Hawaii Swimming
43rd Coach Soichi Sakamoto Memorial
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
Team Scores::Individual Scores
TM File
Event 63  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.99  AGWZ
          33.51  AAAA
          36.68  AAA
          40.34  AA
          44.00  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melia Lee           10 IA-HI                  36.44      34.16 AAA      9  
  2 Kaysa Ong           10 MAUI-HI                37.46      36.54 AAA+     7  
  3 Ava Castillo        10 MAUI-HI                36.58      38.02 AA       6  
  4 Sydne Pang          10 PAQ-HI                 43.56      38.77 AA+      5  
  5 Anna Corpuz         10 MAUI-HI                39.38      39.43 AA       4  
  6 Amanda Carter       10 HSC-HI                 39.66      39.44 AA       3  
  7 Lily Barrett        10 MDSC-HI                38.38      39.79 AA       2  
  8 Ciana Cooper        10 IA-HI                  42.98      40.14 AA+      1  
  9 Gabby Jones         10 HSC-HI                 41.55      40.79 A      
 10 Indiana Auchenbach  10 MDSC-HI                53.50      42.86 A+     
 
Event 64  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.89  AGWZ
          34.42  AAAA
          37.66  AAA
          41.43  AA
          45.19  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Noah Caiserman       9 LAH-HI                 38.63      36.41 AAA+     9  
  2 Zachary Godsey      10 PAQ-HI                 37.88      36.66 AAA+     7  
  3 Dezmond Seegmiller   9 MAUI-HI                38.45      37.19 AAA+     6  
  4 Jai Galicinao       10 MDSC-HI                41.40      37.40 AAA+     5  
  5 Noah Richard         9 LAH-HI                 39.64      37.50 AAA+     4  
  6 Banyan Barker       10 MDSC-HI                40.03      38.27 AA       3  
  7 Makohia Hong         9 MAUI-HI                38.09      38.47 AA       2  
  8 Pepi Mottl           9 PAQ-HI                 41.37      38.58 AA       1  
  9 Makoa Page          10 MDSC-HI                39.30      38.63 AA     
 10 Alfred Auger        10 MOKI-HI                40.63      38.79 AA     
 11 Zolten Poulsen       8 LAH-HI                 40.77      39.81 AA     
 12 Ryan Ong             7 MAUI-HI                41.45      40.03 AA+    
 12 Kai Jeffery         10 LAH-HI                 43.34      40.03 AA+    
 14 Elvin Andal         10 PCA-HI                 41.35      40.58 AA     
 15 LJ Almiron           9 MAUI-HI                40.74      41.44 A      
 16 Logan Castillo       7 MAUI-HI                42.54      41.70 A      
 17 Dillon Gunderson    10 MAUI-HI                41.32      41.78 A      
 18 Trey Cerizo         10 MAUI-HI                40.63      42.18 A      
 
Event 65  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:15.09  AGWZ
        2:16.61  AAAA
        2:24.49  AAA
        2:38.94  AA
        2:53.39  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paloma Banto        14 LAH-HI               2:17.67    2:17.23 AAA      9  
  2 Jordynn Brown       14 HSC-HI               2:19.52    2:18.06 AAA      7  
  3 Lexi Anderson       14 LAH-HI               2:20.65    2:21.47 AAA      6  
  4 Kylie Carter        14 HSC-HI               2:34.45    2:23.81 AAA+     5  
  5 Nathalie Kerrigan   14 PAQ-HI               2:24.33    2:24.82 AA       4  
  6 Olivia Bozich       14 LAH-HI               2:35.11    2:35.06 AA       3  
  7 Taila Patterson     13 PAQ-HI               2:38.48    2:43.00 A        2  
 
Event 66  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:07.39  AGWZ
        2:11.42  AAAA
        2:20.97  AAA
        2:35.07  AA
        2:49.17  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devin Alejado       14 KSC-HI               2:04.77    2:07.01 AGWZ     9  
  2 Slater Fleck        14 LAH-HI               2:13.95    2:09.50 AAAA+    7  
  3 Carl McNabb         13 HSC-HI               2:14.67    2:13.34 AAA      6  
  4 Jaden Yip           13 LAH-HI               2:16.90    2:14.38 AAA      5  
  5 Aaron Saito         14 HSC-HI               2:16.75    2:14.93 AAA      4  
  6 Patrick Garduque    13 MAUI-HI              2:19.34    2:18.79 AAA      3  
  7 Sean Cerizo         13 MAUI-HI              2:22.20    2:20.66 AAA+     2  
  8 Noah Dane           14 PAQ-HI               2:20.30    2:21.38 AA       1  
  9 Tyson Lin           13 PAQ-HI               2:33.66    2:27.11 AA     
 10 Nolan Brown         14 LAH-HI               2:32.52    2:27.23 AA     
 11 Ka'eo Kaupalolo     14 MAUI-HI              2:23.43    2:27.54 AA     
 12 Matthew Matsuura    13 PAQ-HI               2:32.95    2:30.99 AA     
 13 Kyler Castillo      14 MAUI-HI              2:34.76    2:33.58 AA     
 14 Kevin Kamehiro      14 MAN-HI               2:42.29    2:33.75 AA+    
 15 Tyler Chaco         14 IA-HI                2:43.22    2:39.05 A      
 
Event 67  Women 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:16.27  AAAA
        2:23.80  AAA
        2:38.18  AA
        2:52.56  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ana Eyre            15 MDSC-HI              2:14.26    2:14.47 AAAA     9  
  2 Caroline Short      16 HSC-HI               2:15.21    2:24.78 AA       7  
  3 Isabella Omura      15 LAH-HI               2:27.21    2:36.27 AA       6  
  4 Rani Hamamoto       15 MAN-HI               2:27.74    2:36.50 AA       5  
  5 Hailey Bogar        15 LAH-HI               2:35.45    2:38.09 AA       4  
  6 Jacsen Donohue      15 IA-HI                2:25.09    2:39.74 A        3  
  7 Jessica Baker       15 IA-HI                2:34.64    2:45.10 A        2  
 -- Kaimi Matsumoto     16 MAUI-HI              2:14.60         DQ        
      False start
 
Event 68  Men 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:06.45  AAAA
        2:11.48  AAA
        2:24.63  AA
        2:37.78  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Hyeon Hwang    16 MAN-HI               2:04.06    2:04.20 AAAA     9  
  2 Brandon Kwock-Fuku  15 IA-HI                2:07.60    2:17.80 AA       7  
  3 Austin DeCambra     16 HSC-HI               2:22.23    2:18.05 AA       6  
  4 Casey Wong          16 MAN-HI               2:22.99    2:23.99 AA       5  
  5 Josh Ooka           15 HSC-HI               2:20.72    2:29.17 A        4  
 
Event 69  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.79  AGWZ
        1:24.67  AAAA
        1:41.03  AAA
        1:51.13  AA
        2:01.24  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anna Corpuz         10 MAUI-HI              1:33.64    1:33.48 AAA      9  
  2 Kaysa Ong           10 MAUI-HI              1:38.84    1:40.54 AAA      7  
  3 Lily Barrett        10 MDSC-HI              1:44.28    1:47.20 AA       6  
 
Event 70  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.89  AGWZ
        1:34.28  AAAA
        1:46.25  AAA
        1:56.87  AA
        2:07.50  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zachary Godsey      10 PAQ-HI               1:41.96    1:36.74 AAA      9  
  2 LJ Almiron           9 MAUI-HI              1:49.72    1:42.60 AAA+     7  
  3 Kai Jeffery         10 LAH-HI               1:51.66    1:43.14 AAA+     6  
  4 Ryan Ong             7 MAUI-HI              1:48.86    1:44.81 AAA+     5  
  5 Noah Caiserman       9 LAH-HI                    NT    1:45.78 AAA      4  
  6 Noah Richard         9 LAH-HI                    NT    1:49.18 AA       3  
  7 Alfred Auger        10 MOKI-HI              1:48.33    1:51.40 AA       2  
 
Event 72  Men Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Jin Hwang      18 MAN-HI               1:02.25    1:02.40          9  
  2 Kevin Drake         60 MDSC-HI              1:13.31    1:13.89          7  
 
Event 73  Women 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.89  AGWZ
          40.02  AAAA
          43.92  AAA
          48.31  AA
          52.70  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melia Lee           10 IA-HI                  42.95      42.08 AAA      9  
  2 Kaysa Ong           10 MAUI-HI                45.64      44.21 AA       7  
  3 Ava Castillo        10 MAUI-HI                42.53      44.26 AA       6  
  4 Lily Barrett        10 MDSC-HI                45.64      47.87 AA       5  
  5 Ciana Cooper        10 IA-HI                  50.36      48.22 AA+      4  
  6 Anna Corpuz         10 MAUI-HI                47.84      48.98 A        3  
  7 Amanda Carter       10 HSC-HI                 48.76      49.78 A        2  
 
Event 74  Men 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.99  AGWZ
          41.52  AAAA
          45.61  AAA
          50.17  AA
          54.73  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makohia Hong         9 MAUI-HI                44.81      43.63 AAA      9  
  2 Noah Richard         9 LAH-HI                 45.15      44.94 AAA      7  
  3 Banyan Barker       10 MDSC-HI                46.56      45.70 AA       6  
  4 Pepi Mottl           9 PAQ-HI                 48.62      45.99 AA       5  
  5 Dezmond Seegmiller   9 MAUI-HI                47.28      46.03 AA       4  
  6 Zachary Godsey      10 PAQ-HI                 47.25      46.80 AA       3  
  7 Jai Galicinao       10 MDSC-HI                52.55      47.02 AA+      2  
  8 Noah Caiserman       9 LAH-HI                 46.39      47.24 AA       1  
  9 LJ Almiron           9 MAUI-HI                45.37      47.67 AA     
 10 Ryan Ong             7 MAUI-HI                49.40      48.01 AA     
 11 Alfred Auger        10 MOKI-HI                49.45      49.34 AA     
 12 Elvin Andal         10 PCA-HI               1:08.18      51.44 A+     
 
Event 75  Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:31.89  AGWZ
        2:39.49  AAAA
        2:45.23  AAA
        3:01.75  AA
        3:18.27  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lexi Anderson       14 LAH-HI               2:32.99    2:34.99 AAAA     9  
  2 Jordynn Brown       14 HSC-HI               2:31.63    2:39.81 AAA      7  
  3 Malia Ching         14 PAQ-HI               2:42.56    2:44.50 AAA      6  
  4 Mari Yamamoto       13 HSC-HI               2:46.61    2:50.27 AA       5  
  5 Nathalie Kerrigan   14 PAQ-HI               2:59.08    2:51.58 AA       4  
  6 Paloma Banto        14 LAH-HI               2:46.22    2:52.18 AA       3  
  7 Olivia Bozich       14 LAH-HI               2:53.63    2:56.59 AA       2  
  8 Noelle Sheveland    13 LAH-HI               2:59.41    2:56.80 AA       1  
  9 Destiny Seegmiller  13 MAUI-HI              2:57.86    2:57.25 AA     
 10 Angelina Rakestraw  13 LAH-HI               2:56.32    3:02.94 A      
 11 Taila Patterson     13 PAQ-HI               3:00.92    3:05.72 A      
 
Event 76  Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:24.99  AGWZ
        2:32.94  AAAA
        2:44.07  AAA
        3:00.48  AA
        3:16.88  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devin Alejado       14 KSC-HI               2:21.10    2:26.14 AAAA     9  
  2 Carl McNabb         13 HSC-HI               2:26.47    2:27.23 AAAA     7  
  3 Jaden Yip           13 LAH-HI               2:37.26    2:35.62 AAA      6  
  4 Patrick Garduque    13 MAUI-HI              2:39.25    2:40.99 AAA      5  
  5 Slater Fleck        14 LAH-HI               2:43.86    2:42.98 AAA      4  
  6 Noah Dane           14 PAQ-HI               2:53.03    2:46.02 AA       3  
  7 Ka'eo Kaupalolo     14 MAUI-HI              2:44.84    2:46.85 AA       2  
  8 Tyson Lin           13 PAQ-HI               2:57.40    2:58.60 AA       1  
  9 Kyler Castillo      14 MAUI-HI              3:21.98    3:00.98 A+     
 
Event 77  Women 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:37.65  AAAA
        2:45.23  AAA
        3:01.75  AA
        3:18.27  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaimi Matsumoto     16 MAUI-HI              2:34.43    2:40.06 AAA      9  
  2 Ana Eyre            15 MDSC-HI              2:43.54    2:42.93 AAA      7  
  3 Isabella Omura      15 LAH-HI               2:46.35    2:52.68 AA       6  
  4 Jessica Baker       15 IA-HI                2:45.64    2:55.71 AA       5  
  5 Hailey Bogar        15 LAH-HI               2:52.00    2:58.13 AA       4  
 
Event 78  Men 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:28.01  AAAA
        2:34.40  AAA
        2:49.84  AA
        3:05.28  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Hyeon Hwang    16 MAN-HI               2:19.53    2:22.60 AAAA     9  
  2 Casey Wong          16 MAN-HI               2:44.67    2:41.89 AA       7  
  3 Josh Ooka           15 HSC-HI               2:45.29    2:50.09 A        6  
 
Event 79  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:35.79  AGWZ
        1:36.93  AAAA
        1:47.42  AAA
        1:58.16  AA
        2:08.91  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ava Castillo        10 MAUI-HI              1:40.21    1:38.32 AAA      9  
  2 Kaysa Ong           10 MAUI-HI              1:43.61    1:43.45 AAA      7  
  3 Sydne Pang          10 PAQ-HI               1:54.34    1:49.65 AA       6  
  4 Ciana Cooper        10 IA-HI                1:50.11    1:54.37 AA       5  
  5 Amanda Carter       10 HSC-HI               1:57.63    1:57.90 AA       4  
  6 Lily Barrett        10 MDSC-HI              1:57.47    1:57.94 AA       3  
  7 Anna Corpuz         10 MAUI-HI              1:53.55    1:58.14 AA       2  
  8 Gabby Jones         10 HSC-HI               1:56.53    1:59.04 A        1  
 
Event 80  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.59  AGWZ
        1:40.90  AAAA
        1:52.57  AAA
        2:03.82  AA
        2:15.09  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Banyan Barker       10 MDSC-HI              1:48.92    1:43.27 AAA      9  
  2 Dezmond Seegmiller   9 MAUI-HI              1:49.21    1:44.74 AAA      7  
  3 Makohia Hong         9 MAUI-HI              1:49.50    1:46.59 AAA      6  
  4 Kai Jeffery         10 LAH-HI               1:53.54    1:48.70 AAA+     5  
  5 Alfred Auger        10 MOKI-HI              2:06.59    1:55.86 AA+      4  
  6 LJ Almiron           9 MAUI-HI              2:01.34    1:56.35 AA       3  
  7 Dylan Riley          8 LAH-HI               2:20.48    1:56.52 AA+      2  
  8 Noah Richard         9 LAH-HI               1:57.94    1:57.16 AA       1  
  9 Makoa Page          10 MDSC-HI              1:56.94    1:59.56 AA     
 10 Zachary Godsey      10 PAQ-HI               2:19.40    2:24.31        
 -- Jai Galicinao       10 MDSC-HI              1:58.41         DQ        
      One hand touch
 
Event 81  Women Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Katelen Orquia      17 HSC-HI               1:24.67    1:28.16          9  
  2 Jadee Warren        15 SPL-HI               1:33.17    1:30.56          7  
 
Event 82  Men Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jared Gaastra       17 LAH-HI               1:15.41    1:11.31          9  
  2 Dong Jin Hwang      18 MAN-HI               1:12.65    1:12.07          7  
 -- Jalen Kalama        14 MDSC-HI              1:34.18         DQ        
      False start
 
Event 83  Women 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:37.89  AGWZ
        2:41.45  AAAA
        3:01.54  AAA
        3:19.69  AA
        3:37.85  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaysa Ong           10 MAUI-HI              2:52.68    2:49.33 AAA      9  
  2 Melia Lee           10 IA-HI                3:01.16    3:03.22 AA       7  
  3 Ava Castillo        10 MAUI-HI              3:06.19    3:08.51 AA       6  
  4 Anna Corpuz         10 MAUI-HI              3:12.16    3:08.57 AA       5  
  5 Lily Barrett        10 MDSC-HI              3:10.19    3:12.29 AA       4  
 
Event 84  Men 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.39  AGWZ
        2:47.14  AAAA
        3:09.42  AAA
        3:28.37  AA
        3:47.32  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Noah Richard         9 LAH-HI               3:09.03    3:01.15 AAA      9  
  2 Zachary Godsey      10 PAQ-HI               3:11.48    3:02.21 AAA+     7  
  3 Makohia Hong         9 MAUI-HI              3:08.49    3:03.07 AAA      6  
  4 Banyan Barker       10 MDSC-HI              3:11.77    3:03.27 AAA+     5  
  5 Noah Caiserman       9 LAH-HI               3:09.42    3:04.27 AAA      4  
  6 Alfred Auger        10 MOKI-HI              3:09.07    3:13.14 AA       3  
  7 Zolten Poulsen       8 LAH-HI               3:24.47    3:13.51 AA       2  
  8 Dezmond Seegmiller   9 MAUI-HI              3:23.33    3:17.13 AA       1  
  9 Makoa Page          10 MDSC-HI              3:19.24    3:24.80 AA     
 10 Pepi Mottl           9 PAQ-HI               3:32.00    3:24.85 AA+    
 11 Dillon Gunderson    10 MAUI-HI              3:29.20    3:31.38 A      
 12 LJ Almiron           9 MAUI-HI              3:33.96    3:32.62 A      
 
Event 85  Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.29  AGWZ
        1:03.08  AAAA
        1:06.27  AAA
        1:12.90  AA
        1:19.52  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordynn Brown       14 HSC-HI               1:03.24    1:03.23 AAA      9  
  2 Paloma Banto        14 LAH-HI               1:03.70    1:03.88 AAA      7  
  3 Lexi Anderson       14 LAH-HI               1:04.81    1:05.63 AAA      6  
  4 Kylie Carter        14 HSC-HI               1:05.79    1:06.52 AA       5  
  5 Nathalie Kerrigan   14 PAQ-HI               1:07.21    1:06.57 AA       4  
  6 Kamille Pellettier  14 HSC-HI               1:07.10    1:11.50 AA       3  
  7 Olivia Bozich       14 LAH-HI               1:10.26    1:11.55 AA       2  
  8 Malia Ching         14 PAQ-HI               1:11.94    1:12.09 AA       1  
  9 Taila Patterson     13 PAQ-HI               1:11.87    1:13.69 A      
 10 Destiny Seegmiller  13 MAUI-HI              1:14.57    1:14.84 A      
 
Event 86  Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.59  AGWZ
        1:00.23  AAAA
        1:03.92  AAA
        1:10.30  AA
        1:16.69  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devin Alejado       14 KSC-HI                 57.49      57.19 AGWZ     9  
  2 Slater Fleck        14 LAH-HI               1:01.63      59.74 AAAA+    7  
  3 Sean Cerizo         13 MAUI-HI              1:01.71    1:00.97 AAA      6  
  4 Carl McNabb         13 HSC-HI               1:02.81    1:01.63 AAA      5  
  5 Aaron Saito         14 HSC-HI               1:02.14    1:02.26 AAA      4  
  6 Noah Dane           14 PAQ-HI               1:02.95    1:02.62 AAA      3  
  7 Aaren Orquia        13 HSC-HI               1:04.70    1:02.65 AAA+     2  
  8 Patrick Garduque    13 MAUI-HI              1:03.54    1:03.81 AAA      1  
  9 Ka'eo Kaupalolo     14 MAUI-HI              1:04.02    1:05.30 AA     
 10 Tyson Lin           13 PAQ-HI               1:02.85    1:05.50 AA     
 11 Nolan Brown         14 LAH-HI               1:08.54    1:05.65 AA     
 12 Caden Sato          13 PCA-HI               1:07.84    1:06.15 AA     
 13 Matthew Matsuura    13 PAQ-HI               1:09.59    1:07.70 AA     
 14 Kevin Kamehiro      14 MAN-HI               1:08.68    1:08.60 AA     
 15 Kyler Castillo      14 MAUI-HI              1:09.51    1:08.78 AA     
 16 Jalen Kalama        14 MDSC-HI              1:17.53    1:11.02 A+     
 17 Tyler Chaco         14 IA-HI                1:11.65    1:11.29 A      
 18 Connor Gunderson    13 MAUI-HI              1:13.93    1:13.23 A      
 19 Elijah Evangelista  14 MAUI-HI              1:09.01    1:16.32 A      
 
Event 87  Women 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.68  AAAA
        1:06.20  AAA
        1:12.82  AA
        1:19.44  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ana Eyre            15 MDSC-HI              1:01.29    1:01.90 AAAA     9  
  2 Kaimi Matsumoto     16 MAUI-HI              1:02.55    1:04.82 AAA      7  
  3 Caroline Short      16 HSC-HI               1:03.98    1:06.57 AA       6  
  4 Jacsen Donohue      15 IA-HI                1:07.43    1:10.23 AA       5  
  5 Isabella Omura      15 LAH-HI               1:07.93    1:10.71 AA       4  
  6 Mikaila Daksla      15 MAUI-HI              1:12.06    1:13.30 A        3  
  7 Jessica Baker       15 IA-HI                1:11.76    1:15.06 A        2  
 
Event 88  Men 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          57.44  AAAA
          59.65  AAA
        1:05.61  AA
        1:11.59  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brandon Kwock-Fuku  15 IA-HI                  58.89    1:00.54 AA       9  
  2 Austin DeCambra     16 HSC-HI               1:01.31    1:01.04 AA       7  
  3 Josh Ooka           15 HSC-HI               1:03.29    1:04.94 AA       6  
  4 Casey Wong          16 MAN-HI               1:05.02    1:05.16 AA       5  
  5 Caleb Halverson     16 MAUI-HI              1:04.75    1:06.34 A        4  
 
Event 89  Women 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        2:51.30  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maui Swim Club-HI  'A'                      2:31.12    3:00.77         18  
     1) Kaysa Ong 10                    2) Ava Castillo 10                
     3) Anna Corpuz 10                  4) Caitlyn Antonio 10             
  2 Maui Swim Club-HI  'B'                           NT    3:27.75         14  
     1) Krystiana Torricer 10           2) Darsee Seegmiller 8            
     3) Cienna Kalehuawehe 10           4) Aliesha Almiron 6              
  3 Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:56.54    3:51.41         12  
     1) Elise Hollingsworth 9           2) Gianna Pogni 9                 
     3) Sloane Jucker 9                 4) Lila Brown 10                  
  4 Maui Swim Club-HI  'C'                           NT    4:37.98         10  
     1) Talia Sloan 8                   2) Lila Sloan 8                   
     3) Alexa Ventura 6                 4) Kaylee Rupert 10               
 
Event 90  Men 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        2:59.48  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:57.72    3:06.94         18  
     1) Noah Caiserman 9                2) Noah Richard 9                 
     3) Kai Jeffery 10                  4) Zolten Poulsen 8               
  2 Maui Swim Club-HI  'A'                      3:12.44    3:10.00         14  
     1) Makohia Hong 9                  2) Dezmond Seegmiller 9           
     3) LJ Almiron 9                    4) Trey Cerizo 10                 
  3 Maui Swim Club-HI  'B'                           NT    3:55.26         12  
     1) Ryan Ong 7                      2) Dillon Gunderson 10            
     3) Logan Castillo 7                4) Toben Mallo 10                 
 
Event 91  Women Open 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club Maui-HI  'A'           2:12.48    2:14.86         18  
     1) Jordynn Brown 14                2) Kylie Carter 14                
     3) Kamille Pellettieri 14          4) Katelen Orquia 17              
  2 Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:17.16    2:16.19         14  
     1) Lexi Anderson 14                2) Hailey Bogar 15                
     3) Paloma Banto 14                 4) Isabella Omura 15              
  3 Lahaina Swim Club-HI  'B'                        NT    2:32.08         12  
     1) Olivia Bozich 14                2) Noelle Sheveland 13            
     3) Angelina Rakestraw 13           4) Ryli Cherry 14                 
  4 Hawaii Swimming Club Maui-HI  'B'           2:46.77    2:45.69         10  
     1) Mari Yamamoto 13                2) Gabby Jones 10                 
     3) Amanda Carter 10                4) Caroline Short 16              
 
Event 92  Men Open 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maui Swim Club-HI  'A'                      2:16.21    2:03.03         18  
     1) Kiakahi Matsumoto 25            2) Caleb Halverson 16             
     3) Jonah HU 21                     4) Spencer Shiraishi 20           
  2 Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:08.47    2:05.40         14  
     1) Jared Gaastra 17                2) Jaden Yip 13                   
     3) Slater Fleck 14                 4) Nolan Brown 14                 
 -- Hawaii Swimming Club Maui-HI  'A'           2:10.81         DQ        
      Early take-off swimmer #2
 -- Punahou Aquatics-HI  'A'                         NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
 
Event 93  Women 15-16 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       19:46.32  15-16 AAAA
       20:19.99  15-16 AAA
       22:21.99  15-16 AA
       24:23.99  15-16 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jasmine O'Brien     15 HSC-HI              17:46.70   18:19.34 AAAA     9  
  2 Rani Hamamoto       15 MAN-HI              20:10.79   20:56.05 AA       7