Hawaii Swimming
43rd Coach Soichi Sakamoto Memorial
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
Team Scores::Individual Scores
TM File
Event 31  Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          32.29  AGWZ
          32.74  AAAA
          35.51  AAA
          39.06  AA
          42.61  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yuna Lee            12 LAH-HI                 33.68      32.47 AAAA+    9  
  2 Afton Page          12 MDSC-HI                34.01      32.99 AAA      7  
  3 Karissa Ginoza      11 HSC-HI                 35.19      33.23 AAA      6  
  4 Keanna Campbell     12 IA-HI                  34.46      33.90 AAA      5  
  5 Tulip Hori          11 HSC-HI                 34.61      34.26 AAA      4  
  6 Noelle Kim          12 PCA-HI                 33.97      34.42 AAA      3  
  7 Lexie Castillo      12 MAUI-HI                36.58      35.19 AAA+     2  
  8 Danna Hernandez-He  11 LAH-HI                 35.13      35.23 AAA      1  
  9 Mikela De Aguiar    11 IA-HI                  36.30      35.52 AA     
 10 Helena Colletta     11 MDSC-HI                37.32      36.08 AA     
 11 Sophie Bender       12 PAQ-HI                 35.25      36.26 AA     
 12 Ke'alohi Nonaka     12 HSC-HI                 37.66      36.82 AA     
 13 Kyra Ong            12 MAUI-HI                38.19      37.66 AA     
 
Event 32  Men 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          32.09  AGWZ
          32.92  AAAA
          36.89  AAA
          40.58  AA
          44.27  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mathew Iverson      12 LAH-HI                 33.57      33.26 AAA      9  
  2 T.J. Barrett        12 MDSC-HI                35.84      34.32 AAA      7  
  3 Maison Alexander    12 LAH-HI                 37.38      34.42 AAA+     6  
  4 L.T. Stancil        11 LAH-HI                 34.57      34.56 AAA      5  
  5 Kamaehu Ward        12 MDSC-HI                38.18      36.02 AAA+     4  
  6 Bodhi Auchenbach    12 MDSC-HI                39.23      37.19 AA       3  
  7 Kaleb Kester        12 MDSC-HI                38.68      37.54 AA       2  
  8 Ken Yamashiro       12 HSC-HI                 42.47      38.00 AA+      1  
  9 Carter Bozich       11 LAH-HI                 37.80      38.26 AA     
 10 Ryan Wise           11 MDSC-HI                40.05      38.31 AA     
 11 Taro Tsuji          11 MAN-HI                 41.08      39.78 AA+    
 12 Mauli Pupuhi        11 MDSC-HI                39.92      41.44 A      
 13 Glen Chen           12 PAQ-HI                    NT      41.65 A      
 -- Andrew Alonso       11 MAUI-HI                39.92         DQ        
      False start
 -- Niji Wada           11 HSC-HI                 42.91         DQ        
      False start
 
Event 34  Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Jin Hwang      18 MAN-HI               2:10.39    2:11.86          9  
 
Event 35  Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:13.99  AGWZ
        1:17.49  AAAA
        1:22.72  AAA
        1:30.99  AA
        1:39.27  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Afton Page          12 MDSC-HI              1:15.60    1:13.83 AGWZ+    9  
  2 Yuna Lee            12 LAH-HI               1:19.62    1:18.84 AAA      7  
  3 Noelle Kim          12 PCA-HI               1:22.16    1:21.52 AAA      6  
  4 Karissa Ginoza      11 HSC-HI               1:18.08    1:21.69 AAA      5  
  5 Helena Colletta     11 MDSC-HI              1:25.92    1:22.54 AAA+     4  
  6 Joli Fong           11 MDSC-HI              1:27.18    1:23.85 AA       3  
  7 Danna Hernandez-He  11 LAH-HI               1:25.56    1:24.41 AA       2  
  8 Mikela De Aguiar    11 IA-HI                1:21.92    1:25.26 AA       1  
  9 Sophie Bender       12 PAQ-HI               1:25.95    1:28.13 AA     
 10 Tulip Hori          11 HSC-HI               1:23.63    1:28.21 AA     
 11 Lexie Castillo      12 MAUI-HI              1:28.72    1:28.41 AA     
 12 Tally Daksla        12 MAUI-HI              1:32.65    1:31.30 A      
 13 Zoe Gonzales        12 LAH-HI               1:30.13    1:32.25 A      
 14 Kylee Takeda        12 IA-HI                1:31.00    1:33.34 A      
 15 Charie Salacup      11 MAUI-HI              1:29.16    1:34.22 A      
 16 Kyra Ong            12 MAUI-HI              1:35.07    1:40.73        
 
Event 36  Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:13.99  AGWZ
        1:17.44  AAAA
        1:25.40  AAA
        1:33.94  AA
        1:42.48  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mathew Iverson      12 LAH-HI               1:18.19    1:15.12 AAAA+    9  
  2 T.J. Barrett        12 MDSC-HI              1:22.24    1:18.49 AAA      7  
  3 Maison Alexander    12 LAH-HI               1:21.73    1:20.99 AAA      6  
  4 L.T. Stancil        11 LAH-HI               1:22.10    1:21.89 AAA      5  
  5 Tyler Tanaka        12 MOKI-HI              1:27.55    1:26.88 AA       4  
  6 Carter Bozich       11 LAH-HI               1:28.51    1:27.57 AA       3  
  7 Kaleb Kester        12 MDSC-HI                   NT    1:27.86 AA       2  
  8 Kamaehu Ward        12 MDSC-HI              1:24.93    1:29.90 AA       1  
  9 Niji Wada           11 HSC-HI               1:33.05    1:29.99 AA     
 10 DeeJay Seegmiller   11 MAUI-HI              1:40.96    1:31.96 AA+    
 11 Taro Tsuji          11 MAN-HI               1:32.89    1:32.49 AA     
 12 Glen Chen           12 PAQ-HI               1:30.46    1:32.65 AA     
 13 Ian Raquel          11 MOKI-HI              1:31.92    1:32.92 AA     
 14 Ken Yamashiro       12 HSC-HI               1:36.08    1:35.02 A      
 15 Mauli Pupuhi        11 MDSC-HI                   NT    1:39.81 A      
 
Event 37  Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:10.79  AGWZ
        1:13.88  AAAA
        1:16.61  AAA
        1:24.27  AA
        1:31.93  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordynn Brown       14 HSC-HI               1:08.60    1:11.42 AAAA     9  
  2 Lexi Anderson       14 LAH-HI               1:11.52    1:12.32 AAAA     7  
  3 Maria King          13 IA-HI                1:11.22    1:14.66 AAA      6  
  4 Malia Ching         14 PAQ-HI               1:14.06    1:16.05 AAA      5  
  5 Mari Yamamoto       13 HSC-HI               1:19.15    1:17.05 AA       4  
  6 Paloma Banto        14 LAH-HI               1:18.74    1:19.49 AA       3  
  7 Destiny Seegmiller  13 MAUI-HI              1:22.94    1:20.03 AA       2  
  8 Nathalie Kerrigan   14 PAQ-HI               1:18.95    1:20.86 AA       1  
  9 Olivia Bozich       14 LAH-HI               1:21.76    1:21.02 AA     
 10 Kamille Pellettier  14 HSC-HI               1:19.41    1:22.40 AA     
 11 Noelle Sheveland    13 LAH-HI               1:26.31    1:23.84 AA+    
 12 Taila Patterson     13 PAQ-HI               1:22.73    1:25.87 A      
 13 Angelina Rakestraw  13 LAH-HI               1:23.27    1:28.58 A      
 
Event 38  Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:07.39  AGWZ
        1:10.51  AAAA
        1:16.09  AAA
        1:23.70  AA
        1:31.31  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devin Alejado       14 KSC-HI               1:04.41    1:05.72 AGWZ     9  
  2 Carl McNabb         13 HSC-HI               1:08.44    1:07.70 AAAA     7  
  3 Aaren Orquia        13 HSC-HI               1:14.10    1:11.09 AAA      6  
  4 Kobe Lilio          14 HSC-HI               1:13.93    1:13.62 AAA      5  
  5 Patrick Garduque    13 MAUI-HI              1:13.34    1:14.13 AAA      4  
  6 Jaden Yip           13 LAH-HI               1:15.32    1:14.27 AAA      3  
  7 Slater Fleck        14 LAH-HI               1:16.14    1:16.75 AA       2  
  8 Ka'eo Kaupalolo     14 MAUI-HI              1:16.30    1:17.04 AA       1  
  9 Noah Dane           14 PAQ-HI               1:23.05    1:20.70 AA     
 10 Sean Cerizo         13 MAUI-HI              1:17.06    1:20.89 AA     
 11 Tyson Lin           13 PAQ-HI               1:19.79    1:21.76 AA     
 12 Kyler Castillo      14 MAUI-HI              1:19.92    1:21.96 AA     
 13 Matthew Matsuura    13 PAQ-HI               1:20.75    1:27.43 A      
 
Event 39  Women 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.37  AAAA
        1:16.11  AAA
        1:23.72  AA
        1:31.33  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaimi Matsumoto     16 MAUI-HI              1:11.05    1:11.90 AAAA     9  
  2 Ana Eyre            15 MDSC-HI              1:15.39    1:14.33 AAA      7  
  3 Isabella Omura      15 LAH-HI               1:18.23    1:18.98 AA       6  
  4 Hailey Bogar        15 LAH-HI               1:21.38    1:20.88 AA       5  
  5 Jessica Baker       15 IA-HI                1:18.29    1:22.12 AA       4  
  6 Caroline Short      16 HSC-HI               1:19.49    1:22.14 AA       3  
  7 Jacsen Donohue      15 IA-HI                1:23.24    1:23.58 AA       2  
 
Event 40  Men 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.80  AAAA
        1:09.51  AAA
        1:16.46  AA
        1:23.41  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Casey Wong          16 MAN-HI               1:12.26    1:12.41 AA       9  
  2 Josh Ooka           15 HSC-HI               1:16.42    1:15.20 AA       7  
  3 Caleb Halverson     16 MAUI-HI              1:14.60    1:20.62 A        6  
 
Event 41  Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.39  AGWZ
          39.38  AAAA
          42.41  AAA
          46.65  AA
          50.89  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keanna Campbell     12 IA-HI                  39.04      38.39 AGWZ+    9  
  2 Danna Hernandez-He  11 LAH-HI                 39.66      39.47 AAA      7  
  3 Noelle Kim          12 PCA-HI                 37.27      39.55 AAA      6  
  4 Yuna Lee            12 LAH-HI                 42.61      40.96 AAA+     5  
  5 Karissa Ginoza      11 HSC-HI                 41.65      41.06 AAA      4  
  6 Tally Daksla        12 MAUI-HI                40.90      41.87 AAA      3  
  7 Afton Page          12 MDSC-HI                43.42      42.55 AA       2  
  8 Charie Salacup      11 MAUI-HI                41.16      42.77 AA       1  
  9 Brookie Jones       12 HSC-HI                 45.57      43.28 AA     
 10 Mia Merrill         12 LAH-HI                 47.58      44.06 AA+    
 11 Tulip Hori          11 HSC-HI                 46.11      44.61 AA     
 12 Sophie Bender       12 PAQ-HI                 46.45      45.76 AA     
 13 Ke'alohi Nonaka     12 HSC-HI                 47.72      49.39 A      
 
Event 42  Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.99  AGWZ
          39.69  AAAA
          44.01  AAA
          48.41  AA
          52.81  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 L.T. Stancil        11 LAH-HI                 37.69      38.30 AAAA     9  
  2 T.J. Barrett        12 MDSC-HI                40.06      38.79 AAAA+    7  
  3 Mathew Iverson      12 LAH-HI                 40.96      39.37 AAAA+    6  
  4 Maison Alexander    12 LAH-HI                 43.71      43.21 AAA      5  
  5 Ryan Wise           11 MDSC-HI                42.89      43.41 AAA      4  
  6 Ken Yamashiro       12 HSC-HI                 46.84      45.03 AA       3  
  7 Taro Tsuji          11 MAN-HI                 47.41      45.50 AA       2  
  8 Bodhi Auchenbach    12 MDSC-HI                46.68      46.68 AA       1  
  9 Glen Chen           12 PAQ-HI                 47.06      47.07 AA     
 10 Kamaehu Ward        12 MDSC-HI                   NT      47.69 AA     
 11 Jacen Mallo         12 MAUI-HI                48.12      47.71 AA     
 12 Carter Bozich       11 LAH-HI                 48.73      48.08 AA+    
 13 Benton Cheng        11 MAN-HI                 49.82      49.71 A      
 14 Mauli Pupuhi        11 MDSC-HI                47.86      50.97 A      
 
Event 43  Women Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Katelen Orquia      17 HSC-HI               3:02.97    3:12.92          9  
  2 Jadee Warren        15 SPL-HI               3:28.61    3:18.60          7  
 
Event 44  Men Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Jin Hwang      18 MAN-HI               2:29.14    2:33.73          9  
  2 Nicholas Nakaya     15 KSC-HI               2:32.34    2:34.97          7  
  3 Jared Gaastra       17 LAH-HI               2:44.74    2:40.07          6  
  4 Tyler Tanaka        12 MOKI-HI                   NT    3:12.92          5  
  5 Kaleb Kester        12 MDSC-HI              3:31.42    3:35.72          4  
 
Event 45  Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.79  AGWZ
        1:06.43  AAAA
        1:11.00  AAA
        1:18.10  AA
        1:25.21  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yuna Lee            12 LAH-HI               1:05.87    1:05.80 AAAA     9  
  2 Afton Page          12 MDSC-HI              1:09.94    1:09.31 AAA      7  
  3 Karissa Ginoza      11 HSC-HI               1:11.91    1:10.18 AAA+     6  
  4 Lexie Castillo      12 MAUI-HI              1:16.10    1:12.48 AA       5  
  5 Noelle Kim          12 PCA-HI               1:12.84    1:12.61 AA       4  
  6 Danna Hernandez-He  11 LAH-HI               1:11.26    1:13.11 AA       3  
  7 Tulip Hori          11 HSC-HI               1:12.19    1:13.88 AA       2  
  8 Helena Colletta     11 MDSC-HI              1:15.14    1:13.93 AA       1  
  9 Sophie Bender       12 PAQ-HI               1:12.57    1:14.26 AA     
 10 Mikela De Aguiar    11 IA-HI                1:13.46    1:14.47 AA     
 11 Brookie Jones       12 HSC-HI               1:17.76    1:16.82 AA     
 12 Tally Daksla        12 MAUI-HI              1:17.45    1:17.85 AA     
 13 Kyra Ong            12 MAUI-HI              1:18.16    1:18.69 A      
 14 Kylee Takeda        12 IA-HI                1:15.37    1:19.39 A      
 15 Charie Salacup      11 MAUI-HI              1:22.91    1:23.58 A      
 
Event 46  Men 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.99  AGWZ
        1:06.11  AAAA
        1:12.91  AAA
        1:20.20  AA
        1:27.49  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mathew Iverson      12 LAH-HI               1:05.33    1:04.99 AAAA     9  
  2 T.J. Barrett        12 MDSC-HI              1:14.19    1:07.51 AAA+     7  
  3 Maison Alexander    12 LAH-HI               1:09.93    1:09.08 AAA      6  
  4 L.T. Stancil        11 LAH-HI               1:10.36    1:10.72 AAA      5  
  5 Ryan Wise           11 MDSC-HI              1:13.94    1:10.79 AAA+     4  
  6 Tyler Tanaka        12 MOKI-HI              1:13.30    1:11.36 AAA+     3  
  7 Kamaehu Ward        12 MDSC-HI              1:16.18    1:13.22 AA       2  
  8 Kaleb Kester        12 MDSC-HI              1:16.67    1:15.71 AA       1  
  9 Carter Bozich       11 LAH-HI               1:16.30    1:15.78 AA     
 10 Bodhi Auchenbach    12 MDSC-HI              1:19.22    1:15.80 AA     
 11 Ken Yamashiro       12 HSC-HI               1:15.91    1:15.87 AA     
 12 Niji Wada           11 HSC-HI               1:19.42    1:18.25 AA     
 13 Mauli Pupuhi        11 MDSC-HI              1:18.28    1:19.78 AA     
 14 Ian Raquel          11 MOKI-HI              1:26.84    1:21.73 A      
 15 Andrew Alonso       11 MAUI-HI              1:21.93    1:22.43 A      
 16 Jacen Mallo         12 MAUI-HI              1:29.05    1:27.92        
 17 Glen Chen           12 PAQ-HI               1:23.68    1:32.25        
 
Event 47  Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.79  AGWZ
          29.21  AAAA
          30.47  AAA
          33.51  AA
          36.56  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordynn Brown       14 HSC-HI                 28.15      29.01 AAAA     9  
  2 Paloma Banto        14 LAH-HI                 29.76      29.78 AAA      7  
  3 Lexi Anderson       14 LAH-HI                 29.66      30.42 AAA      6  
  4 Maria King          13 IA-HI                  30.22      30.52 AA       5  
  5 Nathalie Kerrigan   14 PAQ-HI                 31.12      31.03 AA       4  
  6 Kamille Pellettier  14 HSC-HI                 30.34      31.66 AA       3  
  7 Destiny Seegmiller  13 MAUI-HI                32.11      32.17 AA       2  
  8 Malia Ching         14 PAQ-HI                 32.37      33.75 A        1  
  9 Olivia Bozich       14 LAH-HI                 33.45      33.79 A      
 10 Taila Patterson     13 PAQ-HI                 33.66      35.75 A      
 11 Annika Bell         13 PAQ-HI                 35.31      36.22 A      
 -- Kylie Carter        14 HSC-HI                 30.72         DQ        
      False start
 
Event 48  Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.99  AGWZ
          27.44  AAAA
          29.07  AAA
          31.98  AA
          34.89  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devin Alejado       14 KSC-HI                 25.73      26.05 AGWZ     9  
  2 Slater Fleck        14 LAH-HI                 28.95      27.71 AAA      7  
  3 Carl McNabb         13 HSC-HI                 28.38      28.08 AAA      6  
  4 Kobe Lilio          14 HSC-HI                 29.14      28.16 AAA+     5  
  5 Aaron Saito         14 HSC-HI                 29.22      28.27 AAA+     4  
  6 Sean Cerizo         13 MAUI-HI                27.86      28.38 AAA      3  
  7 Tyson Lin           13 PAQ-HI                 28.63      28.46 AAA      2  
  8 Patrick Garduque    13 MAUI-HI                28.74      28.94 AAA      1  
  9 Noah Dane           14 PAQ-HI                 28.87      29.12 AA     
 10 Nolan Brown         14 LAH-HI                 30.75      30.01 AA     
 10 Jalen Kalama        14 MDSC-HI                31.76      30.01 AA     
 12 Ka'eo Kaupalolo     14 MAUI-HI                29.73      30.27 AA     
 13 Caden Sato          13 PCA-HI                 30.77      30.34 AA     
 14 Kevin Kamehiro      14 MAN-HI                 31.78      31.09 AA     
 15 Connor Gunderson    13 MAUI-HI                30.97      31.33 AA     
 15 Kyler Castillo      14 MAUI-HI                30.94      31.33 AA     
 17 Elijah Evangelista  14 MAUI-HI                30.55      31.41 AA     
 
Event 49  Women 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.00  AAAA
          30.23  AAA
          33.26  AA
          36.28  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ana Eyre            15 MDSC-HI                28.00      27.95 AAAA     9  
  2 Kaimi Matsumoto     16 MAUI-HI                28.45      29.50 AAA      7  
  3 Jacsen Donohue      15 IA-HI                  32.02      31.35 AA       6  
  4 Caroline Short      16 HSC-HI                 30.90      31.69 AA       5  
  5 Rani Hamamoto       15 MAN-HI                 32.21      32.00 AA       4  
  6 Isabella Omura      15 LAH-HI                 31.64      32.49 AA       3  
  7 Hailey Bogar        15 LAH-HI                 31.99      32.63 AA       2  
  8 Jessica Baker       15 IA-HI                  31.89      33.02 AA       1  
 
Event 50  Men 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.11  AAAA
          27.17  AAA
          29.88  AA
          32.60  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Nakaya     15 KSC-HI                 26.92      26.67 AAA      9  
  2 Austin DeCambra     16 HSC-HI                 27.32      27.44 AA       7  
  3 Josh Ooka           15 HSC-HI                 29.13      29.15 AA       6  
  4 Casey Wong          16 MAN-HI                 32.45      30.04 A        5  
  5 Caleb Halverson     16 MAUI-HI                28.71      30.12 A        4  
  6 Kaleb Bello         16 IA-HI                  31.03      30.53 A        3  
 
Event 51  Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:38.69  AGWZ
        2:45.00  AAAA
        2:55.71  AAA
        3:13.27  AA
        3:30.84  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yuna Lee            12 LAH-HI               2:39.14    2:38.67 AGWZ+    9  
  2 Keanna Campbell     12 IA-HI                2:36.55    2:43.59 AAAA     7  
  3 Afton Page          12 MDSC-HI              2:48.84    2:51.30 AAA      6  
  4 Danna Hernandez-He  11 LAH-HI               2:51.98    2:53.11 AAA      5  
  5 Noelle Kim          12 PCA-HI               2:58.90    2:54.14 AAA+     4  
  6 Karissa Ginoza      11 HSC-HI               2:57.64    2:57.52 AA       3  
  7 Helena Colletta     11 MDSC-HI              3:02.52    2:57.55 AA       2  
  8 Sophie Bender       12 PAQ-HI               2:59.54    3:00.50 AA       1  
  9 Joli Fong           11 MDSC-HI              3:04.82    3:01.82 AA     
 10 Tally Daksla        12 MAUI-HI              3:12.26    3:08.43 AA     
 11 Leigh Idica         11 MOKI-HI              3:13.69    3:09.46 AA+    
 12 Lexie Castillo      12 MAUI-HI              3:11.77    3:10.00 AA     
 13 Mikela De Aguiar    11 IA-HI                3:05.86    3:12.30 AA     
 14 Charie Salacup      11 MAUI-HI              3:13.31    3:17.63 A      
 15 Kyra Ong            12 MAUI-HI              3:12.66    3:19.86 A      
 
Event 52  Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:37.39  AGWZ
        2:45.70  AAAA
        3:02.30  AAA
        3:20.52  AA
        3:38.76  A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mathew Iverson      12 LAH-HI               2:44.48    2:40.57 AAAA     9  
  2 T.J. Barrett        12 MDSC-HI              2:51.80    2:46.16 AAA      7  
  3 Maison Alexander    12 LAH-HI               2:51.76    2:47.82 AAA      6  
  4 L.T. Stancil        11 LAH-HI               2:54.56    2:49.03 AAA      5  
  5 Tyler Tanaka        12 MOKI-HI              2:56.60    2:52.27 AAA      4  
  6 Carter Bozich       11 LAH-HI               3:06.67    3:08.23 AA       3  
  7 Ryan Wise           11 MDSC-HI              3:12.36    3:08.87 AA       2  
  8 Taro Tsuji          11 MAN-HI               3:18.87    3:12.07 AA       1  
  9 Kaleb Kester        12 MDSC-HI              3:10.08    3:14.98 AA     
 10 Kamaehu Ward        12 MDSC-HI              3:14.63    3:15.82 AA     
 11 Niji Wada           11 HSC-HI               3:16.53    3:19.53 AA     
 12 Mauli Pupuhi        11 MDSC-HI              3:20.17    3:34.36 A      
 
Event 54  Men Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Jin Hwang      18 MAN-HI               2:16.09    2:16.31          9  
  2 Jared Gaastra       17 LAH-HI               2:26.68    2:19.61          7  
 -- Dong Hyeon Hwang    16 MAN-HI               2:16.86         DQ        
      False start - Misc
 
Event 55  Women 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:08.56  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club Maui-HI  'A'           2:14.96    2:13.30         18  
     1) Tulip Hori 11                   2) Brookie Jones 12               
     3) Ke'alohi Nonaka 12              4) Karissa Ginoza 11              
  2 Maui Dolphins Swim Club-HI  'A'             2:16.64    2:16.46         14  
     1) Helena Colletta 11              2) Joli Fong 11                   
     3) Lyn Chen 12                     4) Afton Page 12                  
  3 Maui Swim Club-HI  'A'                      2:25.88    2:17.12         12  
     1) Lexie Castillo 12               2) Kyra Ong 12                    
     3) Charie Salacup 11               4) Tally Daksla 12                
  4 Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:15.19    2:20.23         10  
     1) Yuna Lee 12                     2) Zoe Gonzales 12                
     3) Mia Merrill 12                  4) Danna Hernandez-Herrera 11     
  5 Lahaina Swim Club-HI  'B'                        NT    2:43.90          8  
     1) Alyssa Ferguson 12              2) Tara Zamani 11                 
     3) Mia Kosianowski 11              4) Taylor Henke 12                
 
Event 56  Men 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:10.76  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maui Dolphins Swim Club-HI  'A'             2:12.41    2:09.93 AAA+    18  
     1) Ryan Wise 11                    2) Kamaehu Ward 12                
     3) Kaleb Kester 12                 4) T.J. Barrett 12                
  2 Maui Swim Club-HI  'A'                      2:20.29    2:37.25         14  
     1) Andrew Alonso 11                2) Jacen Mallo 12                 
     3) Jaiden Mallo 12                 4) DeeJay Seegmiller Jr 11        
 -- Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:14.55         DQ        
      Early take-off swimmer #3
 
Event 57  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:01.88  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club Maui-HI  'A'           2:00.28    2:01.13 AAA     18  
     1) Kylie Carter 14                 2) Mari Yamamoto 13               
     3) Kamille Pellettieri 14          4) Jordynn Brown 14               
  2 Lahaina Swim Club-HI  'A'                   2:03.61    2:10.51         14  
     1) Lexi Anderson 14                2) Angelina Rakestraw 13          
     3) Olivia Bozich 14                4) Paloma Banto 14                
  3 Punahou Aquatics-HI  'A'                         NT    2:14.95         12  
     1) Annika Bell 13                  2) Taila Patterson 13             
     3) Malia Ching 14                  4) Nathalie Kerrigan 14           
  4 Lahaina Swim Club-HI  'B'                        NT    2:21.36         10  
     1) Ryli Cherry 14                  2) Ava Merrill 14                 
     3) Mateya Prestage 14              4) Noelle Sheveland 13            
 
Event 58  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        1:56.28  AAA
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maui Swim Club-HI  'A'                      2:00.76    2:00.05         18  
     1) Patrick Garduque 13             2) Ka'eo Kaupalolo 14             
     3) Kyler Castillo 14               4) Sean Cerizo 13                 
  2 Lahaina Swim Club-HI  'A'                        NT    2:04.50         14  
     1) Nolan Brown 14                  2) Jaden Yip 13                   
     3) Maxx Cherry 13                  4) Slater Fleck 14                
 
Event 61  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:54.89  11-12 AGWZ
        5:08.23  11-12 AAAA
        5:30.04  11-12 AAA
        6:03.05  11-12 AA
        6:36.04  11-12 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keanna Campbell     12 IA-HI                5:03.70    5:09.52 AAA      9  
  2 Tulip Hori          11 HSC-HI               5:28.04    5:26.85 AAA      7  
  3 Leigh Idica         11 MOKI-HI              6:00.95    5:57.79 AA       6  
 
Event 61  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:40.19  13-14 AGWZ
        4:51.56  13-14 AAAA
        5:05.42  13-14 AAA
        5:35.97  13-14 AA
        6:06.50  13-14 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordynn Brown       14 HSC-HI               5:04.23    5:00.14 AAA      9  
  2 Nathalie Kerrigan   14 PAQ-HI               5:14.57    5:06.08 AA       7  
  3 Mari Yamamoto       13 HSC-HI               5:27.31    5:09.54 AA       6  
  4 Olivia Bozich       14 LAH-HI               5:10.96    5:14.27 AA       5  
  5 Taila Patterson     13 PAQ-HI               5:32.43    5:37.24 A        4  
 
Event 61  Women 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:48.88  15-16 AAAA
        5:04.16  15-16 AAA
        5:34.58  15-16 AA
        6:04.99  15-16 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ana Eyre            15 MDSC-HI              4:48.10    4:47.21 AAAA     9  
  2 Kaimi Matsumoto     16 MAUI-HI              4:52.02    4:51.85 AAA      7  
  3 Caroline Short      16 HSC-HI               4:49.67    4:58.90 AAA      6  
  4 Rani Hamamoto       15 MAN-HI               5:10.09    5:09.96 AA       5  
  5 Isabella Omura      15 LAH-HI               5:05.45    5:26.71 AA       4  
  6 Hailey Bogar        15 LAH-HI               5:29.40    5:29.20 AA       3  
 
Event 62  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:55.69  11-12 AGWZ
        5:12.89  11-12 AAAA
        5:42.17  11-12 AAA
        6:16.39  11-12 AA
        6:50.60  11-12 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tyler Tanaka        12 MOKI-HI              5:50.81    5:26.83 AAA+     9  
  2 Bodhi Auchenbach    12 MDSC-HI              6:04.54    5:55.47 AA       7  
  3 Niji Wada           11 HSC-HI               6:07.81    5:58.02 AA       6  
  4 Ian Raquel          11 MOKI-HI              6:01.17    5:58.33 AA       5  
 
Event 62  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:31.89  13-14 AGWZ
        4:43.05  13-14 AAAA
        5:03.26  13-14 AAA
        5:33.59  13-14 AA
        6:03.91  13-14 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devin Alejado       14 KSC-HI               4:38.60    4:36.52 AAAA     9  
  2 Carl McNabb         13 HSC-HI               4:42.21    4:41.50 AAAA     7  
  3 Aaron Saito         14 HSC-HI               4:43.53    4:42.73 AAAA+    6  
  4 Kobe Lilio          14 HSC-HI               4:43.62    4:43.59 AAA      5  
  5 Jaden Yip           13 LAH-HI               4:45.13    4:44.88 AAA      4  
  6 Aaren Orquia        13 HSC-HI               4:58.57    4:50.03 AAA      3  
  7 Noah Dane           14 PAQ-HI               5:22.54    5:03.51 AA       2  
  8 Patrick Garduque    13 MAUI-HI              5:05.13    5:04.07 AA       1  
  9 Sean Cerizo         13 MAUI-HI              5:00.65    5:07.78 AA     
 10 Kyler Castillo      14 MAUI-HI              5:33.94    5:32.49 AA+    
 
Event 62  Men 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:34.16  15-16 AAAA
        4:45.36  15-16 AAA
        5:13.90  15-16 AA
        5:42.43  15-16 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Casey Wong          16 MAN-HI               5:09.31    5:13.06 AA       9  
 
Event 62  Men 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:35.49  17-18 AAAA
        4:45.36  17-18 AAA
        5:13.90  17-18 AA
        5:42.43  17-18 A
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dong Jin Hwang      18 MAN-HI               4:08.00    4:20.04 AAAA     9  
  2 Jared Gaastra       17 LAH-HI               4:14.96    4:36.10 AAA      7  
 
Event 62  Men 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kevin Drake         60 MDSC-HI              5:05.88    5:15.66          9