Hawaii Swimming
2016 HI 37th Annual Ken Suenaga Invitational - 12/3/2016 to 12/4/2016
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
Team Scores::Individual Scores
TM File
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zapata, Ashley            12 HSC-HI                 31.65      31.86    9  
  2 Kim, Noelle               12 PCA-HI                 33.82      33.55    7  
  3 Tabios, Nikki             12 HSC-HI                 36.19      34.29    6  
  4 Outtrim, Taylor           12 KSC-HI                 35.02      34.56    5  
  5 Echavaria, Abigail        12 HSC-HI                 33.75      34.79    4  
  6 Nee, Malie                12 HSC-HI                 35.61      35.14    3  
  7 Meyers, Lin               11 Sun-shine-HI           37.43      35.83    2  
  8 Jiang, Christie           11 HSC-HI                 36.81      36.15    1  
  9 Jeremiah, Jordana         11 HSC-HI                 36.65      36.28  
 10 Fotofili, Caroline        12 BSC-ZZ                 38.37      37.00  
 11 Bender, Sophie            12 PAQ-HI                 41.03      37.54  
 12 Chung, Emma               12 MAN-HI                 38.03      37.72  
 13 Reiter, Jen               12 AUL-HI                 38.83      37.82  
 14 Heiken, Pam               12 AUL-HI                 39.23      37.83  
 15 Low, Natalie              12 HSC-HI                 37.43      37.87  
 15 Holm, Gabriella           11 HSC-HI                 39.00      37.87  
 17 Partin, Mattea            11 UN - Hsc-HI            38.99      37.92  
 18 Young, Graci              12 SPL-HI                 39.12      38.00  
 19 Awaya, Katie              12 KSC-HI                 40.97      38.22  
 20 Madiam, Hannah            12 AUL-HI                 40.63      38.57  
 21 Huang, Katrina            12 KSC-HI                 40.50      38.81  
 22 Lileikis, Reina           11 KSC-HI                 39.44      38.82  
 23 Domingo, Kaitlyn          12 HSC-HI                 40.11      38.88  
 24 Wienckowski, Hana         11 MAN-HI                 39.51      38.90  
 25 Logan, Jessica            12 AUL-HI                 37.48      38.98  
 26 Hipolito, Codi            12 AAA-HI                 40.30      39.09  
 27 Flanagan, Kai             11 KSC-HI                 39.78      39.24  
 28 Rego, Kohia               11 KSC-HI                 39.83      39.29  
 29 Motaraghi, Sorren         12 KSC-HI                 40.08      39.35  
 29 Dagdagan, Neve            11 SPL-HI                 39.90      39.35  
 31 Hioki, Gigi               11 KSC-HI                 39.05      39.37  
 32 Chong Tim, Henna          12 AUL-HI                 41.05      39.94  
 33 Silva, Kamaira            11 MOKI-HI                41.07      40.02  
 34 Nakaya, Naomi             11 KSC-HI                 39.58      40.16  
 35 Hill, Grace               12 PCA-HI                 40.29      40.26  
 36 Sherlock, Adele           12 AUL-HI                 42.65      40.39  
 37 Wojack, Rhea              11 HSC-HI                 40.15      40.49  
 38 Duval-Arnould, Sonya      11 AUL-HI                 41.48      41.11  
 -- Kong, Tehani              12 AUL-HI                 52.90         DQ  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iwamura, Kai              12 SPL-HI                 34.69      33.75    9  
  2 Tanaka, Tytus             12 AAA-HI                 38.48      36.51    7  
  3 Camacho, Luke             12 HSC-HI                 39.95      36.87    6  
  4 Quinones, Diego           12 PCA-HI                 37.78      36.99    5  
  5 West, Zack                12 AUL-HI                 39.85      37.44    4  
  6 Tan, Tommy                11 SPL-HI                 38.51      37.92    3  
  7 Sakate, Ryo               11 SPL-HI                 38.08      38.12    2  
  8 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI                 39.50      38.25    1  
  9 Liew-Marsters, Papanui    11 BSC-ZZ                 40.73      38.45  
 10 Tanaka, Tyler             12 MOKI-HI                39.85      38.81  
 11 Lowell, Pete              11 AUL-HI                 40.35      39.05  
 12 Lee, Jake                 11 SPL-HI                 38.86      39.35  
 13 Siarot, Marcus            12 SPL-HI                 40.98      39.69  
 14 Courteau, Luca            11 AUL-HI                 41.76      39.91  
 15 Adams, Hunter             12 HICK-HI                41.05      39.95  
 16 Lum, Jalen                12 PCA-HI                 40.37      40.39  
 17 Otaka, Landen             11 PCA-HI                 42.36      40.92  
 18 Ferreira, Shota           11 AAA-HI                 41.80      42.08  
 19 Lyons, Jack               12 PAQ-HI                 51.46      42.23  
 20 Tsuji, Taro               11 MAN-HI                 44.54      43.89  
 21 Hill, Finnley             11 BSC-ZZ                 42.10      43.96  
 
Event 35  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Lani     17 SCSC-PC              2:15.65    2:14.54    9  
  2 Nishida, Mikaela          18 KSC-HI               2:13.61    2:16.96    7  
  3 Heiss, Hanna              17 UN - Spl-HI          2:15.61    2:22.69    6  
  4 Barthel, Alana            13 AUL-HI               2:26.58    2:29.92    5  
 -- Mitchell, Abbey           17 AUL-HI               2:26.24         DQ  
 
Event 36  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Walter               16 IOL-HI               2:01.16    1:59.85    9  
  2 Tucker, Carlos            19 MAN-HI               2:06.83    2:04.14    7  
 
Event 37  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Limasa, Charlie           11 HSC-HI               2:43.89    2:29.05    9  
  2 Toyofuku, Cienna          12 SPL-HI               2:31.58    2:29.31    7  
  3 Wienckowski, Hana         11 MAN-HI               2:35.05    2:34.44    6  
  4 Meyers, Lin               11 Sun-shine-HI         2:37.89    2:39.46    5  
  5 Reiter, Jen               12 AUL-HI               2:40.84    2:40.12    4  
  6 Nee, Malie                12 HSC-HI               2:47.13    2:40.71    3  
  7 Patterson, Taila          12 PAQ-HI               2:40.37    2:42.50    2  
  8 Flanagan, Kai             11 KSC-HI                    NT    2:46.93    1  
  9 Logan, Jessica            12 AUL-HI               3:05.51    2:47.00  
 10 Hill, Grace               12 PCA-HI               2:55.02    2:49.61  
 11 Huang, Katrina            12 KSC-HI               2:52.48    2:51.39  
 
Event 38  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nakatsu, Ken              12 HSC-HI               2:24.95    2:21.64    9  
  2 Tanaka, Tytus             12 AAA-HI               2:40.44    2:36.89    7  
  3 Ishimi, Dillon            12 MAN-HI               3:00.74    2:45.04    6  
  4 Courteau, Luca            11 AUL-HI                    NT    2:59.26    5  
 
Event 39  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsumoto, Kaimi          15 MAUI-HI                25.17      24.87    9  
  2 Tanizaki-Hudson, Lani     17 SCSC-PC                25.24      24.99    7  
  3 Myatt, Serena             18 IOL-HI                 25.26      25.13    6  
  4 Pan, Jane                 17 SCSC-PC                26.84      26.35    5  
  5 Takashige, Kaya           14 HSC-HI                 26.70      26.37    4  
  6 Heiss, Hanna              17 UN - Spl-HI            26.23      26.51    3  
  7 Kakazu, Erika             17 SPL-HI                 25.19      26.52    2  
  8 Nishida, Mikaela          18 KSC-HI                 25.95      26.72    1  
  9 Lee, Regan                18 KSC-HI                 26.01      26.82  
 10 Bachl, Lily               12 AUL-HI                 26.50      26.89  
 11 Oh, LeAnn                 13 MAN-HI                 27.97      27.50  
 12 Tanizaki-Hudson, Kiana    12 SCSC-PC                27.48      27.57  
 13 Miyashita, Darah          17 PCA-HI                 26.83      27.71  
 14 Marlow, Leilani           15 SCSC-PC                28.26      27.75  
 15 Cardona, Tia              13 HSC-HI                 28.37      27.94  
 16 Heiken, Pam               12 AUL-HI                 28.35      28.53  
 17 Adams, Peyton             14 HICK-HI                28.59      28.94  
 18 Schneider, Anneliese      15 HICK-HI                29.10      29.08  
 19 Wong, Maddy               11 BOWS-HI                29.44      29.39  
 20 Ehmann, Audrey            13 HICK-HI                28.83      29.59  
 
Event 40  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, Kurt               19 BSC-ZZ                 23.42      22.87    9  
  2 Sato, Gavin               17 SCSC-PC                24.18      23.55    7  
  3 Tucker, Carlos            19 MAN-HI                 25.06      24.13    6  
  4 Somlak, Calien            17 BOWS-HI                24.70      24.21    5  
  5 Kaulukou-Chang, Dane      14 PCA-HI                 25.44      25.08    4  
  6 Oda, Roy                  14 HSC-HI                 25.99      25.34    3  
  7 Tuinamuana, Jeremaia      17 BSC-ZZ                 26.15      25.69    2  
  8 Babcock, Evan             17 AAA-HI                 25.66      25.83    1  
  9 Camacho, Luke             12 HSC-HI                 28.55      28.69  
 10 Myers, Thomas             12 HSC-HI                 28.30      28.79  
 
Event 41  Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iwamoto, Reyna            15 PCA-HI                 26.58      26.36    9  
  2 Stoetzer, Olivia          15 KSC-HI                 25.31      26.51    7  
  3 Colburn, Megan            15 BOWS-HI                27.16      26.71    6  
  4 Ki, Amanda                16 SPL-HI                 26.77      27.16    5  
  5 Garcia, Cheyenne          16 KSC-HI                 27.14      27.18    4  
  6 Dagdagan, Noelle          15 SPL-HI                 26.80      27.49    3  
  7 Travis, Emily             16 AAA-HI                 28.04      27.99    2  
  8 Marlow, Leilani           15 SCSC-PC                28.26      28.87    1  
  9 Chong, Alohi              16 PCA-HI                 28.90      29.20  
 
Event 42  Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wada, Reimon              15 SPL-HI                 23.27      23.16    9  
  2 Yee, Kainoa               15 HSC-HI                 23.05      23.25    7  
  3 Tucker, Marlin            16 AAA-HI                 24.52      23.34    6  
  4 Lujan, Josh               15 HSC-HI                 24.18      24.05    5  
  5 Takai, Matthew            15 PCA-HI                 24.56      24.42    4  
  6 Quinones, Adrian          16 PCA-HI                 24.27      24.49    3  
  7 Lau, Sunny                16 SPL-HI                 24.53      24.77    2  
  8 Allee, Daniel             15 HICK-HI                25.55      24.81    1  
  9 Kim, Christopher          16 PCA-HI                 27.96      24.84  
 10 Camacho, Steven           15 HSC-HI                 24.56      25.16  
 11 Palmieri, Jake            15 HICK-HI                25.47      25.25  
 12 Zheng, Franklin           15 KSC-HI                 26.12      25.69  
 13 Sato, Matt                15 SCSC-PC                25.89      25.85  
 14 Sakai, Daniel             16 SPL-HI                 26.08      26.38  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dreyer, Reina             14 SPL-HI                 26.15      25.47    9  
  2 King, Gessica             13 SPL-HI                 27.28      26.86    7  
  3 Tanabe, Rain              14 IOL-HI                 27.56      26.88    6  
  4 Mori, Keiko               14 Sun-shine-HI           27.20      26.97    5  
  5 Outtrim, Ashley           14 KSC-HI                 25.72      27.00    4  
  6 Okuma, Megan              14 PCA-HI                 27.14      27.12    3  
  7 Songsong, Sanoe           14 KSC-HI                 26.85      27.14    2  
  8 Garo-Drzymala, Kayla      14 KSC-HI                 27.08      27.15    1  
  9 Terada, Kala`i            14 KSC-HI                 27.51      27.21  
  9 Wilson, Kaylin            14 AUL-HI                 26.49      27.21  
 11 Domingo, Mikaila          14 HSC-HI                 27.43      27.44  
 12 Swann, Kylie              14 AAA-HI                 28.01      27.46  
 13 Oh, LeAnn                 13 MAN-HI                 27.97      27.61  
 14 Cardona, Tia              13 HSC-HI                 28.37      27.67  
 15 Hoesel, Maddie            14 MOKI-HI                28.60      27.87  
 16 Webb, Skylar              14 AUL-HI                 27.84      27.88  
 17 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI                 27.61      27.92  
 18 Swartz, Sierra            13 HSC-HI                 28.78      28.13  
 19 Broderick, Ashley         14 SPL-HI                 27.84      28.16  
 20 Reynolds, Ally            14 KSC-HI                 28.50      28.65  
 21 Adams, Peyton             14 HICK-HI                28.59      28.80  
 22 Uyematsu, Ashley          14 PCA-HI                 29.34      28.94  
 23 Kau, Sydney               13 KSC-HI                 29.50      28.97  
 
Event 44  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copp, Noa                 14 KSC-HI                 23.23      22.85    9  
  2 Alejado, Devin            14 KSC-HI                 23.22      23.27    7  
  3 Escobar, Jo               14 HSC-HI                 24.23      23.75    6  
  4 Ginoza, Makena            14 KSC-HI                 24.47      24.01    5  
  5 Ariyoshi, Ryo             13 KSC-HI                 25.05      24.27    4  
  6 Cerizo, Sean              13 MAUI-HI                24.59      24.92    3  
  7 Reiter, Jon               14 AUL-HI                 25.45      25.67    2  
  8 Wojack, Kosmo             14 HSC-HI                 25.80      25.73    1  
  9 Oda, Roy                  14 HSC-HI                 25.99      25.74  
 10 Kaupalolo, Ka'eo          13 MAUI-HI                26.69      26.15  
 11 Fujimoto, Cole            13 SPL-HI                 26.65      26.31  
 12 Shiu, Andre               14 MAN-HI                 26.89      26.61  
 13 Wilson, Jonathan          13 MAN-HI                 27.67      26.72  
 14 Andrade, Jeff             14 HICK-HI                27.46      26.91  
 15 Cheung, Luke              13 KSC-HI                 27.22      27.29  
 16 Chung, Pono               13 PCA-HI                 28.43      28.28  
 17 Lesuma, Ikanitabu         13 BSC-ZZ                 28.04      29.83  
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasrallah, Leila          11 PAQ-HI                 59.79      58.55    9  
  2 Nee, Malie                12 HSC-HI                 58.38      58.98    7  
  3 Bachl, Lily               12 AUL-HI                 58.23      59.17    6  
  4 Jiang, Christie           11 HSC-HI               1:00.43      59.64    5  
  5 Reiter, Jen               12 AUL-HI               1:00.55      59.92    4  
  6 Limasa, Charlie           11 HSC-HI               1:01.76      59.93    3  
  7 Hioki, Gigi               11 KSC-HI               1:01.62    1:00.02    2  
  8 Echavaria, Abigail        12 HSC-HI                 59.92    1:00.31    1  
  9 Dagdagan, Neve            11 SPL-HI               1:00.85    1:00.53  
 10 Kim, Noelle               12 PCA-HI               1:02.78    1:00.95  
 11 Tanizaki-Hudson, Kiana    12 SCSC-PC                59.44    1:01.02  
 12 Wienckowski, Hana         11 MAN-HI               1:02.31    1:02.01  
 13 Nakaya, Naomi             11 KSC-HI               1:02.22    1:02.69  
 14 Silva, Kamaira            11 MOKI-HI              1:02.58    1:02.81  
 15 Heiken, Pam               12 AUL-HI               1:04.54    1:02.99  
 16 Low, Natalie              12 HSC-HI               1:03.60    1:03.14  
 17 Patterson, Taila          12 PAQ-HI               1:05.27    1:03.48  
 17 Lileikis, Reina           11 KSC-HI               1:02.97    1:03.48  
 19 Huang, Katrina            12 KSC-HI               1:03.71    1:03.61  
 20 Outtrim, Taylor           12 KSC-HI               1:10.68    1:03.63  
 21 Flanagan, Kai             11 KSC-HI               1:03.88    1:03.80  
 22 Chong Tim, Henna          12 AUL-HI               1:07.71    1:04.15  
 23 Sherlock, Adele           12 AUL-HI               1:08.39    1:04.62  
 24 Shiroma, Maile            12 HSC-HI               1:06.30    1:04.90  
 25 Bender, Sophie            12 PAQ-HI               1:05.94    1:05.03  
 26 Madiam, Hannah            12 AUL-HI               1:06.74    1:05.65  
 27 Toyofuku, Cienna          12 SPL-HI               1:01.85    1:05.90  
 28 Hipolito, Codi            12 AAA-HI               1:03.27    1:06.32  
 29 Wong, Maddy               11 BOWS-HI              1:04.85    1:06.51  
 30 Kenessey, Tia             11 AAA-HI               1:07.20    1:07.27  
 31 Domingo, Kaitlyn          12 HSC-HI               1:14.61    1:07.46  
 32 Young, Graci              12 SPL-HI               1:07.65    1:08.36  
 33 Hill, Grace               12 PCA-HI               1:07.67    1:08.55  
 34 Partin, Mattea            11 UN - Hsc-HI          1:09.54    1:09.27  
 35 Chung, Emma               12 MAN-HI               1:11.45    1:12.13  
 36 Capron-Graves, Jazz       12 AUL-HI               1:12.38    1:12.26  
 37 Kong, Tehani              12 AUL-HI               1:09.89    1:15.78  
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ishimi, Dillon            12 MAN-HI                 58.06      56.70    9  
  2 Nakatsu, Ken              12 HSC-HI                 56.84      57.02    7  
  3 Sato, Caden               12 PCA-HI                 58.22      57.57    6  
  4 Iwamura, Kai              12 SPL-HI               1:00.07      59.63    5  
  5 Ferreira, Shota           11 AAA-HI               1:02.81    1:00.80    4  
  6 West, Zack                12 AUL-HI               1:03.75    1:03.25    3  
  7 Liew-Marsters, Papanui    11 BSC-ZZ               1:05.14    1:03.67    2  
  8 Siarot, Marcus            12 SPL-HI               1:05.73    1:03.69    1  
  9 Myers, Thomas             12 HSC-HI               1:06.07    1:04.96  
 10 Camacho, Luke             12 HSC-HI               1:04.53    1:05.16  
 11 Lum, Jalen                12 PCA-HI               1:06.01    1:05.47  
 12 Tanaka, Tyler             12 MOKI-HI              1:06.67    1:05.59  
 13 Quinones, Diego           12 PCA-HI               1:09.95    1:05.77  
 14 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI               1:07.73    1:06.26  
 15 Walrod, Sean              12 SCSC-PC              1:09.02    1:06.28  
 16 Lee, Jake                 11 SPL-HI               1:04.95    1:08.24  
 17 Sowers, Scott             12 MAN-HI               1:08.51    1:08.39  
 18 Courteau, Luca            11 AUL-HI               1:07.12    1:09.55  
 19 Lyons, Jack               12 PAQ-HI               1:09.66    1:09.77  
 20 Adams, Hunter             12 HICK-HI              1:10.91    1:09.92  
 21 Aus, Kai                  11 AUL-HI               1:15.35    1:10.89  
 22 Young, Tolu               11 BSC-ZZ               1:12.60    1:11.29  
 23 Niessner, Ethan           12 AUL-HI               1:18.63    1:13.33  
 24 Hill, Finnley             11 BSC-ZZ                    NT    1:23.42  
 
Event 47  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zapata, Ashley            12 HSC-HI               2:27.92    2:28.12    9  
  2 Miyashita, Darah          17 PCA-HI               2:41.90    2:38.08    7  
  3 Heiss, Hanna              17 UN - Spl-HI          2:33.81    2:42.18    6  
  4 Jeremiah, Jordana         11 HSC-HI               2:52.55    2:45.31    5  
  5 Kakazu, Erika             17 SPL-HI               2:41.06    2:45.63    4  
  6 Ehmann, Audrey            13 HICK-HI              2:49.59    2:56.57    3  
 
Event 48  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sato, Gavin               17 SCSC-PC              2:31.77    2:29.34    9  
  2 West, Kai                 14 AUL-HI               2:37.26    2:38.62    7  
 
Event 49  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zapata, Ashley            12 HSC-HI               1:04.50    1:04.05    9  
  2 Nasrallah, Leila          11 PAQ-HI               1:06.52    1:04.80    7  
  3 Dagdagan, Neve            11 SPL-HI               1:07.91    1:07.01    6  
  4 Limasa, Charlie           11 HSC-HI               1:08.52    1:07.31    5  
  5 Nakaya, Naomi             11 KSC-HI               1:13.28    1:08.17    4  
  6 Kim, Noelle               12 PCA-HI               1:09.67    1:08.36    3  
  7 Jiang, Christie           11 HSC-HI               1:09.67    1:09.48    2  
  8 Tanizaki-Hudson, Kiana    12 SCSC-PC              1:08.81    1:10.33    1  
  9 Bachl, Lily               12 AUL-HI               1:08.59    1:11.59  
 10 Hioki, Gigi               11 KSC-HI               1:13.06    1:12.86  
 11 Patterson, Taila          12 PAQ-HI               1:13.82    1:13.24  
 12 Bender, Sophie            12 PAQ-HI               1:17.47    1:13.41  
 13 Sherlock, Adele           12 AUL-HI               1:15.01    1:13.92  
 14 Shiroma, Maile            12 HSC-HI               1:13.99    1:14.47  
 15 Lileikis, Reina           11 KSC-HI               1:15.29    1:14.51  
 16 Toyofuku, Cienna          12 SPL-HI               1:15.15    1:14.81  
 17 Chong Tim, Henna          12 AUL-HI               1:20.61    1:15.22  
 18 Flanagan, Kai             11 KSC-HI               1:14.59    1:15.72  
 19 Holm, Gabriella           11 HSC-HI               1:16.27    1:16.26  
 19 Silva, Kamaira            11 MOKI-HI              1:16.47    1:16.26  
 21 Kenessey, Tia             11 AAA-HI               1:19.11    1:19.31  
 22 Hipolito, Codi            12 AAA-HI               1:17.53    1:20.31  
 23 Chung, Emma               12 MAN-HI               1:18.18    1:21.46  
 24 Rego, Kohia               11 KSC-HI               1:25.15    1:21.47  
 25 Young, Graci              12 SPL-HI               1:33.88    1:26.60  
 
Event 50  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nakatsu, Ken              12 HSC-HI               1:02.11    1:04.37    9  
  2 West, Zack                12 AUL-HI               1:07.65    1:07.19    7  
  3 Ferreira, Shota           11 AAA-HI               1:11.65    1:10.56    6  
  4 Iwamura, Kai              12 SPL-HI               1:12.49    1:11.05    5  
  5 Siarot, Marcus            12 SPL-HI               1:14.89    1:14.12    4  
  6 Ishimi, Dillon            12 MAN-HI               1:15.43    1:15.52    3  
  7 Myers, Thomas             12 HSC-HI               1:16.52    1:16.20    2  
  8 Walrod, Sean              12 SCSC-PC              1:17.28    1:16.39    1  
  9 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI               1:20.80    1:16.78  
 10 Lyons, Jack               12 PAQ-HI               1:23.34    1:17.39  
 11 Tanaka, Tyler             12 MOKI-HI              1:19.33    1:18.53  
 12 Camacho, Luke             12 HSC-HI               1:15.49    1:20.25  
 13 Lee, Jake                 11 SPL-HI               1:22.04    1:20.72  
 14 Lum, Jalen                12 PCA-HI               1:24.53    1:20.80  
 15 Aus, Kai                  11 AUL-HI               1:22.19    1:22.56  
 16 Tan, Tommy                11 SPL-HI               1:23.43    1:22.73  
 17 Niessner, Ethan           12 AUL-HI               1:27.06    1:27.76  
 18 Sakate, Ryo               11 SPL-HI                    NT    1:30.62  
 19 Sowers, Scott             12 MAN-HI               1:30.50    1:32.51  
 
Event 51  Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ki, Amanda                16 SPL-HI               2:39.13    2:42.62    9  
  2 Garcia, Cheyenne          16 KSC-HI               2:45.86    2:45.65    7  
  3 Dagdagan, Noelle          15 SPL-HI               2:54.16    2:58.41    6  
  4 Warren, Jadee             15 SPL-HI               2:59.98    2:59.30    5  
 
Event 52  Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lujan, Josh               15 HSC-HI               2:10.21    2:13.78    9  
  2 Takai, Matthew            15 PCA-HI               2:21.08    2:18.11    7  
  3 Palmieri, Jake            15 HICK-HI              2:27.70    2:24.73    6  
  4 Quinones, Adrian          16 PCA-HI               2:24.24    2:26.81    5  
  5 Wada, Reimon              15 SPL-HI               2:27.29    2:30.93    4  
  6 Sweet, Sebastian          16 HICK-HI              2:37.51    2:34.62    3  
  7 Sato, Matt                15 SCSC-PC              2:44.10    2:40.37    2  
  8 Sakai, Daniel             16 SPL-HI               2:40.13    2:41.14    1  
  9 Zheng, Franklin           15 KSC-HI               2:41.43    2:41.89  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Kiana    12 SCSC-PC                28.44      28.70    9  
  2 Jiang, Christie           11 HSC-HI                 28.69      28.88    7  
  3 Nasrallah, Leila          11 PAQ-HI                 29.99      29.96    5.5
  3 Nakaya, Naomi             11 KSC-HI                 29.60      29.96    5.5
  5 Echavaria, Abigail        12 HSC-HI                 29.52      29.99    4  
  6 Nee, Malie                12 HSC-HI                 29.27      30.68    3  
  7 Limasa, Charlie           11 HSC-HI                 29.60      31.02    2  
  8 Dagdagan, Neve            11 SPL-HI                 30.62      31.06    1  
  9 Reiter, Jen               12 AUL-HI                 31.47      31.35  
 10 Wienckowski, Hana         11 MAN-HI                 30.86      31.61  
 11 Kong, Tehani              12 AUL-HI                 32.81      31.64  
 12 Low, Natalie              12 HSC-HI                 32.79      31.68  
 13 Meyers, Lin               11 Sun-shine-HI           31.70      31.71  
 13 Toyofuku, Cienna          12 SPL-HI                 30.21      31.71  
 15 Huang, Katrina            12 KSC-HI                 32.06      31.87  
 16 Hioki, Gigi               11 KSC-HI                 31.85      33.05  
 17 Hill, Grace               12 PCA-HI                 32.86      33.09  
 18 Partin, Mattea            11 UN - Hsc-HI            32.86      33.19  
 19 Madiam, Hannah            12 AUL-HI                 34.88      33.33  
 20 Jeremiah, Jordana         11 HSC-HI                 32.98      33.55  
 21 Outtrim, Taylor           12 KSC-HI                 34.74      34.29  
 21 Silva, Kamaira            11 MOKI-HI                34.02      34.29  
 23 Shiira, Ilana             11 MAN-HI                 33.29      35.01  
 24 Wong, Maddy               11 BOWS-HI                33.39      35.19  
 25 Shiroma, Maile            12 HSC-HI                 33.66      35.31  
 26 Capron-Graves, Jazz       12 AUL-HI                 34.19      35.51  
 27 Holm, Gabriella           11 HSC-HI                 33.88      35.75  
 28 Hipolito, Codi            12 AAA-HI                 33.61      36.33  
 29 Wojack, Rhea              11 HSC-HI                 33.62      36.97  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Zack                12 AUL-HI                 30.87      30.74    9  
  2 Ishimi, Dillon            12 MAN-HI                 30.90      31.38    7  
  3 Tanaka, Tytus             12 AAA-HI                 32.22      33.09    6  
  4 Siarot, Marcus            12 SPL-HI                 31.93      33.15    5  
  5 Liew-Marsters, Papanui    11 BSC-ZZ                 34.52      33.28    4  
  6 Lowell, Pete              11 AUL-HI                 34.52      34.29    3  
  7 Tanaka, Tyler             12 MOKI-HI                33.36      34.31    2  
  8 Quinones, Diego           12 PCA-HI                 35.36      34.60    1  
  9 Lee, Jake                 11 SPL-HI                 33.44      34.63  
 10 Adams, Hunter             12 HICK-HI                34.32      34.71  
 11 Walrod, Sean              12 SCSC-PC                34.52      34.79  
 12 Niessner, Ethan           12 AUL-HI                 35.51      35.44  
 13 Otaka, Landen             11 PCA-HI                 35.43      35.55  
 14 Lum, Jalen                12 PCA-HI                 35.74      35.68  
 15 Tan, Tommy                11 SPL-HI                 34.98      36.68  
 16 Sowers, Scott             12 MAN-HI                 34.78      36.88  
 
Event 55  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruelas, Paulina           14 KSC-HI               2:30.78    2:31.35    9  
  2 Takashige, Kaya           14 HSC-HI               2:37.26    2:33.45    7  
  3 Garcia, Casey             14 KSC-HI               2:36.42    2:38.84    6  
  4 Croll, Lauren             13 KSC-HI               2:31.72    2:39.08    5  
  5 Swartwood, Brea           14 KSC-HI               2:36.38    2:39.22    4  
  6 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI               2:40.54    2:45.72    3  
  7 Webb, Skylar              14 AUL-HI               2:45.72    2:47.01    2  
  8 King, Gessica             13 SPL-HI               2:47.85    2:52.54    1  
  9 Okuma, Megan              14 PCA-HI               2:58.02    2:55.44  
 10 Reynolds, Ally            14 KSC-HI               3:01.37    2:59.25  
 11 Kau, Sydney               13 KSC-HI               2:59.24    3:06.08  
 12 Chung, Sarah              14 MAN-HI               3:01.98    3:08.81  
 13 Wilson, Kaylin            14 AUL-HI               3:18.81    3:10.44  
 
Event 56  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wojack, Kosmo             14 HSC-HI               2:18.51    2:19.53    9  
  2 Reiter, Jon               14 AUL-HI               2:20.44    2:25.85    7  
  3 Ginoza, Makena            14 KSC-HI               2:31.44    2:27.61    6  
  4 Copp, Noa                 14 KSC-HI               2:37.37    2:36.46    5  
  5 Cerizo, Sean              13 MAUI-HI              2:42.50    2:43.03    4  
  6 Fujimoto, Cole            13 SPL-HI               2:41.12    2:43.30    3  
  7 Ariyoshi, Ryo             13 KSC-HI               2:45.11    2:43.44    2  
  8 Kaupalolo, Ka'eo          13 MAUI-HI              2:51.08    2:44.37    1  
  9 Kaulukou-Chang, Dane      14 PCA-HI               2:46.93    2:48.75  
 10 Chung, Pono               13 PCA-HI               2:56.81    3:00.32  
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Noelle               12 PCA-HI               2:46.14    2:44.29    9  
  2 Echavaria, Abigail        12 HSC-HI               2:42.43    2:48.53    7  
  3 Outtrim, Taylor           12 KSC-HI               2:56.95    2:56.38    6  
  4 Holm, Gabriella           11 HSC-HI               2:59.76    2:57.74    5  
  5 Awaya, Katie              12 KSC-HI               3:06.83    2:58.66    4  
  6 Bender, Sophie            12 PAQ-HI                    NT    2:59.94    3  
  7 Lileikis, Reina           11 KSC-HI               3:00.87    3:01.01    2  
  8 Heiken, Pam               12 AUL-HI               3:09.11    3:02.43    1  
  9 Young, Graci              12 SPL-HI               3:05.17    3:03.25  
 10 Partin, Mattea            11 UN - Hsc-HI          3:04.92    3:04.36  
 11 Logan, Jessica            12 AUL-HI               3:09.61    3:05.49  
 12 Wojack, Rhea              11 HSC-HI               3:06.34    3:11.36  
 13 Motaraghi, Sorren         12 KSC-HI               3:12.36    3:11.38  
 14 Patterson, Taila          12 PAQ-HI               3:12.89    3:11.73  
 15 Chung, Emma               12 MAN-HI               3:14.43    3:18.91  
 16 Rego, Kohia               11 KSC-HI                    NT    3:19.50  
 17 Duval-Arnould, Sonya      11 AUL-HI               3:13.69    3:19.60  
 18 Capron-Graves, Jazz       12 AUL-HI               3:30.22    3:30.11  
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nakatsu, Ken              12 HSC-HI               2:33.76    2:36.95    9  
  2 Iwamura, Kai              12 SPL-HI               2:54.99    2:48.03    7  
  3 Tan, Tommy                11 SPL-HI               3:05.17    3:04.15    6  
  4 Tanaka, Tytus             12 AAA-HI               3:00.10    3:06.49    5  
  5 Lowell, Pete              11 AUL-HI               3:11.46    3:09.23    4  
  6 Sakate, Ryo               11 SPL-HI                    NT    3:09.39    3  
  7 Kealoha, Dustin           11 KSC-HI                    NT    3:12.30    2  
  8 Lee, Jake                 11 SPL-HI               3:05.95    3:20.18    1  
  9 Courteau, Luca            11 AUL-HI               3:14.07    3:25.99  
 
Event 59  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruelas, Paulina           14 KSC-HI               5:27.60    5:25.27    9  
  2 Outtrim, Ashley           14 KSC-HI               5:33.01    5:33.15    7  
  3 Swartwood, Brea           14 KSC-HI               5:32.60    5:33.99    6  
  4 Nishida, Mikaela          18 KSC-HI               5:29.88    5:37.12    5  
  5 Domingo, Mikaila          14 HSC-HI               5:46.82    5:39.38    4  
  6 Stoetzer, Olivia          15 KSC-HI               5:22.10    5:40.15    3  
  7 Garcia, Casey             14 KSC-HI               5:36.15    5:40.49    2  
  8 Tabios, Nikki             12 HSC-HI               5:59.58    5:42.95    1  
  9 Mitchell, Abbey           17 AUL-HI               5:35.83    5:43.64  
 10 Travis, Emily             16 AAA-HI               5:38.22    5:44.08  
 11 Nasrallah, Leila          11 PAQ-HI               5:55.46    5:44.87  
 12 Barthel, Alana            13 AUL-HI               5:38.15    5:45.32  
 13 Chua-Chiaco, Katelyn      14 KSC-HI               5:57.93    5:48.47  
 14 Lee, Regan                18 KSC-HI               5:50.60    5:53.90  
 15 Songsong, Sanoe           14 KSC-HI               5:50.21    5:53.91  
 16 Garo-Drzymala, Kayla      14 KSC-HI               6:00.62    5:55.06  
 17 Jiang, Christie           11 HSC-HI               5:52.11    5:59.11  
 18 Broderick, Ashley         14 SPL-HI               6:07.96    5:59.17  
 19 Croll, Lauren             13 KSC-HI               5:55.67    5:59.74  
 20 Swann, Kylie              14 AAA-HI               5:45.80    6:03.10  
 21 Schneider, Anneliese      15 HICK-HI              6:04.29    6:04.65  
 22 Tanaka, Kristen           13 AUL-HI               6:10.34    6:11.95  
 23 Bachl, Lily               12 AUL-HI               5:53.44    6:12.86  
 
Event 60  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayakawa, Allen           16 KSC-HI               4:45.14    4:40.31    9  
  2 Alejado, Devin            14 KSC-HI               5:07.05    5:02.10    7  
  3 Escobar, Jo               14 HSC-HI               4:55.54    5:05.47    6  
  4 Yee, Kainoa               15 HSC-HI               5:17.94    5:12.58    5  
  5 Cober, Arec               16 AAA-HI               5:18.69    5:17.24    4  
  6 Tucker, Carlos            19 MAN-HI               5:30.92    5:17.83    3  
  7 Wojack, Kosmo             14 HSC-HI               5:30.52    5:25.84    2  
  8 Babcock, Evan             17 AAA-HI               5:25.82    5:28.35    1  
  9 Ariyoshi, Ryo             13 KSC-HI               5:42.29    5:28.62  
 10 Sato, Caden               12 PCA-HI               5:34.54    5:36.59  
 11 Sweet, Sebastian          16 HICK-HI              5:30.92    5:36.75  
 12 Copp, Noa                 14 KSC-HI               5:45.56    5:40.41  
 13 Oda, Roy                  14 HSC-HI               5:47.77    5:41.04  
 14 Shiu, Andre               14 MAN-HI               5:37.64    5:41.26  
 15 Camacho, Steven           15 HSC-HI               5:34.42    5:42.13  
 16 West, Kai                 14 AUL-HI               5:44.38    5:46.94  
 17 Ferreira, Shota           11 AAA-HI               5:46.83    5:48.21  
 
Event 61  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zapata, Ashley            12 HSC-HI               2:22.20    2:19.86    9  
  2 Nasrallah, Leila          11 PAQ-HI               2:27.29    2:25.33    7  
  3 Limasa, Charlie           11 HSC-HI               2:30.86    2:30.43    6  
  4 Tanizaki-Hudson, Kiana    12 SCSC-PC              2:33.11    2:31.24    5  
  5 Hioki, Gigi               11 KSC-HI               2:34.29    2:33.01    4  
  6 Kim, Noelle               12 PCA-HI               2:31.30    2:33.07    3  
  7 Reiter, Jen               12 AUL-HI               2:33.51    2:34.66    2  
  8 Echavaria, Abigail        12 HSC-HI               2:28.87    2:35.03    1  
  9 Flanagan, Kai             11 KSC-HI               2:36.26    2:36.89  
 10 Huang, Katrina            12 KSC-HI               2:42.62    2:37.02  
 11 Nee, Malie                12 HSC-HI               2:47.05    2:37.39  
 12 Dagdagan, Neve            11 SPL-HI               2:33.23    2:37.56  
 13 Jeremiah, Jordana         11 HSC-HI               2:14.42    2:38.44  
 14 Wienckowski, Hana         11 MAN-HI               2:34.08    2:39.38  
 15 Sherlock, Adele           12 AUL-HI               2:42.09    2:40.05  
 16 Lileikis, Reina           11 KSC-HI               2:38.33    2:40.86  
 17 Toyofuku, Cienna          12 SPL-HI               2:33.67    2:41.64  
 18 Outtrim, Taylor           12 KSC-HI               2:39.30    2:42.30  
 19 Madiam, Hannah            12 AUL-HI               2:42.58    2:44.08  
 20 Holm, Gabriella           11 HSC-HI               2:45.77    2:45.56  
 21 Chong Tim, Henna          12 AUL-HI               2:50.36    2:45.58  
 22 Hill, Grace               12 PCA-HI               2:43.31    2:49.15  
 23 Awaya, Katie              12 KSC-HI               3:11.02    2:49.51  
 24 Silva, Kamaira            11 MOKI-HI              2:48.86    2:52.15  
 25 Wojack, Rhea              11 HSC-HI               2:43.11    2:54.41  
 -- Hipolito, Codi            12 AAA-HI               2:44.44         DQ  
 -- Low, Natalie              12 HSC-HI               2:57.65         DQ  
 
Event 62  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nakatsu, Ken              12 HSC-HI               2:17.49    2:19.20    9  
  2 Iwamura, Kai              12 SPL-HI               2:31.54    2:31.05    7  
  3 Ferreira, Shota           11 AAA-HI               2:36.00    2:32.43    6  
  4 Tanaka, Tytus             12 AAA-HI               2:33.82    2:37.62    5  
  5 Siarot, Marcus            12 SPL-HI               2:39.22    2:39.41    4  
  6 Tanaka, Tyler             12 MOKI-HI              2:41.66    2:42.55    3  
  7 Ishimi, Dillon            12 MAN-HI               2:43.15    2:44.32    2  
  8 Lum, Jalen                12 PCA-HI               2:44.64    2:45.10    1  
  9 Walrod, Sean              12 SCSC-PC              2:52.59    2:47.81  
 10 Liew-Marsters, Papanui    11 BSC-ZZ               2:46.13    2:47.82  
 11 Lyons, Jack               12 PAQ-HI               2:57.35    2:48.23  
 12 Courteau, Luca            11 AUL-HI               2:47.15    2:49.71  
 13 Lowell, Pete              11 AUL-HI               2:52.37    2:52.97  
 14 Sowers, Scott             12 MAN-HI               2:59.45    3:02.10  
 15 Otaka, Landen             11 PCA-HI               3:01.56    3:02.98  
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearl City Aquatics-HI  'A'                       1:56.73    1:58.09   18  
     1) Okuma, Megan 14                 2) Cabigas, Halee 14              
     3) Dolan, Kiera 13                 4) Uyematsu, Ashley 14            
 
Event 67  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'               1:44.91    1:49.27   18  
     1) Nee, Malie 12                   2) Jiang, Christie 11             
     3) Echavaria, Abigail 12           4) Zapata, Ashley 12              
  2 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'B'               1:52.75    1:55.28   14  
     1) Limasa, Charlie 11              2) Low, Natalie 12                
     3) Jeremiah, Jordana 11            4) Tabios, Nikki 12               
  3 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'C'               2:04.42    2:05.38   12  
     1) Holm, Gabriella 11              2) Wojack, Rhea 11                
     3) Domingo, Kaitlyn 12             4) Shiroma, Maile 12              
 
Event 68  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'                  1:55.22    2:00.01   18  
     1) Lee, Jake 11                    2) Siarot, Marcus 12              
     3) Tan, Tommy 11                   4) Iwamura, Kai 12                
 -- Babale Swim Club-ZZ  'A'                               NT         DQ  
     1) Young, Tolu 11                  2)                                
     3) Hill, Finnley 11                4) Liew-Marsters, Papanui 11      
 -- Pearl City Aquatics-HI  'A'                       1:59.97         DQ  
     1) Quinones, Diego 12              2) Lum, Jalen 12                  
     3) Otaka, Landen 11                4) Sato, Caden 12