00    2:50.53 B+     
  6 Tanaka, Deryn             11 MAN-HI                    NT    3:05.65        
  7 Segawa, Aly               11 KSC-HI                    NT    3:11.24        
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.63  13-14 AAA
        2:19.58  13-14 AA
        2:32.53  13-14 A
        2:45.48  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Watts, Mackenzie          13 PAQ-HI               2:11.05    2:12.71 AA     
  2 Patterson, Taila          13 PAQ-HI               2:15.50    2:14.14 AA     
  3 Kodama, Kaylee            13 KSC-HI               2:11.08    2:15.50 AA     
  4 Uyeda, RaeAnn             14 KSC-HI               2:10.51    2:16.86 AA     
  5 Huang, Katrina            13 KSC-HI               2:18.25    2:17.01 AA     
  6 Fujiwara, Jenna           14 KSC-HI               2:16.57    2:19.49 AA     
A - Division  
  1 Yamada, Madison           14 AAA-HI               2:26.98    2:19.87 A      
  2 Provenza, Emily           14 KSC-HI               2:22.83    2:23.02 A      
  3 Belmear, Mia              14 HICK-HI              2:27.06    2:24.79 A      
  4 Motaraghi, Sorren         13 KSC-HI               2:28.81    2:29.42 A      
  5 Ogata, Holly              14 KSC-HI               2:30.90    2:31.86 A      
C - Division  
  1 Hernandez, Lani           14 Sharks-HI            3:09.42    2:28.50 A+     
  2 Ferguson, Morgan          14 HICK-HI                   NT    2:45.93        
  3 Tanaka, Taley             14 MAN-HI               2:46.62    2:48.53        
  4 Bradbury, Morgan          13 HICK-HI                   NT    2:53.61        
  5 Pearl, Jaden              13 Sharks-HI            3:38.20    3:06.60        
 
Event 27  Women 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.63  15-16 AAA
        2:19.58  15-16 AA
        2:32.53  15-16 A
        2:45.48  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ruelas, Paulina           15 KSC-HI               2:01.59    2:01.36 AAA    
  2 Farah, Leigh              15 KSC-HI               2:07.93    2:12.57 AA     
  3 Robertson, Kinnedy        15 KSC-HI               2:18.01    2:14.80 AA     
  4 Garo-Drzymala, Kayla      15 KSC-HI               2:06.98    2:15.74 AA     
A - Division  
  1 Johnston, Peyton          15 HICK-HI              2:22.80    2:22.81 A      
B - Division  
  1 Hicks, Christina          15 PAQ-HI               2:34.11    2:34.07 B      
 
Event 27  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:21.35  11-12 AAA
        2:35.77  11-12 AA
        2:50.20  11-12 A
        3:04.62  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ferreira, Shota           12 AAA-HI               2:08.04    2:02.33 AAA    
  2 Ibara, Sage               12 KSC-HI               2:21.94    2:15.82 AAA+   
  3 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI               2:21.56    2:21.42 AA     
  4 Tsuji, Taro               11 MAN-HI               2:33.55    2:33.89 AA     
A - Division  
  1 Cao, Conrad               11 KSC-HI               2:39.60    2:40.63 A      
  2 Awaya, Alex               11 KSC-HI               2:40.40    2:42.81 A      
B - Division  
  1 Godsey, Nathan            12 PAQ-HI               3:00.50    2:48.60 A+     
C - Division  
  1 Beaton, Briscoe           12 KSC-HI                    NT    2:29.59 AA     
  2 Bhattacharyya, Jaime      12 KSC-HI                    NT    2:39.37 A      
 
Event 27  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.57  13-14 AAA
        2:16.21  13-14 AA
        2:28.86  13-14 A
        2:41.50  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lin, Tyson                14 PAQ-HI               2:05.36    2:02.72 AAA+   
  2 Loveman, Matai            13 UN-HI                2:13.73    2:06.35 AA     
  3 Dane, Noah                14 PAQ-HI               2:05.85    2:07.95 AA     
  4 Tanaka, Tytus             13 AAA-HI               2:15.62    2:09.28 AA     
  5 Miller, Jaxon             14 Sharks-HI            2:13.75    2:12.71 AA     
  6 Matsuura, Matthew         14 PAQ-HI               2:15.09    2:13.79 AA     
  7 Kamehiro, Kevin           14 MAN-HI               2:14.09    2:18.82 A      
B - Division  
  1 Stader, Ryan              13 Sharks-HI            2:34.12    2:14.50 AA+    
C - Division  
  1 Paul, Kainoa              13 PAQ-HI                    NT    2:25.91 A      
  2 Isenhower, James          13 KSC-HI               2:45.83    2:28.44 A+     
 
Event 27  Men 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.33  15-16 AAA
        2:07.15  15-16 AA
        2:18.98  15-16 A
        2:30.80  15-16 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakaya, Nicholas          16 KSC-HI               1:51.86    1:56.94 AA     
  2 Shiu, Andre               15 MAN-HI               2:01.10    2:02.73 AA     
  3 Ishimi, Jase              15 MAN-HI               2:04.33    2:12.57 A      
A - Division  
  1 Andrade, Jeff             15 HICK-HI              2:12.57    2:11.55 A      
  2 Babcock, Xander           15 AAA-HI               2:13.38    2:11.94 A      
B - Division  
  1 Hirata, Lane              15 AAA-HI               2:19.68    2:11.62 A+     
  2 Ogbeni, TyShon            15 UN-HI                2:25.75    2:30.95        
C - Division  
  1 Nguyen, Jimmy             15 Sun-shine-HI              NT    2:18.31 A      
  2 Meyers, Kai               15 Sun-shine-HI         2:40.92    2:20.50 B+     
 
Event 29  Mixed 11-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickam Hurricanes-HI  'C'                         2:05.88    2:06.59        
     1) Prater, Reagan W12              2) Woods, Eli M11                 
     3) Keithley, Jackson M14           4) Roquid, Ashley W11             
 -- Hickam Hurricanes-HI  'B'                         1:55.73         DQ        
      Other
     1) Adams, Peyton W15               2) Johnston, Peyton W15           
     3) Belmear, Mia W14                4) Ozment, Alexa W11              
 -- Hickam Hurricanes-HI  'A'                         1:52.39         DQ        
      Other
     1) Silver, Camden M15              2) Ferguson, Bennett M12          
     3) Adams, Hunter M13               4) Andrade, Jeff M15