Hawaii Swimming
2017 HI Al Minn Invitational - 9/23/2017 to 9/24/2017
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
Team Scores::Individual Scores
TM File
Event 57  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:13.27  AAA
        1:20.74  AA
        1:28.21  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaichi, Haylie      10 PAQ-HI               1:06.40    1:05.62 AAA      9  
  2 Blakely, Aurora     10 PCA-HI               1:19.60    1:08.03 AAA+     7  
  3 Zeebe, Johanna      10 KSC-HI               1:11.60    1:08.40 AAA      6  
  4 Miller, Sage         9 KSC-HI               1:08.41    1:08.67 AAA      5  
  5 Kato, Abbie         10 KSC-HI               1:20.12    1:09.29 AAA+     4  
  6 Monahan, Abigail     9 KSC-HI               1:11.89    1:10.16 AAA      3  
  7 Nishikawa, Kei      10 PCA-HI               1:11.45    1:10.50 AAA      2  
  8 Clark, Alyssa       10 UNPAQ-HI             1:16.37    1:11.44 AAA+     1  
  9 Imai, Aeryn         10 SPL-HI               1:09.67    1:11.86 AAA    
 10 Owen, Sophia        10 IOL-HI               1:15.33    1:12.26 AAA+   
 11 Laforteza, Kailani  10 HSC-HI               1:11.35    1:12.69 AAA    
 12 Silva, Karisma      10 HSC-HI               1:18.16    1:13.98 AA     
 13 Pizarro, Amelia      9 AUL-HI               1:12.16    1:14.05 AA     
 14 Tomisa, Jayz        10 HSC-HI               1:16.70    1:14.71 AA     
 15 Katagiri, Summer    10 IOL-HI               1:16.70    1:15.90 AA     
 16 Jiuliano, Jordan    10 PAQ-HI                    NT    1:18.12 AA     
 17 Lee, Izzy           10 KSA-HI               1:19.09    1:18.26 AA     
 18 Barrot, Brooklyn     9 KSA-HI               1:18.37    1:18.34 AA     
 19 Robinson, Synnove   10 AUL-HI               1:16.66    1:20.01 AA     
 20 Barthel, Keala       9 AUL-HI               1:19.89    1:20.54 AA     
 21 Kawagishi, Minami    9 IOL-HI               1:20.72    1:20.60 AA     
 22 Barr, Noelle         8 MAN-HI               1:17.37    1:21.81 A      
 23 Fox, Alexandra       9 KSC-HI               1:38.74    1:25.05 A+     
 24 Reyes, Kaci          9 PAQ-HI               1:31.78    1:28.65        
 
Event 58  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:15.75  AAA
        1:23.47  AA
        1:31.19  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan    10 HSC-HI               1:03.95    1:05.12 AAA      9  
  2 Endo, Kaita          9 SPL-HI               1:07.58    1:06.83 AAA      7  
  3 Harris, Jack        10 HSC-HI               1:10.31    1:10.12 AAA      6  
  4 Tan, Evans          10 SPL-HI               1:13.74    1:10.68 AAA      5  
  5 Dagdagan, Wreyn      9 SPL-HI               1:20.86    1:12.14 AAA+     4  
  6 Godsey, Zachary     10 PAQ-HI               1:14.75    1:12.59 AAA      3  
  7 Portuondo, Enzo     10 UNHSC-HI             1:14.47    1:12.97 AAA      2  
  8 Junius, Xavier      10 UNHSC-HI             1:13.55    1:13.18 AAA      1  
  9 Davis, Brahman       8 KSC-HI               1:14.87    1:13.39 AAA    
 10 Chung, Deion         9 MAN-HI               1:18.04    1:16.18 AA     
 11 Radio, Eli          10 AUL-HI               1:17.07    1:16.94 AA     
 12 Rampton, Ashley     10 AUL-HI               1:19.50    1:19.18 AA     
 13 Saulez, Anthony     10 PAQ-HI               1:21.90    1:19.35 AA     
 14 Mottl, Pepi          9 PAQ-HI               1:19.83    1:19.70 AA     
 15 Kim, Ethan           9 PAQ-HI               1:22.92    1:22.99 AA     
 16 Lee, Kieran         10 KSC-HI               1:24.91    1:23.12 AA+    
 17 Stoutemyer, Nate     8 AUL-HI               1:22.20    1:26.00 A      
 18 Ferandin, Jack       9 AUL-HI               1:25.96    1:27.11 A      
 
Event 59  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.52  AAA
        1:08.92  AA
        1:15.32  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasrallah, Leila    12 PAQ-HI                 56.83      56.51 AAA      9  
  2 Hioki, Gigi         12 KSC-HI                 57.91      57.08 AAA      7  
  3 Jiang, Christie     12 HSC-HI                 56.62      58.00 AAA      6  
  4 Wienckowski, Hana   11 KSC-HI                 59.14      58.03 AAA      5  
  5 Limasa, Charlie An  12 HSC-HI                 57.23      58.17 AAA      4  
  6 Flanagan, Kai       12 KSC-HI               1:03.80    1:00.22 AAA+     3  
  7 Hurd, Sophia        11 PAQ-HI               1:00.33    1:00.43 AAA      2  
  8 Dagdagan, Neve      12 SPL-HI                 59.64    1:00.46 AAA      1  
  9 Yasumi, Sala        11 KSC-HI               1:03.78    1:00.71 AAA+   
 10 Swartwood, Belise   11 KSC-HI               1:03.29    1:01.43 AAA+   
 11 Jeremiah, Jordana   12 HSC-HI               1:03.96    1:01.95 AAA+   
 12 Ozment, Alexa       11 HICK-HI              1:04.94    1:01.99 AAA+   
 13 Kela, Nawai         11 AUL-HI               1:02.77    1:02.56 AA     
 14 Kong, Tehani        12 AUL-HI               1:05.85    1:02.83 AA     
 15 Hill, Audrey        11 PCA-HI               1:03.88    1:03.04 AA     
 16 Awaya, Katie        12 KSC-HI               1:05.89    1:03.47 AA     
 17 Brandon, Tea        11 KSC-HI               1:08.11    1:04.65 AA     
 18 Bender, Sophie      12 PAQ-HI               1:01.90    1:04.92 AA     
 19 Kauahi, Kawehi      12 PAQ-HI               1:14.85    1:04.98 AA+    
 20 Yagi, Keryn         12 KSC-HI               1:06.24    1:05.05 AA     
 21 Kealoha, Tehani     11 KSC-HI               1:06.81    1:05.34 AA     
 22 Oda, Leah           11 HSC-HI               1:04.74    1:05.39 AA     
 23 Orr, Victoria       11 HSC-HI               1:03.29    1:05.65 AA     
 24 Kaneshiro, Skylar   11 HSC-HI               1:05.37    1:05.81 AA     
 25 Mehnert, Anna       12 AUL-HI               1:13.61    1:05.88 AA+    
 26 Chung, Emma         12 MAN-HI               1:05.18    1:06.01 AA     
 27 Holm, Gabby         12 UNPAQ-HI             1:08.17    1:06.03 AA     
 28 Andaya, Avalyne     11 IOL-HI               1:05.54    1:06.36 AA     
 29 Pizarro, Gabby      11 AUL-HI               1:03.17    1:06.56 AA     
 30 Lurito, Kyra        11 UNKSC-HI             1:07.63    1:07.37 AA     
 31 Motaraghi, Sorren   12 KSC-HI               1:07.99    1:07.80 AA     
 32 Kaneshiro, Kenna    11 HSC-HI               1:07.23    1:07.81 AA     
 33 Roquid, Ashley      11 HICK-HI              1:07.39    1:08.79 AA     
 34 Hanaoka, Kayleigh   12 BOWS-HI              1:05.08    1:08.98 A      
 35 Kawana, Sydney      12 SPL-HI               1:08.17    1:09.04 A      
 36 Oseto, Rinka        12 HSC-HI               1:09.31    1:09.41 A      
 37 Monahan, Mia        11 KSC-HI               1:15.86    1:16.64        
 
Event 60  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.24  AAA
        1:10.81  AA
        1:17.38  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Stone       12 KSC-HI               1:03.30      57.13 AAA      9  
  2 Seminavage, Connor  11 HSC-HI               1:02.27      59.87 AAA      7  
  3 Wong, Evan          11 IOL-HI                 59.56      59.98 AAA      6  
  4 Seale, Julian       12 UNPCA-HI             1:02.39    1:01.21 AAA      5  
  5 Courteau, Luca      12 AUL-HI               1:03.22    1:01.69 AAA      4  
  6 Lee, Josh           12 PAQ-HI               1:05.89    1:02.27 AAA+     3  
  7 Otaka, Landen       11 PCA-HI               1:04.62    1:03.18 AAA+     2  
  8 Ibara, Sage         12 KSC-HI               1:09.10    1:03.24 AAA+     1  
  9 Kealoha, Dustin     11 KSC-HI               1:06.26    1:03.70 AAA+   
 10 Yuen, Tobey         11 UNIOL-HI             1:09.44    1:03.83 AAA+   
 11 Yoshiyama, Luke     12 IOL-HI               1:10.18    1:03.84 AAA+   
 12 Ferguson, Bennett   12 HICK-HI              1:03.69    1:03.91 AAA    
 13 Tan, Tommy          12 SPL-HI               1:04.79    1:04.44 AA     
 14 Ruelas, Samuel      11 KSC-HI               1:08.41    1:05.11 AA     
 15 Yoo, Ryley          11 IOL-HI                    NT    1:05.77 AA     
 16 Robinson, Knut      12 AUL-HI               1:05.35    1:05.82 AA     
 17 Sharkey, Evan       12 PAQ-HI               1:09.71    1:06.38 AA     
 18 Ferrer, Keoni       11 HSC-HI               1:06.99    1:07.91 AA     
 19 Robinson, Noah      11 HICK-HI              1:08.14    1:08.02 AA     
 20 Canevari, Gabe      11 AUL-HI               1:09.23    1:08.39 AA     
 21 Taufahema, Joshua   12 PCA-HI               1:10.53    1:08.54 AA     
 22 King, Andrew        12 SPL-HI               1:07.57    1:08.94 AA     
 23 Aus, Kai            11 AUL-HI               1:05.00    1:09.09 AA     
 24 Tsuji, Taro         11 MAN-HI               1:09.39    1:09.98 AA     
 25 Slay, Walker        11 AUL-HI               1:08.12    1:11.40 A      
 
Event 61  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.03  AAA
          42.98  AA
          46.94  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaichi, Haylie      10 PAQ-HI                 38.37      35.13 AAA      9  
  2 Owen, Sophia        10 IOL-HI                 38.51      35.38 AAA      7  
  3 Monahan, Abigail     9 KSC-HI                 37.83      35.99 AAA      6  
  4 Miller, Sage         9 KSC-HI                 39.68      36.14 AAA+     5  
  5 Pizarro, Amelia      9 AUL-HI                 37.21      36.79 AAA      4  
  6 Zeebe, Johanna      10 KSC-HI                 38.29      37.00 AAA      3  
  7 Kato, Abbie         10 KSC-HI                 38.78      37.09 AAA      2  
  8 Nishikawa, Kei      10 PCA-HI                 38.13      37.79 AAA      1  
  9 Imai, Aeryn         10 SPL-HI                 39.55      38.65 AAA+   
 10 Barthel, Keala       9 AUL-HI                 41.82      40.04 AA     
 11 Blakely, Aurora     10 PCA-HI                 37.94      40.25 AA     
 12 Jiuliano, Jordan    10 PAQ-HI                 41.60      40.91 AA     
 13 Clark, Alyssa       10 UNPAQ-HI               41.87      42.26 AA     
 14 Robinson, Synnove   10 AUL-HI                 40.69      42.27 AA     
 15 Katagiri, Summer    10 IOL-HI                 41.22      42.77 AA     
 16 Nishikawa, Callie    9 SPL-HI                 43.98      43.41 A      
 17 Steinfort, Mollypa  10 AUL-HI                 42.02      43.57 A      
 18 Tomisa, Jayz        10 HSC-HI                 41.07      43.76 A      
 19 Reyes, Kaci          9 PAQ-HI                 42.12      43.87 A      
 20 Franklin, Eliza     10 AUL-HI                 52.15      44.68 A+     
 -- Silva, Karisma      10 HSC-HI                 38.75         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 62  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.55  AAA
          44.66  AA
          48.77  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radio, Eli          10 AUL-HI                 37.89      35.60 AAA      9  
  2 DeGalicia, Ethan    10 HSC-HI                 36.63      36.31 AAA      7  
  3 Tan, Evans          10 SPL-HI                 37.07      37.47 AAA      6  
  4 Junius, Xavier      10 UNHSC-HI               38.48      38.57 AAA      5  
  5 Dagdagan, Wreyn      9 SPL-HI                 39.74      39.26 AAA      4  
  6 Portuondo, Enzo     10 UNHSC-HI               39.30      39.48 AAA      3  
  7 Endo, Kaita          9 SPL-HI                 37.51      40.31 AAA      2  
  8 Davis, Brahman       8 KSC-HI                 42.12      40.52 AAA+     1  
  9 Godsey, Zachary     10 PAQ-HI                 41.22      40.91 AA     
 10 Saulez, Anthony     10 PAQ-HI                 43.85      41.02 AA     
 11 Chung, Deion         9 MAN-HI                 41.45      41.44 AA     
 12 Mottl, Pepi          9 PAQ-HI                 39.18      42.10 AA     
 13 Rampton, Ashley     10 AUL-HI                 44.30      42.57 AA     
 14 Ferandin, Jack       9 AUL-HI                 43.95      44.43 AA     
 15 Lee, Kieran         10 KSC-HI                 44.12      47.75 A      
 16 Rampton, Oliver      8 AUL-HI                 48.08      49.96        
 
Event 63  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.68  AAA
          37.10  AA
          40.52  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Limasa, Charlie An  12 HSC-HI                 29.32      29.25 AAA      9  
  2 Nasrallah, Leila    12 PAQ-HI                 29.27      29.89 AAA      7  
  3 Dagdagan, Neve      12 SPL-HI                 29.34      30.04 AAA      6  
  4 Wienckowski, Hana   11 KSC-HI                 31.81      30.47 AAA      5  
  5 Ozment, Alexa       11 HICK-HI                32.12      31.72 AAA      4  
  6 Jiang, Christie     12 HSC-HI                 31.91      32.86 AAA      3  
  7 Bender, Sophie      12 PAQ-HI                 33.12      32.88 AAA      2  
  8 Kong, Tehani        12 AUL-HI                 32.49      32.98 AAA      1  
  9 Hurd, Sophia        11 PAQ-HI                 33.08      33.04 AAA    
 10 Flanagan, Kai       12 KSC-HI                 32.77      33.38 AAA    
 10 Fujiwara, Ciera     11 KSC-HI                 34.22      33.38 AAA+   
 12 Jones, Colette      12 PAQ-HI                 35.72      33.44 AAA+   
 13 Jeremiah, Jordana   12 HSC-HI                 33.84      33.55 AAA+   
 14 Orr, Victoria       11 HSC-HI                 33.03      33.68 AAA    
 15 Swartwood, Belise   11 KSC-HI                 33.61      33.98 AA     
 16 Lileikis, Reina     11 KSC-HI                 35.23      34.12 AA     
 17 Andaya, Avalyne     11 IOL-HI                 34.22      34.36 AA     
 18 Chung, Emma         12 MAN-HI                 33.67      34.53 AA     
 19 Hill, Audrey        11 PCA-HI                 34.95      34.93 AA     
 20 Holm, Gabby         12 UNPAQ-HI               36.30      35.20 AA     
 21 Brandon, Tea        11 KSC-HI                 34.31      35.39 AA     
 22 Kauahi, Kawehi      12 PAQ-HI                 35.19      35.51 AA     
 23 Kela, Nawai         11 AUL-HI                 33.60      35.60 AA     
 24 Kawana, Sydney      12 SPL-HI                 35.37      35.76 AA     
 25 Mehnert, Anna       12 AUL-HI                 36.49      36.13 AA     
 26 Yagi, Keryn         12 KSC-HI                 36.17      36.20 AA     
 27 Oseto, Rinka        12 HSC-HI                 36.10      36.25 AA     
 28 Kealoha, Tehani     11 KSC-HI                 37.36      36.33 AA+    
 29 Centra, Nikki       11 KSC-HI                 36.69      36.63 AA     
 30 Oda, Leah           11 HSC-HI                 35.05      36.74 AA     
 31 Pizarro, Gabby      11 AUL-HI                 36.94      36.77 AA     
 32 Kaneshiro, Kenna    11 HSC-HI                 37.67      36.85 AA+    
 33 Motaraghi, Sorren   12 KSC-HI                 37.68      37.33 A      
 34 Roquid, Ashley      11 HICK-HI                37.64      37.36 A      
 35 Rabor, Joharah      12 PCA-HI                 35.90      37.50 A      
 36 Kaneshiro, Skylar   11 HSC-HI                 37.47      37.51 A      
 36 Gurney, Ava         11 KSC-HI                 38.59      37.51 A      
 38 Duval-Arnould, Son  12 AUL-HI                 36.14      37.76 A      
 39 Hanaoka, Kayleigh   12 BOWS-HI                36.66      38.11 A      
 40 Mancini, Matilda    11 KSC-HI                 38.37      38.22 A      
 41 Prater, Reagan      12 HICK-HI                39.13      38.97 A      
 
Event 64  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.98  AAA
          38.53  AA
          42.09  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Seminavage, Connor  11 HSC-HI                 29.74      29.90 AAA      9  
  2 Miller, Stone       12 KSC-HI                 31.11      30.75 AAA      7  
  3 Seale, Julian       12 UNPCA-HI               35.81      31.03 AAA+     6  
  4 Wong, Evan          11 IOL-HI                 30.76      31.76 AAA      5  
  5 Yoshiyama, Luke     12 IOL-HI                 34.25      33.58 AAA      4  
  6 Kealoha, Dustin     11 KSC-HI                 34.74      34.15 AAA      3  
  7 Courteau, Luca      12 AUL-HI                 36.27      34.43 AAA+     2  
  8 Otaka, Landen       11 PCA-HI                 35.02      34.54 AAA+     1  
  9 Lee, Josh           12 PAQ-HI                 36.70      35.16 AA     
 10 Robinson, Noah      11 HICK-HI                37.74      35.49 AA     
 11 Ferrer, Keoni       11 HSC-HI                 38.19      35.51 AA     
 12 Ruelas, Samuel      11 KSC-HI                 37.46      35.86 AA     
 13 Sharkey, Evan       12 PAQ-HI                 36.81      36.03 AA     
 14 Ferguson, Bennett   12 HICK-HI                37.20      36.30 AA     
 15 Tan, Tommy          12 SPL-HI                 36.16      36.40 AA     
 16 Yuen, Tobey         11 UNIOL-HI               37.76      36.71 AA     
 17 Taufahema, Joshua   12 PCA-HI                 37.45      36.87 AA     
 18 Canevari, Gabe      11 AUL-HI                 37.00      37.09 AA     
 19 Aus, Kai            11 AUL-HI                 37.33      37.13 AA     
 20 Robinson, Knut      12 AUL-HI                 37.08      37.41 AA     
 21 Tsuji, Taro         11 MAN-HI                 36.96      37.56 AA     
 22 Slay, Walker        11 AUL-HI                 38.07      38.30 AA     
 23 Cheng, Benton       11 UNPAQ-HI               40.03      38.65 A      
 24 King, Andrew        12 SPL-HI                 38.56      38.66 A      
 
Event 65  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.76  AAA
        1:38.86  AA
        1:47.96  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Abigail     9 KSC-HI               1:15.11    1:14.99 AAA      9  
  2 Nishikawa, Kei      10 PCA-HI               1:17.40    1:17.06 AAA      7  
  3 Kaichi, Haylie      10 PAQ-HI               1:22.10    1:18.03 AAA      6  
  4 Zeebe, Johanna      10 KSC-HI               1:19.90    1:19.22 AAA      5  
  5 Blakely, Aurora     10 PCA-HI               1:26.06    1:22.09 AAA      4  
  6 Kato, Abbie         10 KSC-HI                    NT    1:24.10 AAA      3  
  7 Miller, Sage         9 KSC-HI               1:34.35    1:25.41 AAA+     2  
  8 Pizarro, Amelia      9 AUL-HI               1:30.63    1:27.08 AAA+     1  
  9 Nishikawa, Callie    9 SPL-HI               1:35.57    1:29.87 AA     
 10 Imai, Aeryn         10 SPL-HI               1:36.90    1:30.53 AA     
 11 Barr, Noelle         8 MAN-HI               1:32.73    1:36.00 AA     
 12 Tomisa, Jayz        10 HSC-HI               1:38.67    1:36.29 AA     
 13 Clark, Alyssa       10 UNPAQ-HI             1:40.75    1:43.89 A      
 14 Barthel, Keala       9 AUL-HI               1:49.00    1:45.88 A+     
 15 Ching, Jayden       10 KSC-HI                    NT    1:45.98 A      
 16 Robinson, Synnove   10 AUL-HI               1:47.30    1:46.15 A      
 
Event 66  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:34.46  AAA
        1:44.03  AA
        1:53.60  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan    10 HSC-HI               1:13.10    1:13.10 AAA      9  
  2 Portuondo, Enzo     10 UNHSC-HI             1:24.63    1:21.98 AAA      7  
  3 Dagdagan, Wreyn      9 SPL-HI               1:27.51    1:28.16 AAA      6  
  4 Godsey, Zachary     10 PAQ-HI               1:25.81    1:28.38 AAA      5  
  5 Tan, Evans          10 SPL-HI               1:36.58    1:29.23 AAA+     4  
  6 Endo, Kaita          9 SPL-HI               1:40.12    1:31.08 AAA+     3  
  7 Rampton, Ashley     10 AUL-HI                    NT    1:32.13 AAA      2  
  8 Chung, Deion         9 MAN-HI               1:39.18    1:38.66 AA       1  
  9 Junius, Xavier      10 UNHSC-HI             1:51.65    1:43.36 AA+    
 10 Radio, Eli          10 AUL-HI               1:40.96    1:44.51 A      
 -- Kim, Ethan           9 PAQ-HI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 67  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.99  AAA
        1:20.42  AA
        1:27.84  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasrallah, Leila    12 PAQ-HI               1:06.55    1:03.85 AAA      9  
  2 Jiang, Christie     12 HSC-HI               1:01.00    1:03.97 AAA      7  
  3 Limasa, Charlie An  12 HSC-HI               1:05.55    1:04.20 AAA      6  
  4 Hioki, Gigi         12 KSC-HI               1:10.39    1:06.43 AAA      5  
  5 Wienckowski, Hana   11 KSC-HI               1:04.86    1:06.78 AAA      4  
  6 Yasumi, Sala        11 KSC-HI               1:16.61    1:08.15 AAA+     3  
  7 Flanagan, Kai       12 KSC-HI               1:12.45    1:08.52 AAA      2  
  8 Swartwood, Belise   11 KSC-HI               1:05.62    1:08.59 AAA      1  
  9 Jeremiah, Jordana   12 HSC-HI               1:12.61    1:10.81 AAA    
 10 Dagdagan, Neve      12 SPL-HI               1:10.21    1:11.30 AAA    
 11 Kong, Tehani        12 AUL-HI               1:12.00    1:11.43 AAA    
 12 Hill, Audrey        11 PCA-HI               1:12.42    1:11.46 AAA    
 13 Awaya, Katie        12 KSC-HI               1:19.36    1:11.90 AAA+   
 14 Jones, Colette      12 PAQ-HI               1:20.50    1:12.67 AAA+   
 15 Lileikis, Reina     11 KSC-HI               1:13.38    1:13.44 AA     
 16 Hurd, Sophia        11 PAQ-HI               1:13.73    1:14.66 AA     
 17 Brandon, Tea        11 KSC-HI               1:18.43    1:15.62 AA     
 18 Yagi, Keryn         12 KSC-HI               1:15.15    1:15.99 AA     
 19 Ozment, Alexa       11 HICK-HI                   NT    1:16.38 AA     
 20 Stoutemyer, Maile   12 AUL-HI               1:21.82    1:16.85 AA+    
 21 Orr, Victoria       11 HSC-HI               1:18.03    1:17.09 AA     
 22 Kealoha, Tehani     11 KSC-HI               1:26.21    1:17.81 AA+    
 23 Gurney, Ava         11 KSC-HI               1:20.25    1:21.02 A      
 24 Oda, Leah           11 HSC-HI               1:16.99    1:21.78 A      
 25 Roquid, Ashley      11 HICK-HI              1:28.56    1:22.14 A+     
 26 Pizarro, Gabby      11 AUL-HI               1:32.62    1:25.25 A+     
 27 Lurito, Kyra        11 UNKSC-HI             1:37.42    1:26.87 A+     
 28 Monahan, Mia        11 KSC-HI               1:20.39    1:31.01        
 29 Duval-Arnould, Son  12 AUL-HI                    NT    1:35.49        
 -- Kawana, Sydney      12 SPL-HI               1:11.99         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 68  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.45  AAA
        1:24.22  AA
        1:31.99  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Seminavage, Connor  11 HSC-HI               1:05.51    1:03.64 AAA      9  
  2 Ruelas, Samuel      11 KSC-HI               1:18.06    1:11.36 AAA+     7  
  3 Courteau, Luca      12 AUL-HI               1:15.63    1:11.71 AAA      6  
  4 Ibara, Sage         12 KSC-HI               1:24.01    1:11.76 AAA+     5  
  5 Otaka, Landen       11 PCA-HI               1:14.44    1:12.04 AAA      4  
  6 Yoo, Ryley          11 IOL-HI               1:09.81    1:12.87 AAA      3  
  7 Seale, Julian       12 UNPCA-HI             1:17.95    1:14.64 AAA+     2  
  8 Hursty, Parker      11 IOL-HI               1:22.50    1:15.53 AAA+     1  
  9 Tan, Tommy          12 SPL-HI               1:18.93    1:16.54 AA     
 10 Tsuji, Taro         11 MAN-HI               1:16.53    1:17.74 AA     
 10 Lee, Josh           12 PAQ-HI               1:17.67    1:17.74 AA     
 12 Ferrer, Keoni       11 HSC-HI               1:22.70    1:18.94 AA     
 13 Robinson, Knut      12 AUL-HI               1:29.45    1:20.51 AA+    
 14 Canevari, Gabe      11 AUL-HI               1:17.84    1:20.70 AA     
 15 Kealoha, Dustin     11 KSC-HI               1:31.08    1:21.45 AA+    
 16 Cheng, Benton       11 UNPAQ-HI             1:23.92    1:22.12 AA     
 17 Aus, Kai            11 AUL-HI               1:23.46    1:28.24 A      
 18 Slay, Walker        11 AUL-HI                    NT    1:41.00        
 
Event 69  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.25  AAA
          47.67  AA
          52.08  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blakely, Aurora     10 PCA-HI                 40.86      40.27 AAA      9  
  2 Laforteza, Kailani  10 HSC-HI                 42.75      40.58 AAA      7  
  3 Kaichi, Haylie      10 PAQ-HI                 40.36      40.71 AAA      6  
  4 Miller, Sage         9 KSC-HI                 39.34      41.09 AAA      5  
  5 Monahan, Abigail     9 KSC-HI                 42.22      41.15 AAA      4  
  6 Kato, Abbie         10 KSC-HI                 40.34      41.69 AAA      3  
  7 Ogino, Sarah        10 SPL-HI                 46.80      42.16 AAA+     2  
  8 Tomisa, Jayz        10 HSC-HI                 42.37      43.61 AA       1  
  9 Zeebe, Johanna      10 KSC-HI                 44.50      44.22 AA     
 10 Owen, Sophia        10 IOL-HI                 45.43      44.32 AA     
 11 Fox, Alexandra       9 KSC-HI                 43.60      45.37 AA     
 12 Johansson, Oda      10 AUL-HI                 41.03      46.67 AA     
 13 Robinson, Synnove   10 AUL-HI                 45.54      46.75 AA     
 14 Imai, Aeryn         10 SPL-HI                 37.64      47.22 AA     
 15 Franklin, Eliza     10 AUL-HI                 46.19      47.39 AA     
 16 Pizarro, Amelia      9 AUL-HI                 46.81      47.57 AA     
 17 Jiuliano, Jordan    10 PAQ-HI                 47.92      47.62 AA+    
 18 Nishikawa, Kei      10 PCA-HI                 46.42      47.63 AA     
 19 Clark, Alyssa       10 UNPAQ-HI               46.12      48.58 A      
 20 Silva, Karisma      10 HSC-HI                 38.63      49.09 A      
 21 Reyes, Kaci          9 PAQ-HI                 47.57      49.55 A      
 22 Barr, Noelle         8 MAN-HI                 47.30      49.70 A      
 23 Steinfort, Mollypa  10 AUL-HI                 50.41      49.97 A      
 
Event 70  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.26  AAA
          49.88  AA
          54.49  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jack        10 HSC-HI                 40.27      39.02 AAA      9  
  2 DeGalicia, Ethan    10 HSC-HI                 40.26      40.69 AAA      7  
  3 Endo, Kaita          9 SPL-HI                 40.42      42.33 AAA      6  
  4 Tan, Evans          10 SPL-HI                 42.87      43.37 AAA      5  
  5 Eskin, Kodai         9 KSC-HI                 45.41      44.73 AAA+     4  
  6 Rampton, Ashley     10 AUL-HI                 43.18      45.84 AA       3  
  7 Junius, Xavier      10 UNHSC-HI               45.00      46.26 AA       2  
  8 Eskin, Shota         9 KSC-HI                 48.17      46.85 AA       1  
  9 Portuondo, Enzo     10 UNHSC-HI               46.32      47.83 AA     
 10 Davis, Brahman       8 KSC-HI                 46.21      49.07 AA     
 11 Lee, Kieran         10 KSC-HI                 47.67      49.99 A      
 12 Radio, Eli          10 AUL-HI                 48.63      50.63 A      
 13 Chung, Deion         9 MAN-HI                 51.22      51.07 A      
 14 Saulez, Anthony     10 PAQ-HI                 56.10      51.41 A+     
 15 Rampton, Oliver      8 AUL-HI                 50.73      51.63 A      
 16 Mottl, Pepi          9 PAQ-HI                 57.01      52.22 A+     
 17 Godsey, Zachary     10 PAQ-HI                 57.43      54.61        
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.31  AAA
          41.13  AA
          44.95  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Christie     12 HSC-HI                 35.04      36.26 AAA      9  
  2 Holm, Gabby         12 UNPAQ-HI               36.90      36.28 AAA      7  
  3 Swartwood, Belise   11 KSC-HI                 35.15      36.40 AAA      6  
  4 Jones, Colette      12 PAQ-HI                 35.87      36.46 AAA      5  
  5 Limasa, Charlie An  12 HSC-HI                 36.10      36.97 AAA      4  
  6 Oseto, Rinka        12 HSC-HI                 36.80      37.25 AAA      3  
  7 Kealoha, Tehani     11 KSC-HI                 37.08      37.67 AA       2  
  8 Hill, Audrey        11 PCA-HI                 36.59      37.93 AA       1  
  9 Chung, Emma         12 MAN-HI                 36.90      37.99 AA     
 10 Lileikis, Reina     11 KSC-HI                 37.34      38.18 AA     
 11 Flanagan, Kai       12 KSC-HI                 38.75      38.47 AA     
 12 Bender, Sophie      12 PAQ-HI                 37.54      38.51 AA     
 13 Fujiwara, Ciera     11 KSC-HI                 37.87      38.55 AA     
 14 Kaneshiro, Kenna    11 HSC-HI                 39.21      39.09 AA     
 15 Wienckowski, Hana   11 KSC-HI                 37.92      39.19 AA     
 15 Hanaoka, Kayleigh   12 BOWS-HI                37.16      39.19 AA     
 17 Rabor, Joharah      12 PCA-HI                 37.95      39.20 AA     
 18 Andaya, Avalyne     11 IOL-HI                 39.98      39.34 AA     
 19 Kauahi, Kawehi      12 PAQ-HI                 37.48      39.35 AA     
 20 Dagdagan, Neve      12 SPL-HI                 39.35      39.48 AA     
 21 Kong, Tehani        12 AUL-HI                 40.72      39.93 AA     
 22 Oda, Leah           11 HSC-HI                 39.13      39.96 AA     
 23 Orr, Victoria       11 HSC-HI                 37.62      40.05 AA     
 24 Kawana, Sydney      12 SPL-HI                 40.35      40.40 AA     
 25 Gurney, Ava         11 KSC-HI                 39.72      40.42 AA     
 26 Kela, Nawai         11 AUL-HI                 40.52      40.47 AA     
 27 Duval-Arnould, Son  12 AUL-HI                 38.70      40.62 AA     
 28 Mehnert, Anna       12 AUL-HI                 41.23      40.65 AA+    
 29 Prater, Reagan      12 HICK-HI                39.75      40.75 AA     
 30 Brandon, Tea        11 KSC-HI                 43.28      41.32 A      
 31 Kaneshiro, Skylar   11 HSC-HI                 39.57      41.46 A      
 32 Motaraghi, Sorren   12 KSC-HI                 39.35      42.83 A      
 33 Pizarro, Gabby      11 AUL-HI                 42.12      43.14 A      
 34 Lurito, Kyra        11 UNKSC-HI               47.04      43.30 A+     
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.60  AAA
          42.55  AA
          46.51  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tan, Tommy          12 SPL-HI                 35.45      36.38 AAA      9  
  2 Lee, Josh           12 PAQ-HI                 38.20      37.05 AAA      7  
  3 Miller, Stone       12 KSC-HI                 39.00      37.47 AAA+     6  
  4 Seminavage, Connor  11 HSC-HI                 36.54      37.65 AAA      5  
  5 Otaka, Landen       11 PCA-HI                 37.32      37.74 AAA      4  
  6 Kealoha, Dustin     11 KSC-HI                 38.16      37.79 AAA      3  
  7 Ibara, Sage         12 KSC-HI                 39.78      38.10 AAA+     2  
  8 Seale, Julian       12 UNPCA-HI               42.23      38.11 AAA+     1  
  9 Yuen, Tobey         11 UNIOL-HI               40.69      39.12 AA     
 10 Wong, Evan          11 IOL-HI                 39.61      39.55 AA     
 11 Yoo, Ryley          11 IOL-HI                 37.13      40.10 AA     
 12 Courteau, Luca      12 AUL-HI                 37.71      40.13 AA     
 13 Ferguson, Bennett   12 HICK-HI                39.12      40.20 AA     
 14 Taufahema, Joshua   12 PCA-HI                 38.60      40.56 AA     
 15 Sharkey, Evan       12 PAQ-HI                 42.78      41.17 AA+    
 16 Robinson, Knut      12 AUL-HI                 44.94      41.77 AA+    
 17 King, Andrew        12 SPL-HI                 42.47      41.98 AA     
 18 Tsuji, Taro         11 MAN-HI                 42.26      42.53 AA     
 19 Radio, Jack         12 AUL-HI                 45.28      43.81 A      
 20 Aus, Kai            11 AUL-HI                 43.68      44.53 A      
 21 Canevari, Gabe      11 AUL-HI                 46.10      45.35 A      
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:01.44  AAA
        3:19.87  AA
        3:38.31  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaichi, Haylie      10 PAQ-HI               2:38.41    2:40.34 AAA      9  
  2 Zeebe, Johanna      10 KSC-HI               2:55.64    2:51.32 AAA      7  
  3 Nishikawa, Kei      10 PCA-HI               2:50.37    2:51.71 AAA      6  
  4 Miller, Sage         9 KSC-HI               3:07.22    2:52.06 AAA+     5  
  5 Blakely, Aurora     10 PCA-HI               2:50.38    2:52.19 AAA      4  
  6 Kato, Abbie         10 KSC-HI               3:09.82    2:52.71 AAA+     3  
  7 Pizarro, Amelia      9 AUL-HI               3:16.36    2:56.13 AAA+     2  
  8 Monahan, Abigail     9 KSC-HI               2:53.50    2:57.15 AAA      1  
  9 Imai, Aeryn         10 SPL-HI               3:05.25    2:58.96 AAA+   
 10 Tomisa, Jayz        10 HSC-HI                    NT    3:07.72 AA     
 11 Robinson, Synnove   10 AUL-HI               2:59.62    3:10.78 AA     
 12 Nishikawa, Callie    9 SPL-HI               3:22.53    3:14.86 AA+    
 13 Barr, Noelle         8 MAN-HI               3:16.85    3:16.26 AA     
 14 Silva, Karisma      10 HSC-HI               3:17.89    3:18.10 AA     
 15 Clark, Alyssa       10 UNPAQ-HI             3:16.95    3:20.10 A      
 16 Ching, Jayden       10 KSC-HI               3:34.22    3:34.18 A      
 -- Barthel, Keala       9 AUL-HI               3:17.72         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
 
Event 74  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:11.38  AAA
        3:30.80  AA
        3:50.23  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan    10 HSC-HI               2:44.21    2:40.82 AAA      9  
  2 Harris, Jack        10 HSC-HI               2:52.01    2:45.64 AAA      7  
  3 Endo, Kaita          9 SPL-HI               3:03.39    2:55.34 AAA      6  
  4 Tan, Evans          10 SPL-HI               3:05.30    2:56.07 AAA      5  
  5 Portuondo, Enzo     10 UNHSC-HI             2:58.15    2:58.18 AAA      4  
  6 Dagdagan, Wreyn      9 SPL-HI               3:05.26    2:59.76 AAA      3  
  7 Godsey, Zachary     10 PAQ-HI               3:10.36    3:08.88 AAA      2  
  8 Junius, Xavier      10 UNHSC-HI             3:15.71    3:09.41 AAA+     1  
  9 Saulez, Anthony     10 PAQ-HI               3:14.07    3:10.15 AAA+   
 10 Radio, Eli          10 AUL-HI               3:06.45    3:13.83 AA     
 11 Mottl, Pepi          9 PAQ-HI               3:17.90    3:15.28 AA     
 12 Chung, Deion         9 MAN-HI               3:20.16    3:15.58 AA     
 13 Rampton, Ashley     10 AUL-HI               3:26.46    3:20.91 AA     
 14 Lee, Kieran         10 KSC-HI               3:04.64    3:23.38 AA     
 -- Davis, Brahman       8 KSC-HI               3:19.61         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 
Event 75  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:35.41  AAA
        2:51.24  AA
        3:07.07  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasrallah, Leila    12 PAQ-HI               2:19.84    2:19.07 AAA      9  
  2 Limasa, Charlie An  12 HSC-HI               2:16.99    2:22.30 AAA      7  
  3 Yasumi, Sala        11 KSC-HI               2:25.28    2:27.20 AAA      6  
  4 Jeremiah, Jordana   12 HSC-HI               2:14.42    2:29.27 AAA      5  
  5 Jiang, Christie     12 HSC-HI               2:23.69    2:29.30 AAA      4  
  6 Swartwood, Belise   11 KSC-HI               2:26.31    2:29.48 AAA      3  
  7 Wienckowski, Hana   11 KSC-HI               2:34.08    2:29.96 AAA      2  
  8 Jones, Colette      12 PAQ-HI               2:36.89    2:32.99 AAA+     1  
  9 Hill, Audrey        11 PCA-HI               2:45.83    2:33.69 AAA+   
 10 Bender, Sophie      12 PAQ-HI               2:41.42    2:35.67 AA     
 11 Lileikis, Reina     11 KSC-HI               2:34.86    2:35.88 AA     
 12 Hurd, Sophia        11 PAQ-HI               2:37.00    2:36.13 AA     
 13 Fujiwara, Ciera     11 KSC-HI               2:41.60    2:37.55 AA     
 14 Kela, Nawai         11 AUL-HI               2:42.96    2:38.81 AA     
 15 Holm, Gabby         12 UNPAQ-HI             2:38.37    2:39.54 AA     
 16 Kong, Tehani        12 AUL-HI               3:06.28    2:39.72 AA+    
 17 Kaneshiro, Skylar   11 HSC-HI               2:43.30    2:40.92 AA     
 18 Kauahi, Kawehi      12 PAQ-HI               3:16.11    2:42.00 AA+    
 19 Yagi, Keryn         12 KSC-HI               2:42.48    2:43.52 AA     
 20 Mehnert, Anna       12 AUL-HI               2:48.87    2:43.85 AA     
 21 Brandon, Tea        11 KSC-HI               2:45.83    2:44.15 AA     
 22 Orr, Victoria       11 HSC-HI               2:54.48    2:44.28 AA+    
 23 Centra, Nikki       11 KSC-HI               2:55.36    2:46.06 AA+    
 23 Chung, Emma         12 MAN-HI               2:45.89    2:46.06 AA     
 23 Oda, Leah           11 HSC-HI               2:46.32    2:46.06 AA     
 26 Kealoha, Tehani     11 KSC-HI               2:48.59    2:46.37 AA     
 27 Kaneshiro, Kenna    11 HSC-HI               2:46.06    2:46.66 AA     
 28 Gurney, Ava         11 KSC-HI               2:47.39    2:48.81 AA     
 29 Pizarro, Gabby      11 AUL-HI               2:42.99    2:49.65 AA     
 30 Motaraghi, Sorren   12 KSC-HI               2:55.93    2:56.86 A      
 -- Awaya, Katie        12 KSC-HI               2:49.51         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Hioki, Gigi         12 KSC-HI               2:26.58         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Kawana, Sydney      12 SPL-HI               2:48.38         DQ        
      Re-Submerged - back
 
Event 76  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:41.35  AAA
        2:57.77  AA
        3:14.20  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Stone       12 KSC-HI               2:40.07    2:22.93 AAA      9  
  2 Seminavage, Connor  11 HSC-HI               2:34.93    2:25.32 AAA      7  
  3 Wong, Evan          11 IOL-HI               2:30.36    2:31.02 AAA      6  
  4 Courteau, Luca      12 AUL-HI               2:47.15    2:32.03 AAA+     4.5
  4 Lee, Josh           12 PAQ-HI               2:41.97    2:32.03 AAA+     4.5
  6 Ibara, Sage         12 KSC-HI               2:52.61    2:33.54 AAA+     3  
  7 Seale, Julian       12 UNPCA-HI                  NT    2:35.92 AAA      2  
  8 Otaka, Landen       11 PCA-HI               2:45.15    2:36.97 AAA+     1  
  9 Robinson, Noah      11 HICK-HI              2:50.79    2:37.27 AAA+   
 10 Ruelas, Samuel      11 KSC-HI               2:43.37    2:38.14 AAA+   
 11 Kealoha, Dustin     11 KSC-HI               2:54.76    2:41.60 AA     
 12 Tan, Tommy          12 SPL-HI               2:46.33    2:41.89 AA     
 13 Ferguson, Bennett   12 HICK-HI              2:49.44    2:42.10 AA     
 14 Ferrer, Keoni       11 HSC-HI               2:53.23    2:46.26 AA     
 15 Tsuji, Taro         11 MAN-HI               2:49.03    2:47.44 AA     
 16 Robinson, Knut      12 AUL-HI               2:55.84    2:49.48 AA     
 17 Aus, Kai            11 AUL-HI               2:51.90    2:49.84 AA     
 18 Cheng, Benton       11 UNPAQ-HI             2:55.82    2:54.69 AA     
 19 Canevari, Gabe      11 AUL-HI               2:54.32    2:55.27 AA     
 20 Taufahema, Joshua   12 PCA-HI                    NT    2:58.33 A      
 21 Slay, Walker        11 AUL-HI               2:49.63    3:03.81 A      
 22 Radio, Jack         12 AUL-HI               3:13.30    3:15.73        
 
Event 77  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:09.28  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'            2:25.19    2:20.52         18  
     1) Colburn, Rebecca 9              2) Ogino, Sarah 10                
     3) Nishikawa, Callie 9             4) Imai, Aeryn 10                 
  2 Aulea Swim Club-HI  'A'                     2:20.94    2:22.62         14  
     1) Robinson, Synnove 10            2) Barthel, Keala 9               
     3) Steinfort, Mollypaige 10        4) Pizarro, Amelia 9              
 
Event 78  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:12.84  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aulea Swim Club-HI  'A'                     2:26.21    2:26.27         18  
     1) Rampton, Ashley 10              2) Ferandin, Jack 9               
     3) Stoutemyer, Nate 8              4) Radio, Eli 10                  
 
Event 79  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:52.92  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'         1:49.72    1:53.70         18  
     1) Limasa, Charlie Ann 12          2) Jeremiah, Jordana 12           
     3) Orr, Victoria 11                4) Jiang, Christie 12             
  2 Aulea Swim Club-HI  'A'                     1:59.91    2:02.36         14  
     1) Kong, Tehani 12                 2) Pizarro, Gabby 11              
     3) Mehnert, Anna 12                4) Kela, Nawai 11                 
  3 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'B'         2:00.54    2:04.78         12  
     1) Oda, Leah 11                    2) Kaneshiro, Skylar 11           
     3) Kaneshiro, Kenna 11             4) Oseto, Rinka 12                
 
Event 80  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:54.92  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Iolani Swim Club-HI  'A'                    2:04.31    2:00.06         18  
     1) Hursty, Parker 11               2) Yoo, Ryley 11                  
     3) Yoshiyama, Luke 12              4) Wong, Evan 11                  
  2 Aulea Swim Club-HI  'A'                     2:03.80    2:03.30         14  
     1) Courteau, Luca 12               2) Aus, Kai 11                    
     3) Canevari, Gabe 11               4) Robinson, Knut 12              
 
Event 81  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:36.15  AAA
        6:10.86  AA
        6:45.57  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachl, Lily         13 AUL-HI               5:53.44    5:34.35 AAA+     9  
  2 Barthel, Alana      14 AUL-HI               5:36.39    5:42.16 AA       7  
  3 Abbas, Belle        14 UN-MN                5:45.95    5:50.72 AA       6  
  4 Reiter, Jen         13 AUL-HI               5:29.46    5:55.42 AA       5  
  5 Nee, Malie          13 HSC-HI               5:45.88    5:56.12 AA       4  
  6 Geier, Hudson       13 AUL-HI               6:05.09    6:03.78 AA       3  
 
Event 82  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:30.56  AAA
        6:04.71  AA
        6:38.87  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caps, Tom           13 AUL-HI               5:01.75    5:09.79 AAA      9  
  2 Reiter, Jon         14 AUL-HI               5:15.46    5:13.59 AAA      7  
  3 Sato, Caden         13 PCA-HI               5:32.40    5:24.72 AAA+     6  
  4 Kawabata, Kainoa    14 PAQ-HI               5:53.85    5:32.00 AA       5  
  5 Lin, Tyson          14 PAQ-HI               5:33.37    5:32.81 AA       4  
  6 Dane, Noah          14 PAQ-HI               6:01.39    5:34.51 AA       3  
  7 Chung, Pono         13 PCA-HI               6:01.38    5:42.94 AA       2  
  8 McDonald, Jeff      13 AUL-HI               5:31.79    5:42.96 AA       1  
  9 West, Zack          13 AUL-HI               5:56.11    5:45.58 AA     
 
Event 83  Women Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:35.22  AAA
        6:09.84  AA
        6:44.46  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lileikis, Nohea     17 PAQ-HI               4:58.76    5:14.51 AAA      9  
  2 Zapata, Ashley      13 HSC-HI               5:23.76    5:17.62 AAA      7  
  3 Iwamoto, Reyna      16 PCA-HI               5:13.69    5:19.92 AAA      6  
  4 Fujii, Kate         16 UNPAQ-HI             5:37.54    5:22.62 AAA+     5  
  5 Mobley, Josie       15 PAQ-HI               5:12.99    5:29.81 AAA      4  
  6 Ng, Chanel          16 PAQ-HI               5:21.68    5:29.99 AAA      3  
  7 Sasaki, Kyrie       15 UNPAQ-HI             5:30.71    5:30.51 AAA      2  
  8 Dreyer, Reina       15 PAQ-HI               5:38.15    5:31.37 AAA+     1  
  9 Meister, Mallory    15 PAQ-HI               5:47.50    5:39.68 AA     
 10 Mitchell, Abbey     17 AUL-HI               5:35.83    5:40.79 AA     
 11 Domingo, Mikaila    15 HSC-HI               5:39.38    5:42.93 AA     
 12 Howell, Erika       15 PAQ-HI               5:16.70    5:47.90 AA     
 13 Phillips, Alexa     17 AUL-HI               5:36.21    5:52.08 AA     
 14 Webb, Skylar        15 AUL-HI               5:53.99    5:59.25 AA     
 15 Spriggs, India      16 AUL-HI               5:48.59    5:59.52 AA     
 16 Hamamoto, Rani      15 MAN-HI               5:55.53    6:04.02 AA     
 
Event 84  Men Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:13.07  AAA
        5:45.49  AA
        6:17.89  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyon, James         15 AUL-HI               4:51.48    5:00.55 AAA      9  
  2 Escobar, Jonel      15 UNPAQ-HI             4:51.51    5:07.45 AAA      7  
  3 Sakamoto, Tyler     15 PAQ-HI               5:13.52    5:08.27 AAA+     6  
  4 Coffelt, Cameron    15 PAQ-HI               5:06.14    5:12.73 AAA      5  
  5 Gough, Rhys         16 AUL-HI               5:13.96    5:17.23 AA       4  
  6 Yee, Kainoa         16 HSC-HI               5:12.58    5:18.47 AA       3  
  7 Sakamoto, Ray       15 PAQ-HI               5:13.22    5:19.50 AA       2  
  8 Olson, Matthew      17 PAQ-HI               4:56.69    5:19.73 AA       1  
  9 Duval-Arnould, Sea  16 AUL-HI               5:11.50    5:20.40 AA     
 10 Chang, Max          15 UNPAQ-HI             5:19.88    5:29.70 AA     
 11 Witherwax, Ronan    16 PAQ-HI               5:36.87    5:29.73 AA     
 12 Tamanaha, Johnny    17 PAQ-HI               5:31.80    5:30.54 AA     
 13 West, Kai           15 AUL-HI               5:44.38    5:32.19 AA     
 14 Oda, Roy            15 HSC-HI               5:41.04    5:45.48 AA     
 15 Wong, Casey         16 MAN-HI               5:46.57    5:52.22 A