Hawaii Swimming
2016 HI 37th Annual Ken Suenaga Invitational - 12/3/2016 to 12/4/2016
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
Team Scores::Individual Scores
TM File
Event 69  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartwood, Belise         10 KSC-HI                 28.39      28.83    9  
  2 Fujiwara, Ciera           10 KSC-HI                 29.85      29.19    7  
  3 Yasumi, Sala              10 KSC-HI                 30.39      29.27    6  
  4 Andaya, Avalyne           10 IOL-HI                 30.64      29.33    5  
  5 Oda, Leah                 10 HSC-HI                 31.57      30.31    4  
  6 Hill, Audrey              10 PCA-HI                 31.07      30.35    3  
  7 Ho, Tara                   9 KSC-HI                 31.71      30.88    2  
  8 Nakagawa, Noelle          10 SPL-HI                 31.59      31.15    1  
  9 Orr, Victoria             10 HSC-HI                 31.77      31.24  
 10 Webster, Journei           8 UN-HI                  32.52      31.97  
 11 Kaneshiro, Skylar         10 HSC-HI                 31.53      32.27  
 12 Miller, Sage               9 KSC-HI                 32.68      32.36  
 13 Campbell, Hazel            9 KSC-HI                 34.62      32.58  
 14 Monahan, Abigail           9 KSC-HI                 33.40      33.08  
 15 Lee, Jada                  9 SPL-HI                 33.17      33.22  
 16 Zeebe, Johanna             9 KSC-HI                 34.25      33.31  
 17 Monahan, Mia              10 KSC-HI                 34.52      33.41  
 18 Kaneshiro, Kenna          10 HSC-HI                 32.82      33.44  
 19 Clark, Kendall            10 KSC-HI                 33.70      33.45  
 20 Heiken, Paige             10 AUL-HI                 33.81      33.52  
 21 Sumida, Ari               10 HSC-HI                 34.07      33.64  
 22 Centra, Nikki             10 KSC-HI                 33.32      33.79  
 22 Musico, Lillian           10 AAA-HI                 37.15      33.79  
 24 Tada-Portuondo, Madilyn   10 AAA-HI                 32.98      34.43  
 25 Wong, Joyce                9 HSC-HI                 34.05      34.46  
 26 Imai, Aeryn                9 SPL-HI                 35.85      34.73  
 27 Westphal, Katy            10 AUL-HI                 34.69      35.00  
 28 Ikeda, Emily              10 HSC-HI                 34.29      35.01  
 29 Hsu, Meilani              10 AUL-HI                 35.18      36.01  
 30 Tamura, Kiwako            10 IOL-HI                 35.07      36.10  
 31 Pizarro, Amelia            8 AUL-HI                 36.18      36.98  
 32 Johnston, Kory            10 HICK-HI                37.87      37.67  
 
Event 70  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Evan                10 IOL-HI                 27.97      27.81    9  
  2 Songsong, Sebastian       10 KSC-HI                 28.31      28.12    7  
  3 Seminavage, Connor        10 HSC-HI                 29.51      29.91    6  
  4 DeGalicia, Ethan           9 HSC-HI                 30.07      30.59    5  
  5 Canevari, Gabe            10 AUL-HI                 32.78      31.50    4  
  6 Yuen, Tobey               10 HSC-HI                 32.71      31.61    3  
  7 Ruelas, Samuel            10 KSC-HI                 31.87      32.48    2  
  8 Ferrer, Jeffrey           10 HSC-HI                 33.70      32.72    1  
  9 Taito, Che                10 BSC-ZZ                 35.21      33.64  
 10 Awaya, Alex               10 KSC-HI                 33.87      33.71  
 11 Hursty, Parker            10 IOL-HI                 34.30      33.95  
 12 Slay, Walker              10 AUL-HI                 35.50      34.22  
 13 Cheng, Benton             10 MAN-HI                 34.10      34.28  
 14 Lau, Tyler                10 MAN-HI                 36.54      34.57  
 15 Canales, Jake             10 AUL-HI                 34.91      34.77  
 16 Lesuma, Ratu Peni          9 BSC-ZZ                 37.60      35.21  
 17 Godsey, Zachary            9 PAQ-HI                 35.53      35.37  
 17 Hammer, Aiden              9 AUL-HI                 34.91      35.37  
 19 Tan, Evans                 9 SPL-HI                 34.65      35.47  
 20 Santiago, Kaedyn           9 MOKI-HI                36.13      35.81  
 21 Hong, Makohia              9 MAUI-HI                35.38      36.32  
 22 Chung, Deion               8 MAN-HI                 36.52      36.92  
 23 Portuondo, Enzo            9 AAA-HI                 37.33      37.17  
 24 Radio, Eli                 9 AUL-HI                 36.39      37.24  
 25 Davis, Brahman             7 KSC-HI                 35.61      38.85  
 26 Tadaki, Randen            10 AAA-HI                 39.04      38.89  
 27 Dagdagan, Wreyn            8 SPL-HI                 38.97      38.90  
 28 Hsu, Benjamin             10 SPL-HI                 33.57      40.17  
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Story, Shaye              13 KSC-HI               1:58.32    1:57.44    9  
  2 Sasaki, Kyrie             14 HSC-HI               2:01.07    2:00.00    7  
  3 Dreyer, Reina             14 SPL-HI               2:04.52    2:03.55    6  
  4 Garo-Drzymala, Kayla      14 KSC-HI               2:09.57    2:06.98    5  
  5 Domingo, Mikaila          14 HSC-HI               2:09.93    2:08.38    4  
  6 Farah, Leigh              14 KSC-HI               2:07.93    2:08.75    3  
  7 Barthel, Alana            13 AUL-HI               2:05.99    2:09.04    2  
  8 Garcia, Rose              14 HSC-HI               2:04.77    2:09.28    1  
  9 Webb, Skylar              14 AUL-HI               2:08.68    2:10.21  
 10 Chua-Chiaco, Katelyn      14 KSC-HI               2:11.34    2:10.23  
 11 Hoesel, Maddie            14 MOKI-HI              2:15.82    2:10.73  
 12 Artelli, Mindy            13 AUL-HI               2:06.86    2:11.70  
 13 Wilson, Kaylin            14 AUL-HI               2:15.53    2:12.04  
 14 Oshiro, Kelsey            13 PAQ-HI               2:14.52    2:12.23  
 15 Swann, Kylie              14 AAA-HI               2:12.67    2:12.45  
 16 Mori, Keiko               14 Sun-shine-HI         2:11.33    2:12.59  
 17 Ishii, Yu                 13 HSC-HI               2:06.87    2:13.94  
 18 Okuma, Megan              14 PCA-HI               2:08.33    2:14.51  
 19 Oshiro, Kimi              14 SPL-HI               2:18.92    2:17.52  
 20 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI               2:14.52    2:18.14  
 21 Uyematsu, Ashley          14 PCA-HI               2:18.28    2:18.29  
 22 King, Gessica             13 SPL-HI               2:14.34    2:18.70  
 23 Tarquin, Sarah            13 AUL-HI               2:18.95    2:19.73  
 24 Rudy, Makena              14 PAQ-HI               2:17.42    2:23.57  
 25 Young, Nylia              13 BSC-ZZ                    NT    2:40.04  
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escobar, Jo               14 HSC-HI               1:50.40    1:54.13    9  
  2 Wojack, Kosmo             14 HSC-HI               1:59.88    1:59.56    7  
  3 Reiter, Jon               14 AUL-HI               1:58.07    2:02.38    6  
  4 Cerizo, Sean              13 MAUI-HI              2:02.33    2:02.89    5  
  5 Clark, Noa                13 KSC-HI               2:04.01    2:03.13    4  
  6 Oda, Roy                  14 HSC-HI               2:05.85    2:03.48    3  
  7 Kaupalolo, Ka'eo          13 MAUI-HI              2:08.12    2:04.60    2  
  8 Kaulukou-Chang, Dane      14 PCA-HI               2:06.63    2:05.35    1  
  9 Cheung, Luke              13 KSC-HI               2:08.11    2:06.04  
 10 Shiu, Andre               14 MAN-HI               2:05.51    2:06.68  
 11 Corpuz, Jorden            14 UN-HI                2:10.24    2:09.33  
 12 West, Kai                 14 AUL-HI               2:09.72    2:09.92  
 13 Zachmeier, Griffin        14 AUL-HI               2:07.93    2:11.29  
 14 Nitao, Tom                14 PAQ-HI               2:13.69    2:11.47  
 15 Pena, Rui                 14 SPL-HI               2:18.25    2:15.61  
 16 Lin, Tyson                13 BOWS-HI              2:14.02    2:17.60  
 17 Fujimoto, Cole            13 SPL-HI               2:14.82    2:17.72  
 18 Iwai-King, Kai            14 MAN-HI               2:22.33    2:21.91  
 19 Wilson, Jonathan          13 MAN-HI               2:14.61    2:22.69  
 
Event 73  Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pound, LeGrand            16 KSC-HI               1:50.72    1:59.86    9  
  2 Iwamoto, Reyna            15 PCA-HI               1:59.67    2:00.69    7  
  3 Ki, Amanda                16 SPL-HI               2:06.08    2:09.46    6  
  4 Colburn, Megan            15 BOWS-HI              2:07.79    2:10.10    5  
  5 Travis, Emily             16 AAA-HI               2:07.97    2:10.88    4  
  6 Kim, Chung Eun            15 KSC-HI               2:18.17    2:15.60    3  
 
Event 74  Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lujan, Josh               15 HSC-HI               1:53.48    1:53.71    9  
  2 Yee, Kainoa               15 HSC-HI               1:54.67    1:55.11    7  
  3 Takai, Matthew            15 PCA-HI               1:59.25    1:57.14    6  
  4 Gough, Rhys               15 AUL-HI               1:55.96    1:57.35    5  
  5 Ahia, Joseph              16 SPL-HI               1:48.88    1:58.69    4  
  6 Wada, Reimon              15 SPL-HI               1:56.59    2:00.83    3  
  7 Quinones, Adrian          16 PCA-HI               2:01.83    2:01.85    2  
  8 Murai, Ryan               16 SPL-HI               2:04.97    2:04.34    1  
  9 Lau, Sunny                16 SPL-HI               2:01.88    2:04.82  
 10 Wong, Casey               15 MAN-HI               2:06.29    2:07.21  
 11 Camacho, Steven           15 HSC-HI               2:03.80    2:07.81  
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartwood, Belise         10 KSC-HI               1:07.71    1:08.24    9  
  2 Fujiwara, Ciera           10 KSC-HI               1:11.77    1:11.39    7  
  3 Yasumi, Sala              10 KSC-HI               1:18.97    1:16.61    6  
  4 Hill, Audrey              10 PCA-HI               1:17.48    1:19.74    5  
  5 Nakagawa, Noelle          10 SPL-HI               1:19.66    1:22.08    4  
  6 Orr, Victoria             10 HSC-HI               1:22.52    1:22.65    3  
  7 Kaichi, Haylie            10 PAQ-HI               1:22.10    1:23.60    2  
  8 Nishikawa, Kei             9 PCA-HI               1:28.46    1:26.99    1  
  9 Kaneshiro, Kenna          10 HSC-HI               1:30.06    1:27.04  
 10 Webster, Journei           8 UN-HI                1:27.05    1:27.95  
 11 Monahan, Mia              10 KSC-HI               2:04.74    1:28.96  
 12 Wong, Joyce                9 HSC-HI               1:27.73    1:30.40  
 13 Kaneshiro, Skylar         10 HSC-HI               1:24.41    1:31.13  
 14 Pizarro, Gabby            10 AUL-HI               1:32.62    1:36.03  
 15 Sumida, Ari               10 HSC-HI               1:35.04    1:36.72  
 16 Tada-Portuondo, Madilyn   10 AAA-HI               1:33.99    1:36.76  
 17 Miller, Sage               9 KSC-HI               1:34.35    1:36.91  
 18 Gallant Ortiz, Xiamara    10 SPL-HI               1:35.31    1:41.47  
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seminavage, Connor        10 HSC-HI               1:07.42    1:07.71    9  
  2 Songsong, Sebastian       10 KSC-HI               1:12.61    1:13.47    7  
  3 Wong, Evan                10 IOL-HI               1:17.66    1:15.42    6  
  4 Ferrer, Jeffrey           10 HSC-HI               1:29.68    1:22.70    5  
  5 Yuen, Tobey               10 HSC-HI               1:18.84    1:23.96    4  
  6 DeGalicia, Ethan           9 HSC-HI               1:21.92    1:24.05    3  
  7 Ruelas, Samuel            10 KSC-HI               1:20.75    1:24.42    2  
  8 Cheng, Benton             10 MAN-HI               1:27.18    1:32.32    1  
  9 Portuondo, Enzo            9 AAA-HI               1:34.53    1:32.94  
 10 Canevari, Gabe            10 AUL-HI               1:28.56    1:33.17  
 11 Endo, Kaita                9 SPL-HI               1:40.12    1:40.21  
 12 Tan, Evans                 9 SPL-HI               1:36.58    1:43.35  
 13 Radio, Eli                 9 AUL-HI               1:44.70    1:45.51  
 14 Lau, Tyler                10 MAN-HI               1:52.48    1:46.70  
 
Event 77  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsumoto, Kaimi          15 MAUI-HI              1:00.14      57.99    9  
  2 Hopkins, Hi'ilani         17 KSC-HI                 57.73    1:00.49    7  
  3 Fujii, Kate               15 HSC-HI               1:00.60    1:01.13    6  
  4 Guevara, Kimi             16 Sun-shine-HI           59.63    1:01.43    5  
  5 Domingo, Mikaila          14 HSC-HI               1:02.83    1:02.71    4  
  6 Takashige, Kaya           14 HSC-HI               1:04.87    1:02.73    3  
  7 Lee, Regan                18 KSC-HI               1:06.39    1:03.50    2  
  8 Heiss, Hanna              17 UN-HI                1:00.49    1:04.21    1  
  9 Yee, Sophia               13 HSC-HI               1:05.03    1:05.77  
 10 Kakazu, Erika             17 SPL-HI               1:02.05    1:07.14  
 11 Miyashita, Darah          17 PCA-HI               1:03.77    1:07.99  
 12 Chong, Alohi              16 PCA-HI               1:06.77    1:09.62  
 13 Myers, Laura              15 HSC-HI               1:10.83    1:09.89  
 14 Cheung, Aerin             13 HSC-HI               1:11.32    1:10.22  
 15 Meyers, Lin               11 Sun-shine-HI         1:10.93    1:11.66  
 16 Maglasang, Reina          15 Sun-shine-HI         1:10.75    1:12.14  
 17 Oshiro, Kelsey            13 PAQ-HI               1:13.54    1:12.28  
 
Event 78  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Carlos            19 MAN-HI                 56.98      55.86    9  
  2 Fukumoto, Evan            18 BOWS-HI                56.14      57.28    7  
  3 Erban, Jacob              17 SPL-HI                 57.81      58.68    6  
  4 Babcock, Evan             17 AAA-HI               1:00.11    1:00.80    5  
  5 Yoshida, Dylan            15 IOL-HI               1:01.13    1:02.18    4  
  6 Nitao, Tom                14 PAQ-HI               1:22.08    1:05.00    3  
  7 Inouye, Jared             16 IOL-HI               1:01.77    1:05.14    2  
  8 Palmieri, Jake            15 HICK-HI              1:05.57    1:05.37    1  
 
Event 79  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartwood, Belise         10 KSC-HI                 33.91      33.61    9  
  2 Fujiwara, Ciera           10 KSC-HI                 35.94      35.06    7  
  3 Orr, Victoria             10 HSC-HI                 36.74      35.20    6  
  4 Andaya, Avalyne           10 IOL-HI                 35.30      35.67    5  
  5 Hill, Audrey              10 PCA-HI                 36.64      37.04    4  
  6 Nakagawa, Noelle          10 SPL-HI                 35.97      37.13    3  
  7 Oda, Leah                 10 HSC-HI                 38.08      37.38    2  
  8 Ho, Tara                   9 KSC-HI                 38.20      38.14    1  
  9 Webster, Journei           8 UN-HI                  40.81      38.57  
 10 Kaichi, Haylie            10 PAQ-HI                 38.37      38.59  
 11 Heiken, Paige             10 AUL-HI                 40.10      38.99  
 11 Kaneshiro, Kenna          10 HSC-HI                 38.60      38.99  
 13 Zeebe, Johanna             9 KSC-HI                 41.14      40.04  
 14 Campbell, Hazel            9 KSC-HI                 41.37      40.05  
 15 Wong, Joyce                9 HSC-HI                 40.26      40.39  
 16 Johnston, Kory            10 HICK-HI                39.94      40.68  
 17 Pizarro, Gabby            10 AUL-HI                 40.44      40.75  
 18 Sumida, Ari               10 HSC-HI                 40.62      41.00  
 19 Pizarro, Amelia            8 AUL-HI                 40.77      41.12  
 20 Clark, Kendall            10 KSC-HI                 40.44      41.88  
 21 Miller, Sage               9 KSC-HI                 39.68      41.96  
 22 Tamura, Kiwako            10 IOL-HI                 43.05      42.04  
 23 Terada, Ka'imi            10 KSC-HI                 42.63      43.04  
 24 Hsu, Meilani              10 AUL-HI                 44.27      43.75  
 25 Tada-Portuondo, Madilyn   10 AAA-HI                 41.80      43.81  
 26 Lopes, Kaylie             10 MAUI-HI                43.78      45.71  
 27 Misailidis, Tai            8 KSC-HI                 54.21      48.58  
 -- Lee, Jada                  9 SPL-HI                 39.91         DQ  
 
Event 80  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Evan                10 IOL-HI                 31.84      31.18    9  
  2 Seminavage, Connor        10 HSC-HI                 31.67      31.77    7  
  3 Canevari, Gabe            10 AUL-HI                 37.69      38.98    6  
  4 Hong, Makohia              9 MAUI-HI                40.44      39.10    5  
  5 DeGalicia, Ethan           9 HSC-HI                 38.20      39.14    4  
  6 Ruelas, Samuel            10 KSC-HI                 39.62      39.29    3  
  7 Ferrer, Jeffrey           10 HSC-HI                 38.19      39.34    2  
  8 Slay, Walker              10 AUL-HI                 41.14      39.52    1  
  9 Taito, Che                10 BSC-ZZ                    NT      39.69  
 10 Yuen, Tobey               10 HSC-HI                 37.76      40.61  
 11 Awaya, Alex               10 KSC-HI                 41.34      41.07  
 12 Radio, Eli                 9 AUL-HI                 37.99      41.44  
 13 Cheng, Benton             10 MAN-HI                 41.76      42.21  
 14 Portuondo, Enzo            9 AAA-HI                 42.89      42.43  
 15 Godsey, Zachary            9 PAQ-HI                 45.26      43.71  
 16 Hammer, Aiden              9 AUL-HI                 42.34      44.29  
 17 Endo, Kaita                9 SPL-HI                 44.64      45.00  
 18 Santiago, Kaedyn           9 MOKI-HI                44.27      45.32  
 19 Lau, Tyler                10 MAN-HI                 43.70      46.89  
 20 Tadaki, Randen            10 AAA-HI                 43.15      47.59  
 21 Thatcher-West, Kaikane    10 KSC-HI                 46.58      47.91  
 22 Dagdagan, Wreyn            8 SPL-HI                 48.23      47.96  
 -- Tan, Evans                 9 SPL-HI                 41.15         DQ  
 
Event 81  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dreyer, Reina             14 SPL-HI               2:15.80    2:17.01    9  
  2 Mori, Keiko               14 Sun-shine-HI         2:37.77    2:23.57    7  
  3 Artelli, Mindy            13 AUL-HI               2:18.82    2:23.93    6  
  4 Story, Shaye              13 KSC-HI               2:29.53    2:24.73    5  
  5 Webb, Skylar              14 AUL-HI               2:25.82    2:24.88    4  
  6 Uyeda, RaeAnn             13 KSC-HI               2:26.79    2:25.66    3  
  7 Garcia, Rose              14 HSC-HI               2:21.58    2:26.20    2  
  8 Hoesel, Maddie            14 MOKI-HI              2:34.06    2:26.93    1  
  9 Oshiro, Kelsey            13 PAQ-HI               2:25.67    2:27.83  
 10 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI               2:26.61    2:28.05  
 11 Okuma, Megan              14 PCA-HI               2:25.49    2:28.45  
 12 Ishii, Yu                 13 HSC-HI               2:16.96    2:29.05  
 13 Swann, Kylie              14 AAA-HI               2:29.23    2:31.67  
 14 Wilson, Kaylin            14 AUL-HI               2:41.76    2:35.91  
 15 Tarquin, Sarah            13 AUL-HI               2:54.32    2:39.28  
 16 Songsong, Sanoe           14 KSC-HI               2:34.99    2:39.76  
 17 King, Gessica             13 SPL-HI               2:39.65    2:39.79  
 18 Farah, Leigh              14 KSC-HI               2:39.96    2:40.70  
 19 Cabigas, Halee            14 PCA-HI               2:38.96    2:41.53  
 20 Rudy, Makena              14 PAQ-HI               2:38.13    2:42.02  
 
Event 82  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escobar, Jo               14 HSC-HI               2:01.69    2:07.49    9  
  2 Reiter, Jon               14 AUL-HI               2:11.88    2:18.11    7  
  3 Corpuz, Jorden            14 UN-HI                2:20.30    2:22.68    6  
  4 Nitao, Tom                14 PAQ-HI               2:39.54    2:23.70    5  
  5 Shiu, Andre               14 MAN-HI               2:24.72    2:24.96    4  
  6 Cheung, Luke              13 KSC-HI               2:30.44    2:27.82    3  
  7 Clark, Noa                13 KSC-HI               2:23.91    2:29.82    2  
  8 Chung, Pono               13 PCA-HI               2:25.55    2:30.61    1  
  9 West, Kai                 14 AUL-HI               2:31.45    2:32.25  
 10 Lin, Tyson                13 BOWS-HI                   NT    2:35.67  
 
Event 83  Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amrich, Jewel             15 KSC-HI               2:24.13    2:24.43    9  
  2 Guevara, Kimi             16 Sun-shine-HI         2:28.88    2:26.63    7  
  3 Iwamoto, Reyna            15 PCA-HI               2:18.05    2:27.17    6  
  4 Garcia, Cheyenne          16 KSC-HI               2:27.80    2:30.74    5  
  5 Ki, Amanda                16 SPL-HI               2:27.48    2:33.97    4  
  6 Dagdagan, Noelle          15 SPL-HI               2:31.09    2:36.12    3  
  7 Travis, Emily             16 AAA-HI               2:38.12    2:38.39    2  
  8 Chong, Alohi              16 PCA-HI               2:31.25    2:38.84    1  
  9 Kim, Chung Eun            15 KSC-HI               2:31.12    2:38.86  
 
Event 84  Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duval-Arnould, Sean       15 AUL-HI               2:08.59    2:08.60    9  
  2 Yee, Kainoa               15 HSC-HI               2:03.32    2:10.32    7  
  3 Cober, Arec               16 AAA-HI               2:11.76    2:11.32    6  
  4 Takai, Matthew            15 PCA-HI               2:18.92    2:15.78    5  
  5 Quinones, Adrian          16 PCA-HI               2:17.04    2:16.54    4  
  6 Ahia, Joseph              16 SPL-HI               2:01.35    2:18.72    3  
  7 Allee, Daniel             15 HICK-HI              2:27.00    2:19.27    2  
  8 Murai, Ryan               16 SPL-HI               2:22.06    2:19.73    1  
  9 Wong, Casey               15 MAN-HI               2:22.90    2:22.98  
 10 Hue, Nathan               16 SPL-HI               2:27.51    2:24.20  
 11 Miyake, Eddie             15 SPL-HI               2:30.12    2:30.41  
 12 Lau, Sunny                16 SPL-HI               2:23.13    2:31.34  
 
Event 85  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yasumi, Sala              10 KSC-HI               1:21.59    1:20.35    9  
  2 Kaichi, Haylie            10 PAQ-HI               1:28.49    1:27.76    7  
  3 Hill, Audrey              10 PCA-HI               1:28.08    1:28.04    6  
  4 Hurd, Sophia              10 PAQ-HI               1:28.96    1:28.45    5  
  5 Oda, Leah                 10 HSC-HI               1:28.93    1:30.00    4  
  6 Ikeda, Emily              10 HSC-HI               1:36.15    1:31.00    3  
  7 Orr, Victoria             10 HSC-HI               1:33.46    1:31.91    2  
  8 Kaneshiro, Kenna          10 HSC-HI               1:29.89    1:32.39    1  
  9 Tamura, Kiwako            10 IOL-HI               1:39.89    1:33.95  
 10 Wong, Joyce                9 HSC-HI               1:36.43    1:34.19  
 11 Monahan, Mia              10 KSC-HI               1:35.88    1:36.34  
 12 Westphal, Katy            10 AUL-HI               1:37.13    1:36.44  
 13 Zeebe, Johanna             9 KSC-HI               1:45.34    1:37.16  
 14 Monahan, Abigail           9 KSC-HI               1:47.20    1:38.91  
 15 Pizarro, Gabby            10 AUL-HI               1:38.04    1:41.03  
 16 Terada, Ka'imi            10 KSC-HI               1:38.83    1:41.71  
 17 Hsu, Meilani              10 AUL-HI               1:49.11    1:43.44  
 18 Gallant Ortiz, Xiamara    10 SPL-HI               1:40.32    1:43.80  
 18 Misailidis, Tai            8 KSC-HI               1:40.45    1:43.80  
 20 Webster, Journei           8 UN-HI                1:37.52    1:46.26  
 21 Nishikawa, Kei             9 PCA-HI                    NT    1:50.12  
 
Event 86  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Songsong, Sebastian       10 KSC-HI               1:20.29    1:23.57    9  
  2 Ferrer, Jeffrey           10 HSC-HI               1:32.45    1:28.17    7  
  3 Seminavage, Connor        10 HSC-HI               1:26.13    1:29.03    6  
  4 Canevari, Gabe            10 AUL-HI               1:39.25    1:36.08    5  
  5 Canales, Jake             10 AUL-HI               1:43.16    1:37.86    4  
  6 Hong, Makohia              9 MAUI-HI              1:43.32    1:39.45    3  
  7 Rampton, Ashley            9 AUL-HI               1:43.36    1:40.37    2  
  8 Cheng, Benton             10 MAN-HI               1:38.88    1:40.47    1  
  9 Hsu, Benjamin             10 SPL-HI               1:35.07    1:40.94  
 10 Awaya, Alex               10 KSC-HI               1:45.89    1:42.88  
 11 Slay, Walker              10 AUL-HI               1:45.09    1:43.34  
 12 Seto, Matthew             10 IOL-HI               1:40.59    1:43.66  
 13 Tan, Evans                 9 SPL-HI               1:40.45    1:44.67  
 14 Endo, Kaita                9 SPL-HI               1:41.43    1:44.91  
 15 Thatcher-West, Kaikane    10 KSC-HI               1:57.41    1:45.20  
 16 Hursty, Parker            10 IOL-HI               1:48.14    1:45.21  
 17 Sweet, Jackson            10 HICK-HI              1:53.60    1:47.15  
 18 Radio, Eli                 9 AUL-HI               1:46.24    1:56.67  
 
Event 87  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsumoto, Kaimi          15 MAUI-HI              1:58.53    1:54.77    9  
  2 Foster, Lia               18 KSC-HI               1:52.38    1:55.28    7  
  3 Petrides, Maia            18 KSC-HI               1:52.27    1:56.08    6  
  4 Namatame, Lina            17 KSC-HI               2:00.65    2:04.43    5  
  5 Harder, Anna              17 KSC-HI               2:05.13    2:05.94    4  
  6 Bliss, Ashton             17 KSC-HI               2:07.25    2:06.42    3  
  7 Le, Amanda                17 KSC-HI               2:01.22    2:06.46    2  
  8 McRae, Emma               17 HSC-HI               2:08.45    2:07.80    1  
  9 Kakazu, Erika             17 SPL-HI               1:58.21    2:08.64  
 10 Lee, Regan                18 KSC-HI               2:07.14    2:08.69  
 11 Heiss, Hanna              17 UN-HI                2:00.72    2:08.74  
 12 Lang, Ellisa              17 KSC-HI               2:11.11    2:10.14  
 13 Mitchell, Abbey           17 AUL-HI               2:07.21    2:11.96  
 14 Miyashita, Darah          17 PCA-HI               2:15.03    2:14.01  
 15 Meyers, Lin               11 Sun-shine-HI         2:16.83    2:17.99  
 16 Myers, Laura              15 HSC-HI               3:06.30    2:22.62  
 
Event 88  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaughan, Jake             17 PAQ-HI               1:47.98    1:49.56    9  
  2 Fukumoto, Evan            18 BOWS-HI              1:50.69    1:53.10    7  
  3 Croll, Alexander          17 KSC-HI               1:53.14    1:54.04    6  
  4 Sellner, Nathan           17 BOWS-HI              1:53.28    1:54.48    5  
  5 Cheung, Arthur            18 KSC-HI               1:52.38    1:56.67    4  
  6 Tucker, Carlos            19 MAN-HI               1:57.23    1:56.98    3  
  7 Babcock, Evan             17 AAA-HI               1:59.70    2:00.60    2  
  8 Palmieri, Jake            15 HICK-HI              2:06.66    2:05.65    1  
  9 Sweet, Sebastian          16 HICK-HI              2:05.14    2:06.33  
 -- Collins, Jeffrey          17 KSC-HI               1:49.73         DQ  
 
Event 89  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yasumi, Sala              10 KSC-HI               2:19.84    2:17.76    9  
  2 Fujiwara, Ciera           10 KSC-HI               2:25.35    2:22.54    7  
  3 Hill, Audrey              10 PCA-HI               2:30.67    2:26.98    6  
  4 Oda, Leah                 10 HSC-HI               2:25.68    2:28.48    5  
  5 Andaya, Avalyne           10 IOL-HI                    NT    2:30.46    4  
  6 Nakagawa, Noelle          10 SPL-HI               2:27.33    2:33.30    3  
  7 Ho, Tara                   9 KSC-HI               2:40.63    2:33.78    2  
  8 Heiken, Paige             10 AUL-HI               2:42.48    2:34.45    1  
  9 Kaneshiro, Skylar         10 HSC-HI               2:28.30    2:37.13  
 10 Centra, Nikki             10 KSC-HI               2:43.06    2:39.64  
 11 Monahan, Abigail           9 KSC-HI               2:41.34    2:40.20  
 12 Clark, Kendall            10 KSC-HI               2:45.52    2:41.06  
 13 Webster, Journei           8 UN-HI                2:41.87    2:41.64  
 14 Musico, Lillian           10 AAA-HI               2:45.23    2:43.70  
 15 Lee, Jada                  9 SPL-HI               2:47.36    2:44.39  
 16 Wong, Joyce                9 HSC-HI               2:50.18    2:44.73  
 17 Campbell, Hazel            9 KSC-HI                    NT    2:46.46  
 18 Tada-Portuondo, Madilyn   10 AAA-HI               2:52.74    2:46.73  
 19 Nishikawa, Kei             9 PCA-HI               2:51.74    2:47.77  
 20 Westphal, Katy            10 AUL-HI               2:50.88    2:47.78  
 21 Gallant Ortiz, Xiamara    10 SPL-HI               2:47.48    2:53.09  
 22 Miller, Sage               9 KSC-HI               2:46.66    2:53.31  
 
Event 90  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Evan                10 IOL-HI               2:15.01    2:15.92    9  
  2 DeGalicia, Ethan           9 HSC-HI               2:22.45    2:27.17    7  
  3 Ruelas, Samuel            10 KSC-HI               2:31.21    2:29.14    6  
  4 Cheng, Benton             10 MAN-HI               2:44.39    2:49.03    5  
  5 Hong, Makohia              9 MAUI-HI              2:55.48    2:56.81    4  
  6 Chung, Deion               8 MAN-HI               3:01.32    3:01.67    3  
  7 Davis, Brahman             7 KSC-HI               2:53.56    3:02.86    2  
  8 Radio, Eli                 9 AUL-HI               3:00.62    3:10.52    1  
 
Event 91  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Story, Shaye              13 KSC-HI                 55.33      54.71    9  
  2 Carlson, Sofia            13 KSC-HI                 54.81      54.73    7  
  3 Sasaki, Kyrie             14 HSC-HI                 55.82      56.00    6  
  4 Outtrim, Ashley           14 KSC-HI                 55.35      56.33    5  
  5 Dreyer, Reina             14 SPL-HI                 56.30      56.69    4  
  6 Garcia, Rose              14 HSC-HI                 55.79      57.00    3  
  7 Takashige, Kaya           14 HSC-HI                 58.38      57.52    2  
  8 Garo-Drzymala, Kayla      14 KSC-HI               1:00.19      58.22    1  
  9 Barthel, Alana            13 AUL-HI                 57.56      58.53  
 10 Domingo, Mikaila          14 HSC-HI                 59.13      58.70  
 11 Mori, Keiko               14 Sun-shine-HI           58.84      58.89  
 12 Hoesel, Maddie            14 MOKI-HI              1:00.67      59.28  
 13 Ishii, Yu                 13 HSC-HI                 58.79      59.74  
 14 Okuma, Megan              14 PCA-HI                 59.21      59.91  
 15 Yee, Sophia               13 HSC-HI                 59.20    1:00.12  
 16 Wilson, Kaylin            14 AUL-HI                 59.83    1:00.20  
 17 Songsong, Sanoe           14 KSC-HI                 58.62    1:00.74  
 18 Webb, Skylar              14 AUL-HI                 59.58    1:01.15  
 19 Oshiro, Kimi              14 SPL-HI               1:01.33    1:01.40  
 20 Oh, LeAnn                 13 MAN-HI               1:02.71    1:01.42  
 21 Oshiro, Kelsey            13 PAQ-HI               1:01.74    1:01.60  
 22 Uyeda, RaeAnn             13 KSC-HI               1:00.25    1:01.66  
 23 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI               1:00.88    1:01.92  
 24 Farah, Leigh              14 KSC-HI               1:01.52    1:02.16  
 24 Kau, Sydney               13 KSC-HI               1:03.87    1:02.16  
 26 King, Gessica             13 SPL-HI                 59.59    1:02.23  
 27 Adams, Peyton             14 HICK-HI              1:01.98    1:03.21  
 28 Cabigas, Halee            14 PCA-HI               1:04.70    1:03.36  
 29 Rudy, Makena              14 PAQ-HI               1:03.19    1:03.97  
 30 Uyematsu, Ashley          14 PCA-HI               1:03.20    1:03.98  
 31 Tarquin, Sarah            13 AUL-HI               1:04.20    1:05.11  
 32 Young, Nylia              13 BSC-ZZ               1:04.23    1:10.94  
 
Event 92  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copp, Noa                 14 KSC-HI                 51.43      52.08    9  
  2 Cerizo, Sean              13 MAUI-HI                54.27      55.08    7  
  3 Reiter, Jon               14 AUL-HI                 54.55      55.38    6  
  4 Kaulukou-Chang, Dane      14 PCA-HI                 55.78      55.71    5  
  5 Wojack, Kosmo             14 HSC-HI                 55.75      56.34    3.5
  5 Clark, Noa                13 KSC-HI                 57.45      56.34    3.5
  7 Kaupalolo, Ka'eo          13 MAUI-HI                58.00      56.42    2  
  8 Oda, Roy                  14 HSC-HI                 56.25      57.02    1  
  9 Nitao, Tom                14 PAQ-HI                 59.50      57.86  
 10 Shiu, Andre               14 MAN-HI                 57.71      58.03  
 11 Zachmeier, Griffin        14 AUL-HI               1:00.08      58.70  
 12 Lin, Tyson                13 BOWS-HI                58.86      58.89  
 13 Fujimoto, Cole            13 SPL-HI                 59.38      59.30  
 14 Cheung, Luke              13 KSC-HI               1:00.30      59.56  
 15 Corpuz, Jorden            14 UN-HI                1:01.74      59.78  
 16 Kinningham, Ryan Kai      13 IOL-HI               1:00.79      59.93  
 17 Wilson, Jonathan          13 MAN-HI               1:01.00    1:00.37  
 18 West, Kai                 14 AUL-HI               1:00.11    1:00.88  
 19 Andrade, Jeff             14 HICK-HI              1:00.70    1:01.74  
 20 Pena, Rui                 14 SPL-HI               1:02.61    1:02.64  
 21 Lesuma, Ikanitabu         13 BSC-ZZ               1:06.89    1:08.36  
 
Event 93  Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pound, LeGrand            16 KSC-HI                 51.41      54.72    9  
  2 Gonzalez, Lyra            16 KSC-HI                 55.32      54.78    7  
  3 Li, Shirley               15 KSC-HI                 56.47      55.09    6  
  4 Yasumi, Mari              15 KSC-HI                 55.95      55.99    5  
  5 Harrison, Sophia          15 KSC-HI                 53.62      56.38    4  
  6 Iwamoto, Reyna            15 PCA-HI                 56.26      56.58    3  
  7 Ki, Amanda                16 SPL-HI                 58.69      58.32    2  
  8 Amrich, Jewel             15 KSC-HI                 58.53      58.57    1  
  9 Colburn, Megan            15 BOWS-HI                57.96      58.93  
 10 Garcia, Cheyenne          16 KSC-HI                 58.05      59.20  
 11 Cardoza, Abby             15 KSC-HI                 57.99      59.92  
 12 Kim, Chung Eun            15 KSC-HI               1:01.03    1:00.10  
 13 Walton, Mariah            15 KSC-HI                 58.24    1:01.18  
 14 Dagdagan, Noelle          15 SPL-HI               1:00.53    1:02.30  
 15 Maglasang, Reina          15 Sun-shine-HI         1:03.18    1:04.44  
 16 Chong, Alohi              16 PCA-HI               1:04.02    1:08.48  
 17 Warren, Jadee             15 SPL-HI               1:06.87    1:10.26  
 
Event 94  Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petrides, Michael         16 KSC-HI                 46.65      47.06    9  
  2 Hayakawa, Allen           16 KSC-HI                 49.18      48.52    7  
  3 Piosalan, Denison         16 KSC-HI                 49.45      49.25    6  
  4 Horner, Jaek              15 KSC-HI                 52.66      49.77    5  
  5 Sawai, Kanoa              15 KSC-HI                 50.72      50.88    4  
  6 Yee, Kainoa               15 HSC-HI                 51.40      51.33    3  
  7 Takai, Matthew            15 PCA-HI                 51.73      51.49    2  
  8 Berg, C.J.                16 KSC-HI                 52.30      51.56    1  
  9 Nakaya, Nicholas          15 KSC-HI                 51.67      51.74  
 10 Wada, Reimon              15 SPL-HI                 50.90      51.80  
 11 Takahashi, Jarrett        15 KSC-HI                 51.74      51.81  
 12 Ahia, Joseph              16 SPL-HI                 48.52      51.94  
 13 Lujan, Josh               15 HSC-HI                 52.09      52.27  
 14 Palimoo, Danny            15 KSC-HI                 55.74      53.83  
 15 Quinones, Adrian          16 PCA-HI                 53.79      54.13  
 16 Murai, Ryan               16 SPL-HI                 54.85      54.46  
 17 Lau, Sunny                16 SPL-HI                 53.23      54.47  
 18 Camacho, Steven           15 HSC-HI                 55.80      54.52  
 19 Yoshida, Dylan            15 IOL-HI                 55.82      55.33  
 20 Allee, Daniel             15 HICK-HI                56.94      55.43  
 21 Hue, Nathan               16 SPL-HI               1:00.38      55.68  
 22 Kim, Christopher          16 PCA-HI               1:03.47      56.49  
 23 Inouye, Jared             16 IOL-HI                 56.87      56.85  
 24 Ngo, Kevin                16 MAN-HI                 59.15      57.11  
 25 Miyake, Eddie             15 SPL-HI                 58.69      59.67  
 
Event 95  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartwood, Belise         10 KSC-HI               1:12.16    1:10.13    9  
  2 Yasumi, Sala              10 KSC-HI               1:12.45    1:12.18    7  
  3 Hurd, Sophia              10 PAQ-HI               1:15.49    1:13.92    6  
  4 Fujiwara, Ciera           10 KSC-HI               1:15.08    1:14.76    5  
  5 Kaichi, Haylie            10 PAQ-HI               1:21.21    1:18.92    4  
  6 Orr, Victoria             10 HSC-HI               1:21.52    1:19.26    3  
  7 Andaya, Avalyne           10 IOL-HI               1:23.13    1:19.85    2  
  8 Ho, Tara                   9 KSC-HI               1:24.89    1:21.11    1  
  9 Kaneshiro, Kenna          10 HSC-HI               1:21.58    1:21.24  
 10 Kaneshiro, Skylar         10 HSC-HI               1:22.08    1:21.59  
 11 Oda, Leah                 10 HSC-HI               1:22.31    1:21.79  
 12 Zeebe, Johanna             9 KSC-HI               1:28.24    1:23.00  
 13 Centra, Nikki             10 KSC-HI               1:26.57    1:23.99  
 14 Pizarro, Gabby            10 AUL-HI               1:25.34    1:24.49  
 15 Clark, Kendall            10 KSC-HI               1:27.15    1:25.46  
 16 Campbell, Hazel            9 KSC-HI               1:33.38    1:26.47  
 17 Tamura, Kiwako            10 IOL-HI                    NT    1:27.42  
 18 Miller, Sage               9 KSC-HI               1:27.07    1:29.09  
 19 Johnston, Kory            10 HICK-HI              1:32.65    1:30.22  
 20 Tada-Portuondo, Madilyn   10 AAA-HI               1:27.04    1:30.30  
 21 Sumida, Ari               10 HSC-HI               1:30.00    1:31.55  
 22 Musico, Lillian           10 AAA-HI               1:34.32    1:31.73  
 23 Terada, Ka'imi            10 KSC-HI               1:31.25    1:32.16  
 24 Lopes, Kaylie             10 MAUI-HI              1:40.18    1:45.42  
 
Event 96  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Evan                10 IOL-HI               1:12.07    1:11.41    9  
  2 Songsong, Sebastian       10 KSC-HI               1:14.47    1:11.96    7  
  3 Seminavage, Connor        10 HSC-HI               1:12.28    1:13.23    6  
  4 Ruelas, Samuel            10 KSC-HI               1:19.04    1:18.92    5  
  5 DeGalicia, Ethan           9 HSC-HI               1:19.50    1:19.11    4  
  6 Ferrer, Jeffrey           10 HSC-HI               1:25.04    1:19.75    3  
  7 Yuen, Tobey               10 HSC-HI               1:23.36    1:20.25    2  
  8 Canevari, Gabe            10 AUL-HI               1:24.03    1:26.41    1  
  9 Awaya, Alex               10 KSC-HI               1:30.88    1:28.14  
 10 Canales, Jake             10 AUL-HI               1:30.66    1:28.96  
 11 Hursty, Parker            10 IOL-HI               1:28.44    1:29.46  
 12 Hong, Makohia              9 MAUI-HI              1:30.37    1:29.83  
 13 Hammer, Aiden              9 AUL-HI               1:30.42    1:30.15  
 14 Slay, Walker              10 AUL-HI               1:31.27    1:30.64  
 15 Portuondo, Enzo            9 AAA-HI               1:33.19    1:31.04  
 16 Godsey, Zachary            9 PAQ-HI               1:33.89    1:32.53  
 17 Endo, Kaita                9 SPL-HI               1:32.62    1:33.10  
 18 Lau, Tyler                10 MAN-HI               1:36.80    1:34.50  
 19 Rampton, Ashley            9 AUL-HI               1:31.43    1:35.03  
 20 Thatcher-West, Kaikane    10 KSC-HI               1:32.80    1:37.02  
 21 Dagdagan, Wreyn            8 SPL-HI               1:36.04    1:37.90  
 22 Chung, Deion               8 MAN-HI               1:35.27    1:39.20  
 23 Sweet, Jackson            10 HICK-HI              1:37.19    1:39.91  
 24 Davis, Brahman             7 KSC-HI               1:31.49    1:40.38  
 25 Tadaki, Randen            10 AAA-HI               1:37.52    1:41.63  
 26 Hsu, Benjamin             10 SPL-HI               1:37.37    1:43.35  
 -- Lesuma, Ratu Peni          9 BSC-ZZ               1:39.00         DQ  
 
Event 97  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'               1:56.42    1:58.21   18  
     1) Ishii, Yu 13                    2) Yee, Sophia 13                 
     3) Domingo, Mikaila 14             4) Garcia, Rose 14                
  2 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'                  1:57.80    1:58.48   14  
     1) Kakazu, Erika 17                2) Ki, Amanda 16                  
     3) Dreyer, Reina 14                4) Dagdagan, Noelle 15            
  3 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'B'               2:04.65    2:00.48   12  
     1) McRae, Emma 17                  2) Takashige, Kaya 14             
     3) Myers, Laura 15                 4) Sasaki, Kyrie 14               
  4 Pearl City Aquatics-HI  'A'                       2:04.17    2:01.34   10  
     1) Okuma, Megan 14                 2) Miyashita, Darah 17            
     3) Cabigas, Halee 14               4) Iwamoto, Reyna 15              
 
Event 98  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'               1:48.70    1:47.79   18  
     1) Yee, Kainoa 15                  2) Wojack, Kosmo 14               
     3) Lujan, Josh 15                  4) Escobar, Jo 14                 
  2 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'                  1:50.53    1:48.38   14  
     1) Wada, Reimon 15                 2) Ahia, Joseph 16                
     3) Lau, Sunny 16                   4) Erban, Jacob 17                
  3 Pearl City Aquatics-HI  'A'                       1:49.72    1:53.42   12  
     1) Kaulukou-Chang, Dane 14         2) Takai, Matthew 15              
     3) Chang, Jerrett 16               4) Quinones, Adrian 16            
  4 Hickam Hurricanes-HI  'A'                              NT    1:57.77   10  
     1) Allee, Daniel 15                2) Palmieri, Jake 15              
     3) Sweet, Sebastian 16             4) Andrade, Jeff 14               
  5 Manoa Aquatics-HI  'A'                            1:46.40    1:58.43    8  
     1) Wong, Casey 15                  2) Iwai-King, Kai 14              
     3) Tucker, Carlos 19               4) Shiu, Andre 14                 
  6 Splash Aquatics - Makiki-HI  'B'                  2:04.13    2:01.17    6  
     1) Murai, Ryan 16                  2) Miyake, Eddie 15               
     3) Hue, Nathan 16                  4) Fujimoto, Cole 13              
 -- Babale Swim Club-ZZ  'A'                               NT         DQ  
     1) Lesuma, Ikanitabu 13            2) Hill, Finnley 11               
     3) Liew-Marsters, Papanui 11       4) Johns, Kurt 19                 
 
Event 99  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'               2:25.58    2:28.21   18  
     1) Oda, Leah 10                    2) Kaneshiro, Kenna 10            
     3) Orr, Victoria 10                4) Kaneshiro, Skylar 10           
  2 Pearl City Aquatics-HI  'A'                       2:37.84    2:38.50   14  
     1) Cabigas, Breeana 10             2) Hill, Audrey 10                
     3) Nishikawa, Kei 9                4) Taufahema, Heilala 10          
  3 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'                  2:31.45    2:40.70   12  
     1) Gallant Ortiz, Xiamara 10       2) Lee, Jada 9                    
     3) Nakagawa, Noelle 10             4) Imai, Aeryn 9                  
 
Event 100  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'               2:18.98    2:19.87   18  
     1) Seminavage, Connor 10           2) Ferrer, Jeffrey 10             
     3) Yuen, Tobey 10                  4) DeGalicia, Ethan 9             
  2 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'                  2:40.00    2:56.80   14  
     1) Tan, Evans 9                    2) Hsu, Benjamin 10               
     3) Endo, Kaita 9                   4) Dagdagan, Wreyn 8              
 
Event 101  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Lia               18 KSC-HI              10:29.33   10:33.77    9  
  2 Yasumi, Mari              15 KSC-HI              10:40.15   10:44.10    7  
  3 Petrides, Maia            18 KSC-HI              10:26.88   10:57.32    6  
  4 Gonzalez, Lyra            16 KSC-HI              11:07.80   10:57.69    5  
  5 Bliss, Ashton             17 KSC-HI              11:23.08   11:01.47    4  
  6 Namatame, Lina            17 KSC-HI              11:21.00   11:20.16    3  
  7 Hopkins, Hi'ilani         17 KSC-HI              11:04.64   11:21.71    2  
  8 Harder, Anna              17 KSC-HI              11:22.28   11:25.74    1  
  9 Harrison, Sophia          15 KSC-HI              11:05.99   11:26.25  
 10 Walton, Mariah            15 KSC-HI              11:02.78   11:26.38  
 11 Lang, Ellisa              17 KSC-HI              11:28.87   11:26.87  
 12 Le, Amanda                17 KSC-HI              11:14.63   11:31.14  
 13 Carlson, Sofia            13 KSC-HI              11:52.29   11:33.50  
 14 Travis, Emily             16 AAA-HI              11:43.51   11:43.16  
 15 Mitchell, Abbey           17 AUL-HI              11:19.86   11:43.20  
 16 Farah, Leigh              14 KSC-HI              11:35.29   11:45.72  
 17 Chua-Chiaco, Katelyn      14 KSC-HI              11:54.60   11:45.96  
 18 Cardoza, Abby             15 KSC-HI              12:45.20   11:47.34  
 19 Barthel, Alana            13 AUL-HI              12:10.54   11:48.10  
 20 Garcia, Cheyenne          16 KSC-HI              11:59.24   11:48.61  
 21 Artelli, Mindy            13 AUL-HI              12:50.05   12:05.81  
 22 Swann, Kylie              14 AAA-HI              12:05.38   12:10.62  
 23 Uyeda, RaeAnn             13 KSC-HI              12:16.75   12:17.27  
 24 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI              12:20.21   12:32.44  
 
Event 102  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petrides, Michael         16 KSC-HI               9:35.42    9:35.90    9  
  2 Hayakawa, Allen           16 KSC-HI               9:50.84    9:41.39    7  
  3 Piosalan, Denison         16 KSC-HI              10:09.58    9:42.00    6  
  4 Horner, Jaek              15 KSC-HI              10:23.33   10:16.93    5  
  5 Nakaya, Nicholas          15 KSC-HI              10:37.86   10:18.60    4  
  6 Takahashi, Jarrett        15 KSC-HI              10:19.03   10:21.06    3  
  7 Collins, Jeffrey          17 KSC-HI              10:07.45   10:24.36    2  
  8 Escobar, Jo               14 HSC-HI              10:13.58   10:27.81    1  
  9 Berg, C.J.                16 KSC-HI              10:55.22   10:29.31  
 10 Somlak, Calien            17 BOWS-HI             10:46.66   10:39.08  
 11 Cober, Arec               16 AAA-HI              10:45.91   10:41.22  
 12 Palimoo, Danny            15 KSC-HI              10:40.58   10:42.59  
 13 Duval-Arnould, Sean       15 AUL-HI              12:05.00   10:45.56  
 14 Croll, Alexander          17 KSC-HI              11:08.48   10:48.44  
 15 Sawai, Kanoa              15 KSC-HI              11:22.98   10:51.93  
 16 Babcock, Evan             17 AAA-HI              11:12.98   11:08.27  
 17 Gough, Rhys               15 AUL-HI              12:07.01   11:12.08  
 18 Cheung, Arthur            18 KSC-HI              10:54.04   11:42.46  
 19 Copp, Noa                 14 KSC-HI              11:08.97   11:49.90  
 20 Zachmeier, Griffin        14 AUL-HI              12:14.80   12:19.28